Тварини Польщі: ТОП-18 види фауни країни – фото, назви, опис

Тварини Польщі – фото, назви, опис

Польща – країна Центральної Європи, на теренах якої є чимало лісів, гір та озер. Проте дика природа тут доволі збідніла через високе освоєння територій людиною та зосереджена переважно у національних парках. Нижче наведені загальна характеристика польської фауни та найвідоміші тварини Польщі з фото та описом.

Тваринний світ Польщі – загальна характеристика

На теренах Польщі налічується 450 видів птахів та приблизно 115 видів ссавців. Земноводні на польських теренах представлені 18 видами, а плазуни – 10 видами.

На сході Польщі переважають густі ліси, деякі з яких залишалися непорушними протягом сотень років. Центральна частина країни являє переважно низовини, які залишилися під час відступу льодовиків при останньому льодовиковому періоду. Переважна більшість диких тварин Польщі зосереджена на теренах 23 національних парків та біосферних заповідників країни.

Фауна Польщі – загальна характеристика

Біловезька пуща – національний парк на сході Підляського воєводства, що охоплює 40 кв. миль старовинних та незайманих лісів. Він внесений до списку ЮНЕСКО та є одним з останніх у своєму роді на теренах Європи.

Національний парк Кампінос розташований на південному сході від Варшави, на великому річковому злитті річок країни. Тут серед піщаних дюн та боліт можна зустріти лосів, бобрів, журавлів.

Національний парк Татри розташований у південних горах Татранського повіту. Тут зустрічаються доволі рідкісні татранські козиці, бабаки, видри, вовки, бурі ведмеді та навіть рисі.

Словінський національний парк розташований на узбережжі Балтійського моря у провінції Померанія. Тут, серед мінливих піщаних дюн та озер можна побачити чимало різноманітних птахів, включаючи орлів, сов, лебедів та лелек.

Тваринний світ Польщі

Національний парк Бори Тухольські розташований у Померанії. Він охоплює торфовища, соснові ліси, луки та льодовикові озера.

Тут зустрічаються журавлі, пугачі та тетеруки. Серед диких тварин парку можна побачити кабанів, лисиць, оленів та різноманітних кажанів.

Зубр чи європейський бізон – національна тварина Польщі

Величний зубр є твариною-символом Польщі. Найбільший у світі заповідник, де мешкають ці велетні тваринного світу, знаходиться саме на теренах цієї країни Європи. Загалом у Польщі налічується майже 25% від загальної популяції зубрів у світі.

Зубр – найбільший наземний ссавець на теренах Європи. Історично він був доволі поширений на всьому континенті. Проте його популяція суттєво постраждала через нерегульоване полювання у 20 ст. Лише у 1929 р. зубр у Польщі був офіційно оголошений видом, що охороняється законом.

Зубр чи європейський бізон – національна тварина Польщі

Наразі ці тварини зустрічаються лише в обмеженій кількості місць на теренах країни. Їх можна побачити у таких великих лісових парках як Біловезька пуща, Бещади, Борецька пуща та лісах поблизу міста Валч.

Кількість зубрів у Польщі повільно зростає завдяки зусиллям щодо їхнього збереження. Майже половина польської популяції цих тварин мешкає саме у Біловезькій пущі.

Орлан-білохвіст – національний птах Польщі

За польськими легендами, засновник Польщі нібито побачив гніздо орлана-білохвоста, залите золотим сонячним світлом, та зробив його офіційним символом країни. Саме цей птах прикрашає герб Польщі.

Орлан-білохвіст – національний птах Польщі

Орлан-білохвіст – один з найбільших орлів у помірній зоні Євразії. Розмах крил у нього сягає до 2,5 м.

Взимку цей орел мігрує до Південної та Південно-Східної Азії. У Польщі орлан-білохвіст зустрічається на півночі та північному сході країни.

Тварини Польщі: дика свиня

Ці дикі тварини доволі поширені у більшій частині Європи, включаючи значну частину Польщі. На теренах країни вони зустрічаються у багатьох місцях. Зазвичай дикі свині живуть та шукають їжу у лісах.

Тварини Польщі - Дика свиня

Проте іноді можна побачити, як вони пересуваються відкритими луками чи сільськогосподарськими угіддями. Крім того, дикі кабани нерідко виходять навіть на траси. Харчуються вони переважно корінням, бульбами та горіхами, а також дрібними ссавцями.

До уваги! Слід пам’ятати, що попри кремезний вид, кабан напрочуд швидкий бігун та дуже добре захищає своє потомство. Тому краще уникати зустрічі віч-на-віч з цими дикими тваринами Польщі.

Дикі тварини Польщі з фото: вовки

Ці хижі тварини – найвідоміші представники дикої природи Польщі. Вони зустрічаються переважно на заході країни, де населяють більшість лісів та полів.

Дикі тварини Польщі з фото - Вовки

Загалом у Польщі налічується близько тисячі вовків. Проте їхня популяція значно скоротилася за останні десятиріччя через полювання та руйнування природного середовища існування цих хижаків.

Попри це, вовки ще нерідко зустрічаються у великих гірських регіонах Польщі. Полюють ці хижаки переважно на копитних, включаючи кабанів та оленів. За останні 20 років популяція вовків у Польщі значно зросла завдяки їхньому охоронному статусу.

Тварини Польщі: олень благородний

Цей найпоширеніший вид оленів у світі – другий за величиною ссавець на теренах Польщі після зубра. Він може однаково добре виживати як у лісистих місцевостях, так і на відкритих луках.

Тварини Польщі - Олень благородний

Проте зазвичай благородні олені живуть поблизу джерел води. Харчуються вони різноманітними рослинами, зокрема сіном або корою дерев.

Сарна європейська чи козуля

На теренах Польщі зустрічається чимало козуль. Вони живуть у всіх типах середовища існування на більшій частині сільської місцевості країни.

Тварини Польщі з фото - Сарна європейська чи козуля

Козулі – дуже адаптивні тварини, які потребують мінімальних ресурсів для виживання. Однак, найчастіше за все вони надають перевагу густішому лісу, де у разі потреби можуть легко сховатися від хижаків.

Подібно до благородних оленів, європейські сарни харчуються різноманітними рослинами, включаючи трави чи кущі. Однак, за можливості, вони можуть доповнювати рослинний раціон дрібними безхребетними (хробаками, комахами).

Тварини у Польщі: лось європейський

Найважчий та найбільший представник родини Оленеві – ще одна доволі поширена дика тварина на теренах Польщі. Лосі тут зустрічаються доволі часто, а їхня популяція у межах країни чимала.

Тварини у Польщі - Лось європейський

Ці тварини мешкають у Бєбжанському національному парку на північному сході Польщі та у парку Кампінос поблизу Варшави. Зазвичай лосі уникають присутності людей, тому побачити їх доволі складно.

Європейський бобер чи бібр

Ці дикі тварини зустрічаються у багатьох річках та струмках Польщі. Вони будують дамби, щоб створити глибокі водойми, які забезпечують їх їжею та притулком від хижаків.

Тварини у Польщі - Європейський бобер чи бібр

Бобри харчуються різноманітними водними рослинами, включаючи рогіз, а також корою дерев, що ростуть біля річок. Останніми роками популяція цих диких тварин у Польщі зростає завдяки зусиллям зі збереження.

Борсук

Ці дикі тварини блукають по лісах та луках Польщі. Харчуються вони зазвичай дрібними ссавцями, такими як гризуни та дикі кролі. Проте борсук без вагань поласує знайденими яйцями чи спійманими птахами та комахами.

Дикі тварини у Польщі - Борсук

Побачити борсука у дикій природі доволі складно, адже він веде переважно нічний спосіб життя. Вдень він вважає за краще ховатися та відпочивати. Проте, якщо зустріти борсука, то його легко впізнати за коротким коричневим хутром та чорно-білими смугами на голові.

Видра річкова

Цей напівводний ссавець мешкає майже по всій Європі. На теренах Польщі видра зустрічається переважно у Біловезькій пущі.

Фауна Польщі - Видра річкова

Мешкає вона у прісноводних струмках по всьому ареалу. Видра добре пристосована до плавання та легко полює на рибу.

Тварини Польщі: бабак

Польська назва бабака – «Swistak» пов’язана зі звуками, які він видає для своїх родичів як попередження про загрозу. Найпоширенішим видом на теренах країни є татранський бабак. Він зустрічається лише у польських Татрах, над верхньою межею лісів, переважно у Татранському національному парку.

Тварини Польщі з фото - Бабак

Харчується татранський бабак винятково рослинами. Його раціон складається переважно з різних видів трав та багаторічних рослин, що ростуть на гірських луках. Пізньої осені ці тварини викопують лігва та лягають на всю зиму у сплячку.

Заєць сірий чи русак

Цей вид зайців – найпоширеніший у більшій частині Європи та Західної Азії. У Польщі русак населяє переважно райони з невеликою кількістю лісів, де лисиці не можуть напасти на нього непомітно.

Тваринний світ Польщі - Заєць сірий чи русак

У помірній зоні Європи русак – один з найбільших видів зайців. Подібно до інших різновидів, він має особливо довгі задні кінцівки, які дозволяють йому надзвичайно швидко бігати.

Тварини Польщі: рись євразійська

Популяція рисі звичайної у Польщі значно зросла протягом останніх десятиріч. Завдяки зусиллям щодо збереження цих рідкісних диких тварин Європи, їхня польська популяція наразі налічує приблизно 200 особин.

Тварини Польщі - Рись євразійська

Зазвичай рись у Польщі зустрічається у лісах Карпат та Біловезькій пущі. «Карпатська» популяція зустрічається у Східних та Західних Карпатах. «Низинна» популяція рисі у Польщі мешкає на північному сході країни (наприклад, у Бебжанській долині).

Деякі особини можуть важити до 32 кг. Полюють євразійські рисі переважно на дрібних ссавців: кроликів, зайців, гризунів. Зрідка вони можуть напасти на дитинча оленя чи сарни. Зазвичай ці дикі тварини Польщі полюють на світанку чи у сутінках.

Їжак європейський

Фауна Польщі - Їжак європейський

Ці маленькі колючі тварини зустрічаються по всій Європі, і Польща не є винятком. Нерідко їх можна зустріти навіть у садах. Зазвичай їжака цінують за схильність харчуватися великою кількістю садових шкідників.

Лисиця звичайна чи руда

Ці дикі тварини доволі легко адаптуються до будь-якого середовища існування. Лисиці у Польщі населяють ліси, луки та навіть сільськогосподарські регіони.

Харчуються вони переважно дрібними ссавцями (гризунами, зайцями). Проте нерідко доповнюють свій основний раціон птахами, яйцями та комахами.

Польська фауна - Лисиця звичайна чи руда

Хоча руді лисиці здатні виживати у різноманітних умовах, вони зазвичай надають перевагу густішому лісу. У деяких регіонах Польщі ці дикі тварини створюють проблеми для фермерів, адже схильні нападати на фермерські пташники.

Тварини Польщі: бурий ведмідь

Найбільша популяція бурих ведмедів у Польщі мешкає у Карпатах. Також вони зустрічаються у лісах гір Татри та Бещади. Загальна популяція бурих ведмедів у Польщі оцінюється приблизно у 200 особин.

Тварини Польщі - Бурий ведмідь

Ці тварини є всеїдними. Вони можуть споживати як рослини, так і тварин – залежно від того, що їм доступно. Найчастіше за все бурі ведмеді їдять ягоди та горіхи.

Навесні вони харчуються переважно комахами та їхніми личинками. Влітку бурі ведмеді надають перевагу травам, а восени шукають падло. Час від часу вони також можуть нападати на інших диких тварин та на домашню худобу, яка харчується на луках.

Гадюка звичайна та інші плазуни Польщі

Звичайна гадюка – єдина отруйна змія, що зустрічається на теренах Польщі. Її легко впізнати за темно-коричневою шкірою з зигзагоподібним візерунком на спині. Зустрічається звичайна гадюка по всій польській місцевості.

Плазуни Польщі - Гадюка звичайна

Загалом у дикій природі Польщі зустрічається 10 видів плазунів. До них належать такі неотруйні змії, як вуж звичайний та водяний, ескулапів полоз та звичайна мідянка. На болотах Польщі зустрічаються європейські болотні черепахи.

Родина Ящіркових на польських теренах представлена 3 видами. До них належать прудка, живородна та зелена ящірки. Також у фауні Польщі наявна веретільниця ламка.

Татранська козиця – рідкісна тварина Польщі

Цей унікальний вид козиці зустрічається лише у гірському хребті Татри на кордоні Польщі та Словаччини. Він є підвидом північної козиці, яка мешкає у польських Татрах та у словацьких Нижніх Татрах.

Через нерегульоване полювання на початок 2000-х років залишилося менше ніж 200 особин цих тварин. Татранські козиці у Польщі були під загрозою зникнення. Наразі, завдяки зусиллям зі збереження, їхня чисельність зросло до тисячі особин.

Татранська козиця – рідкісна тварина Польщі

Харчуються татранські козиці виключно рослинами. Серед їхнього рослинного раціону переважають пагони дерев та листя горобини.

Також ці тварини можуть споживати різні види ягід. Більшу частину життя татранські козиці проводять на гірських пасовищах, серед скелястих вершин та на межі дерев, на висоті 1700-2200 м.