Озера Італії: ТОП-15 місць для відпочинку – фото, назви, опис

Озера Італії для відпочинку – фото, назви, опис

На теренах Італії налічується понад 1000 озер. Чимало з них знаходиться в альпійських регіонах, в оточенні мальовничих гір, що робить їх чудовими місцями відпочинку. Нижче наведені найвідоміші та найкрасивіші озера Італії, які слід відвідати у країні.

Гарда – найбільше озеро Італії

Разом з Комо та Маджоре Гарда утворює трійцю найвідоміших озер на півночі Італії. Як популярне місце відпочинку воно було відоме ще з часів Римської імперії.

Озеро Гарда охоплює площу 370 кв. км в улоговині у південного підніжжя Альп та є найбільшим в Італії. Воно простягається на 54 км, тоді як ширина різниться від 3 до 16 км. На його теренах розташовано 5 невеликих островів, з найвідомішим серед них Боргезе.

Північна частина озера Гарда вузька та оточена величними горами заввишки до 2000 м. Краєвиди тут дуже нагадують дивовижні норвезькі фіорди. Південна частина озера значно ширша. Середня глибина сягає 136 м, а максимальна – 346 м.

Гарда – найбільше озеро Італії

Навколишні гори захищають озеро Гарда, утворюючи в прибережній зоні м’який клімат. На узбережжі знаходиться чимало популярних курортів Італії. Мальовничі альпійські краєвиди поєднуються тут з неймовірно прозорими водами та чудовими пляжами в оточенні рясної середземноморської рослинності.

Рибалка на озері Гарда – популярна розвага серед туристів. Італійська форель, щука звичайна, короп, окунь та лин, вугор та тріска – типові трофеї рибалок у цій місцевості.

Де відпочити на озері Гарда?

Сірміоне – найпопулярніший термальний курорт на озері Гарда. Сюди можна потрапити на поромі чи автобусі з Мілану або Верони. Найвідомішою пам’яткою Сірміоне є замок Скалігерів 13 ст., що велично височіє на краю мису.

Курорт Дезенцано зачаровує старовинною архітектурою у венеціанському стилі. Сюди можна потрапити потягом лише за 20 хвилин з Верони.

Де відпочити на озері Гарда

Місто Мальчезіне розташоване на північному узбережжі. Тут можна піднятися на фунікулері на гору Монте-Бальдо.

З висоти майже 2000 м відкриваються дивовижні панорами озера Гарда. З Сірміоне курорт з’єднує мальовнича прибережна дорога. Для пересування краще за все орендувати авто.

До уваги! Найближчий аеропорт знаходиться у Вероні, за 30 км від Гарда. До найбільшого озера Італії можна дістатися на автобусі з Мілана, Верони та Венеції. Для подорожі узбережжям краще за все взяти авто в оренду.

Найбільші озера Італії: Маджоре чи Вербано

Назва «Лаго-Маджоре» перекладається з італійської як «Велике озеро». Це невипадково, адже воно посідає друге місце за площею у країні, поступаючись лише Гарда.

Площа озера Маджоре становить 212 кв. км, а максимальна глибина – 374 м. Водойма має льодовикове походження та знаходиться на висоті 193 м. Завдовжки це велике озеро Італії сягає 66 км, тоді як вшир – лише 5 км.

Розташоване озеро Маджоре на теренах двох країн – Італії та Швейцарії. Воно приваблює туристів з усього світу своїми мальовничими островами, ландшафтними садами та старовинною архітектурою на узбережжі.

Найбільші озера Італії - Маджоре

Постійні вітри створюють тут чудові умови для вітрильного спорту. Також на озері Маджоре популярна риболовля. На узбережжі панує м’яка погода з прохолодними літніми бризами.

На водних теренах Маджоре налічується 8 островів. Найвідомішим серед них є Ізола Белла. Майже всю його територію займає парк та палац Борромео. Маленький острів Ісола-ді-Пескаторі відомий традиційним рибальським поселенням з колоритними ресторанами, де пропонують свіжі морепродукти.

Де відпочити на озері Маджоре?

Найкращі курорти розташовані на західному узбережжі озера Маджоре. Стреза – один з найвідоміших серед них.

Це курортне містечко розташоване у підніжжя гори Моттарон, завдяки чому відрізняється дуже м’яким кліматом. Старовинні покинуті вілли надають Стреза дивовижний казковий вигляд. Дістатися сюди можна залізницею з Мілану.

Де відпочити на озері Маджоре

Вербанія – ще один популярний курорт на озері Маджоре. Вілла Таранто – візитна картка цього італійського міста. Вона відома своїм величезним ботанічним садом, який звуть «флористичною країною чудес».

Тут можна побачити чудову колекцію лотосів та дивовижний квітучий лабіринт з жоржинами. Крім того, місто привертає увагу туристів своїм щорічним фестивалем мистецтв.

Найвідоміші озера Італії: Комо чи Ларіо

Озеро Комо відоме своїм скелясто-гірським фоном, романтичними поселеннями та привабливими пляжами. Крім того, тут можна відшукати чимало відомих кінолокацій та навіть зустріти відомих зірок світу кіно чи музики.

За площею поверхні у 146 кв. км озеро Комо посідає третє місце в Італії. Воно простягається з півдня на північ на 46 км та має ширину 4,5 км. Максимальна глибина сягає 410 м, через що це озеро Італії має славу одного з найглибших в Європі.

Узбережжя Комо переважно високе та скелясте. Гори на південному березі сягають заввишки 900-1000 м, тоді як на північному – до 3000 м. Мальовничі краєвиди озера, що нагадують фіорди Норвегії, зумовлені його льодовиковим походженням.

Найвідоміші озера Італії з фото - Комо

Комо розташоване біля підніжжя Альп на півночі Італії, неподалік від Мілана. Гірське оточення утворює тут не лише мальовничі краєвиди, але й особливий мікроклімат з приємними умовами для відпочинку. Постійні вітри сприяють заняттям кайтсерфінгом, вітрильним спортом та віндсерфінгом.

Лекко та Комо – найбільші міста на озерному узбережжі. До них можна дістатися як потягом, так й автомобілем. Містечко Комо привертає увагу старовинним фунікулером, який підіймається на висоту 800 м.

Вілла Ольмо – ще одно популярне місце відпочинку серед туристів. Старовинну будівлю оточує красивий сад, з якого відкривається чудова панорама озера.

Цікавий факт! Через близьке розташування до Мілана Комо є найпопулярнішим місцем відпочинку та найбільш відвідуваним озером в Італії. Трансфер з аеропорту Мальпенса займає приблизно годину.

Озера в Італії для відпочинку: Тразімено

При площі поверхні у 128 кв. км Тразименське озеро посідає 4-е місце в Італії. Воно простягається на 16 км у довжину та на 12 км вшир. Тразімено – відносно неглибоке озеро Італії. Середня глибина тут сягає 4-5 м, а максимальна – 6 м.

Знаходиться це красиве італійське озеро у мальовничій місцевості – між зеленими пагорбами Умбрії та долинами Тоскани. За легендою, озеро названо на честь принца Тразімено, який закохався у німфу Аджиллу.

На теренах озера розташовано 3 острови. Найбільшим серед них є Польвезе, відомий своїм науково-дослідним парком. Крім того, на ньому можна подивитися мальовничі руїни абатства Сан-Секондо.

Озера в Італії для відпочинку - Тразімено

Острів Маджоре – єдиний з трьох на озері, на якому постійно мешкають люди. До нього можна дістатися на поромі. Третій острів – Міноре хоч і невеликий, але також привертає увагу туристів. Він має незвичний вигляд – у формі коми та височіє над поверхнею озера на 20 м.

Найвідомішим містом на узбережжі озеро Тразімено є Кастильоне-дель-Лаго, яке виникло ще за часів етрусків. Проте одним з найкрасивіших містечок в Італії вважається Пассіньяно-суль-Тразімено. Воно вражає красивим середньовічним замком та безліччю історичних каплиць.

Цікавий факт! В Італії так багато озер, що навіть місцеві жителі, які давно живуть у країні, не відвідували їх усі.

Італійські озера з фото: Больсена

Це дивовижне кратерне озеро Італії розташоване у західних передгір’ях Центральних Апеннін. Воно посідає 5 місце у країні за площею поверхні, яка становить 113,5 кв. км. Крім того, Больсена має славу найбільшого на теренах Європи озера вулканічного походження.

Водойма виникла ще 370 тисяч років тому, внаслідок провалу кратера вулкана Вульсіні. Подібно до інших кратерних озер, Больсена має овальну форму.

Італійські озера з фото - Больсена

Крім атмосферних опадів, воно живиться невеликими підземними джерелами. Середня глибина сягає 81 м, тоді як максимальна – 151 м.

Больсена – мальовниче озеро Центральної Італії, розташоване між Римом та Тосканою. У південній його частині знаходяться 2 острови – Бісентіна та Мартана. Останній нині є приватним, тому відвідати його неможливо.

Острів Бісентіна має площу 17 га та є найбільшим на водних теренах Больсена. Він привертає увагу туристів мальовничою природою та безліччю історичних пам’яток у вигляді етруських руїн та красивих церков.

Озера Італії для відпочинку - Больсена

Больсена, Каподімонте, Монтеф’ясконе – популярні курортні міста на узбережжі озера. Сюди їдуть заради купання, риболовлі та водного відпочинку. У місті Больсена щороку 2 липня проводиться рибний фестиваль. На деяких пляжах озера можна побачити чорний вулканічний пісок.

Лов коропів – популярний варіант відпочинку для рибалок. Крім того, озеро Больсена привертає увагу фотографів, адже тут можна спостерігати за різними птахами, зокрема білими та сірими чаплями.

Озера в Італії для відпочинку: Ізео чи Себіно

Розташоване серед Ломбардійських Альп, між містами Бергамо та Брешія, озеро Ізео відоме як «таємна скарбниця Ломбардії». Попри близьке розташування до інших озер Північної Італії, воно є найменш відомим, хоча не менш привабливим з точки зору відпочинку.

Краєвиди на озері Ізео трохи поступаються за красою тим, що можна побачити на озері Гарда. Проте тут менше туристів та трохи нижчі ціни, але не менш красиві набережні. Узбережжя цього італійського озера переважно скелясте, подекуди з доволі крутими скелями.

Озера в Італії для відпочинку - Ізео чи Себіно

Площа Ізео становить 65,3 кв. км, що робить його 6-м найбільшим озером в Італії. Середня глибина тут сягає 124 м, а максимальна – 251 м. У довжину водойма простягається з півночі на південь на 25 км, а вшир (з заходу на схід) – на 4,1 км.

На водних теренах Ізео розташовано 3 острови. Найпопулярнішим серед туристів є Монте-Ізола. Він нагадує клик дракона, що стирчить прямо з води. Пік Монте-Ізола височіє на 600 м над водоймою. Через це острів має славу найвисокогірнішого в Європі.

На північ від Монте-Ізола розташований невеликий острів Лоретто. Він вражає мальовничими краєвидами з високорослих сосен та кипарисів, серед яких приховується середньовічна вілла. На південь від Монте-Ізола розташований острів Сан-Паоло зі старовинним монастирем.

Де відпочити на озері Ізео?

На узбережжі озера Ізео знаходиться чимало середньовічних міст. Найвідомішими серед них є Ізео, Сарніко та Сульцано. Між останнім та островами Сан-Паоло та Монте-Ізола у 2016 році були створені плавучі пірси та міст для прогулянок туристів.

Сарніко вражає безліччю старовинних вілл та палацом Джервазоні, де нині знаходиться картинна галерея. На північному узбережжі озера знаходиться місто Ловере. Воно відоме старовинною базилікою, гарною набережною та галереєю Академії Тадіні.

Де відпочити на озері Ізео

Гори навколо озера підтримують м’який клімат у долині Ізео протягом всього року. Чарівні пляжі, фруктові сади, каштанові гаї та виноградники утворюють тут мальовничі краєвиди. Крім типового пляжного відпочинку, туристи можуть зайнятися ще й скелелазінням та дельтапланеризмом.

До уваги! Із Брешіа легше за все доїхати до міста Ізео. З нього можна відправитися до Сульцано, та звідти – на поромі на острів Монте-Ізола. З Бергамо краще їхати до містечка Сарніко, а далі – у сусідній Предоре.

Браччано – одно з найчистіших озер Італії

Це кратерне озеро з мальовничими краєвидами знаходиться всього за декілька хвилин подорожі на авто від Риму. Воно відоме своїми чистими та красивими пляжами.

Озеро Браччано розташоване на висоті 164 м. Воно має площу поверхні 57 кв. км та є другим за величиною у регіоні Лаціо. Максимальна глибина у ньому сягає 160 м.

Браччано відоме як «колодязь Риму». Пов’язано це з тим, що озеро слугує резервуаром питної води для столиці Італії. Саме тому, водойма ще з 1986 р. перебуває під контролем для уникнення забруднення її вод. З цією ж метою тут заборонено переміщення моторними човнами. Усе це сприяє чистій воді та надає Браччано статус найчистішого озера в Італії.

Браччано – одно з найчистіших озер Італії

Це італійське озеро вважається одним з найкращих для сімейного відпочинку. Найпопулярнішим містом відпочинку на його узбережжі є однойменний курорт.

Він відомий не лише красивими пляжами, але й величним середньовічним замком. Колись цей архітектурний шедевр належав родині Борджіа. Наразі замок слугує місцем проведення весілля серед знаменитостей.

Крім того, неподалік від центра Браччано знаходиться найбільший музей авіації в Італії. У чотирьох ангарах на його території зберігаються літаки різних епох. На самому озері Браччано доволі популярний вітрильний спорт та подорожі на каное.

Італійські озера для відпочинку: Лугано

Це неймовірне мальовниче озеро льодовикового походження розташоване на італійсько-швейцарському кордоні. Століттями воно слугувало джерелом натхнення художників та мандрівників.

Озеро Лугано розташоване біля підніжжя Альп, на висоті 271 м. Разом з Орта воно є одним з найвисокогірніших озер Італії. Одна частина Лугано (63% загальної площі) розташована у кантоні Тічино на теренах Швейцарії, а інша (37%) – у провінції Комо в Італії.

Італійські озера для відпочинку - Лугано

Площа поверхні цього озера Італії становить 48,7 кв. км. Середня глибина сягає 134 м, а максимальна – 288 м.

Місто Лугано відоме своїми культурними фестивалями та чудовими локаціями для відпочинку на природі. Тут також можна піднятися на фунікулері на вершину Монте-Бре, звідки відкривається чудова панорама озера.

Озера Італії для відпочинку: Орта

Це чарівне льодовикове озеро Італії в оточенні Альп знаходиться на півночі країни, західніше Маджоре, у регіоні П’ємонт. Воно розташоване на висоті 290 м над рівнем моря та має льодовикове походження. Орта менш відоме, ніж інші озера Північної Італії, та є справжньою недооціненою коштовністю П’ємонта.

Озера Італії для відпочинку - Орта

Орта – відносно невелике озеро Італії, оточене пологими альпійськими схилами. Його площа сягає 18,2 кв. км, середня глибина – 71,6 м, а максимальна – 143 м. Орта має овальну витягнуту форму та простягається на 13,4 км. При цьому ширина його лише 2,5 км.

Озеро Орта оповите романтичною атмосферою. Оноре де Бальзак казав про цей дивовижний куточок Італії, що це – «сіра перлина у смарагдовій скриньці».

Ніцше шукав тут натхнення для створення свого шедевра «Так казав Заратустра». Англійський поет Роберт Браунінг згадував озеро Орта як місце, де «Альпи зустрічаються із засніженими небесами».

На водних теренах Орта знаходиться острів Ізола-ді-Сан-Джуліо. Він відомий своїми архітектурними шедеврами, включаючи базиліку Сан-Джуліо, монастир та палац єпископів. Усі вони були створені для католицької церкви ще за часів Середньовіччя.

Озера Італії з фото - Орта

У південно-східній частині узбережжя озера розташоване містечко Орта Сан Джуліо. Тут можна побачити чарівну архітектуру Італії, включаючи старовинні палаци та вілли італійських зірок. Найвідомішим місцем є готель Вілла Креспі, що має вигляд арабської вежі.

Надзвичайно м’який клімат та кришталево чисті води роблять озеро Орта чудовим місцем відпочинку в Італії. Для купання краще за все підходить липень-серпень. Також туристам тут доступні дайвінг, прогулянки моторними човнами та прокат гідроциклів.

До уваги! Озеро Орта знаходиться за 50 км від Мілана. Можна обрати варіант подорожі потягом – від Новара до Орта-Міасіно.

Озера в Італії: Варесе чи Варезе

Це італійське озеро льодовикового походження розташоване у провінції Варесе у Ломбардії, на висоті 238 м. Площа його поверхні – 14,9 кв. км, середня глибина – 11 м, а максимальна – 26 м.

Озера в Італії - Варесе чи Варезе

Озеро має незвичайну форму, що нагадує черевик. Воно також належить до так званої «Сімки озер провінції Варесе». Поблизу озера Варесе мешкає близько 170 видів птахів, що робить його справжнім раєм для орнітологів та фотографів-бердвотчерів.

Озера на теренах Італії: Віко

Це вулканічне озеро знаходиться у провінції Вітербо на півночі Лаціо. Воно розташоване вище за всі відомі найбільші озера Італії. Віко знаходиться на висоті 507 м над рівнем моря у кратері вулканічного масиву Чіміні.

Озеро має підковоподібну форму, а його площа становить 12,1 кв. км. Середня глибина сягає 22,2 м, а максимальна – 49,5 м. Води озера Віко багаті рибою, а узбережжя вкрито лісами та оточено Чимінськими горами.

Водойма утворилася ще 100 тисяч років тому, внаслідок водою кальдери вулкана. Проте італійці мають цікаву легенду, яка пояснює появу Віко іншим чином.

Згідно з нею, це італійське озеро утворилося там, де Геркулес ткнув у землю свою дубину. Коли герой витягнув її, то з-під землі забив водний потік, що затопив всю долину.

Італійські озера з фото: Ідро

На тлі відомих «сусідів» – Гарда та Ізео, озеро Ідро залишається майже непримітним. Проте воно також заслуговує на увагу туристів та особливо привабливо для поціновувачів тихого та спокійного відпочинку.

Ідро – таємна перлина в оточенні мальовничих гір Італії. Воно розташоване на півночі країни, на південних схилах італійських Доломітових Альп. Кришталево чисті води та спокійна атмосфера роблять Ідро непоганим конкурентом для популярного озера Гарда. До того ж тут панує дуже м’який клімат, завдяки чому водойма не замерзає навіть взимку.

Італійські озера з фото - Ідро

Проте є ще одна причина обрати відпочинок на озері Ідра. Це – форт Рокка д’Анфо. Старовинний бастіон на північному узбережжі озера Ідро є справжнім шедевром військово-інженерного мистецтва часів Наполеона. Він витримав вплив часу та наразі є місцем проведення літніх музичних вистав, концертів та фестивалів.

Старовинна фортеця розташована на тлі скелястих гір та рясної зелені. Від неї відкриваються чудові панорами озера Ідро та його околиць. Дістатися до Рокка д’Анфо краще за все на орендованому авто з Брешія.

Кращі озера Італії для відпочинку: Браєс

Озеро Браєс – справжня перлина Доломітових Альп Італії. Воно має славу одного з найкрасивіших озер Європи. За відгуками багатьох мандрівників, Браєс – найкраще місце для відпочинку в Італії з повним єднанням з природою.

Розташоване це казкове озеро Італії у Південному Тіролі, серед Доломітових Альп, у підніжжя гори Крода-дель-Бекко. Воно має льодовикове походження та оточене густими лісами та високими гірськими піками.

Красиві озера Італії з фото - Браєс

З цими мальовничими краєвидами Браєс здається ілюстрацією до чарівних казок. Сюди їдуть не стільки заради відпочинку, як заради чарівних фотосесій на тлі мальовничих краєвидів озера та гір. Фото озера Браєс найчастіше за все з’являються в Інстаграмі.

Вода тут має неймовірний аквамариново-смарагдовий колір та кришталеву прозорість. Середня глибина Браєс – 17 м, а максимальна – 36 м. На теренах Південного Тіроля воно є найглибшим озером.

Озеро Браєс знаходиться в однойменній долині на висоті 1496 м над рівнем моря. Його західне узбережжя доволі пологе та широке, що створює чудові умови для піших прогулянок. Східний берег досить крутий та вузький. На західному узбережжі озера Браєс розташована кам’яна каплиця Капела ді Марія, яка датується 1904 роком.

Браєс – найкрасивіше альпійське озеро Італії
Озеро Браєс в Італії

Браєс – найкрасивіше альпійське озеро Італії у Південному Тіролі. Воно знаходиться за 130 км від австрійського міста Іннсбрук, майже за 200 км від Венеції та у 400 км від Мілану. Найближче за все до озера Браєс розташоване місто Больцано.

Доїхати сюди можна на орендованому авто, з організованою екскурсією чи громадським транспортом. На узбережжі озера існує єдиний готель – Лаго ді Браєс, що був заснований ще у 1899 році. У готелях за 10-20 км від берега озера ціни будуть значно дешевші.

Навколо озера Браєс прокладена туристична стежка довжиною приблизно 3,5 км. Також туристи можуть покататися на човні по самій водоймі та насолодитися відпочинком на узбережжі з білим піском.

Кращі озера Доломітових Альп Італії: Карецца

Місцеві звуть цю водойму «Райдужним озером» через дивовижний колір її вод. Знаходиться Карецца на теренах Південного Тіроля, у комуні Нова Леванте. Це мальовниче італійське озеро розташоване на висоті 1519 м, біля підніжжя гір Латемар у Доломітах.

Карецца – доволі невелике озеро Італії. Завдовжки воно сягає 287 м, а вшир – 137 м. Живиться це альпійське озеро Італії лише талими водами та підземними джерелами. Його глибина змінюється залежно від пори року. У період танення снігу вона може сягати 17 м, а восени – не перевищує 6 м.

Озеро Карецца оточене смерековими лісами та величними піками Доломітових Альп. Доповнює ці чарівні краєвиди неймовірно бірюзовий колір води. Він може змінювати насиченість відтінків залежно від освітлення та певного часу доби.

Кращі озера Доломітових Альп Італії - Озеро Карецца

За легендою, озеро набуло всіх кольорів веселки, коли чаклун, що мав невзаємне кохання до мавки в озері, викинув до водойми коштовне каміння, яке не прийняла його кохана. Насправді ж дивовижний колір вод Карецца пов’язаний з наявністю у них багатьох мінералів.

Взимку водойма повністю вкривається кригою. Влітку максимальна температура води не перевищує +13°С. Карецца – одне з найчастіше фотографуємих озер Італії. Воно знаходиться приблизно у 25 км від Больцано. Для подорожі сюди краще за все орендувати авто.

Важливо! Купатися в італійському озері Карецца суворо заборонено. Порушників чекає штраф у 3600 євро.

Найкрасивіші озера Італії: Федера чи Лаго-да-Лаго

Це льодовикове озеро Італії – справжня перлина серед водойм в оточенні Доломітових Альп. Воно може легко конкурувати з Браєс за популярністю серед фотографів.

Озеро Федера знаходиться у провінції Беллуно, у муніципалітеті Кортіна-д’Ампеццо. Розташоване воно на краю лісу, у східного підніжжя гірського ланцюга Крода-ді-Формін, на висоті 2038 м над долиною Ампеццо.

Найкрасивіші озера Італії з фото - Озеро Федера чи Лаго-да-Лаго

Через відносно легку доступність озеро Федера доволі популярне серед туристів. До нього веде чимало мальовничих туристичних маршрутів. Тому не дивно, що фото озера Федера в Італії нерідко зустрічаються на листівках як символ Доломітових Альп.

Особливо приваблива ця гірська місцевість в осінній час. Краєвиди навколо озера Федера у цю пору постійно змінюються залежно від освітлення – від похмуро-містичних до чарівно-казкових.

Особливо магічну красу цій водоймі надають модрини, що її оточують. В осінню пору вони вражають різноколірними спалахами листя. Озеро підпитують підземні джерела, тому воно зберігає постійну глибину протягом всього року.

Казкові озера Італії з фото - Федера у Доломітових Альпах
Італійське озеро Федера - осіннє фото

Сезон походів у Доломітових Альпах починається у середині-наприкінці червня та завершується до середини-кінця жовтня. Проте найкращий сезон для прогулянок – саме осінь.

Зупинитися поблизу озера Федера у Доломітових Альпах можна у поселенні Покол (Pocol). Воно розташоване над долиною Ампеццо, на захід від Кортіни д’Ампеццо. Це найкраще місце для зупинки, якщо є бажання піднятися до озера Федера на світанку.