Найменші пташки у світі: ТОП-10 види – фото, назви, опис

Найменші пташки у світі – фото, назви, опис

Найменші пташки у світі – одні з наймиліших та найцікавіших істот на планеті. Вони відрізняються особливостями польоту, яскравим оперенням та вокалізацією. Їхній чудовий спів сприяє розслабленню та медитації. Мініатюрні птахи також відіграють важливу роль в запилюванні рослин. Нижче наведені найменші пташки у світі з фото та описом.

Маленькі птахи світу: цокалка малинова (Epthianura tricolor)

Ці красиві маленькі пташки є ендеміками тваринного світу Австралії. Довжина тіла у дорослих особин сягає 10-13 см, а вага – до 13 г. Самці мають яскраво-червону голову та черевце, а навколо горла та очей у них помітні чорні відмітини. У самиць голова коричнева, черевце малинове, а горло біле.

Маленькі птахи світу - цокалка малинова (Epthianura tricolor)

Малинова цокалка зустрічається на луках, серед дюн та заростей чагарників на теренах Західної та Південної Австралії. У шлюбний період малинове забарвлення цих маленьких пташок стає ще більш яскравим. Харчуються вони комахами, павуками, фруктами та насінням.

Найменші пташки з фото: тропічний пісняр (Setophaga pitiayumi)

Довжина тіла у цих маленьких пташок сягає лише 11 см. Зустрічаються вони на півдні Мексики та від південного сходу Техасу до півночі Аргентини.

Найменші пташки з фото - тропічний пісняр (Setophaga pitiayumi)

Тропічний пісняр має блакитнувате забарвлення верхньої частини тіла та яскраво-жовту нижню частину. Самиці відрізняються тьмянішими кольорами. Харчуються ці дрібні пташки Америки комахами, павуками та ягодами.

Маленькі птахи з фото: цереба чи квіткарниця-бананоквіт (Coereba flaveola)

Ці дрібні пташки зустрічаються у лісистій місцевості та тропічних лісах Центральної та Південної Америки. Розмір тіла у них варіюється у межах від 10 до 13 см, а вага – від 5,5 г до 19 г.

Верхня частина тіла у цих пташок чорно-сіра, а нижня – яскраво-жовта. Над очима у них добре помітні білі «брови».

Маленькі птахи з фото - цереба чи квіткарниця-бананоквіт (Coereba flaveola)

Горло у цих пташок також біле. Самці та самиці виглядають однаково, але молоді особини мають тьмяніше забарвлення та жовті «брови» і горло.

Гострий вигнутий дзьоб дозволяє церебі легко отримувати нектар з квітів. Ці крихітні пташки відрізняються високою активністю. Вони переміщуються від одної квітки до іншої у пошуках нектару. Крім цього, цереба харчується фруктами, зокрема стиглими бананами та омелою.

Найменші пташки: чиж золотий (Carduelis tristis)

Ця маленька пташка мешкає на теренах Сполучених Штатів та Канади. На зимівлю вона мігрує до південних регіонів, а іноді – навіть до Мексики.

Розмір тіла у золотого чижа у межах 11-14 см, а вага – 11-20 г. Розмах крил сягає 19-22 см. Переважна частина тіла у цих маленьких птахів має яскраво-жовте забарвлення, тоді як передня частина голови, частина крил та хвіст чорні.

Найменші пташки - чиж золотий (Carduelis tristis)

На крилах та хвості можуть бути помітними білі плями. Самиці зазвичай менш яскраві, ніж самці.

Золоті чижі мігрують великими зграями. Ці пташки відомі різноманітною вокалізацією. Залежно від обставин, вони можуть використовувати різні звуки.

Маленькі птахи: бурий ріроріро (Gerygone mouki)

Ця пташка є однією з найменших серед горобцеподібних птахів. Довжина тіла у неї лише 8-10 см. Зустрічається бурий ріроріро у прибережних регіонах та серед дощових лісів Австралії та є ендеміком фауни цієї країни.

Маленькі птахи - бурий ріроріро (Gerygone mouki)

Верхня частина тіла у цієї маленької пташки має оливково-сірий колір, а нижня – кремовий відтінок. Зазвичай ці птахи живуть невеликими зграями з 3-4 особин. Значну частину свого життя вони проводять на верхівках дерев, де полюють за літаючими комахами.

Найменша пташка України: золотомушка (Regulus)

В Україні зустрічається 2 види золотомушки – жовточуба та червоночуба. Вони обидві вважаються найменшими птахами на теренах країни. Довжина тіла червоночубої золотомушки сягає 8 см, а жовточубої – близько 9 см. Перша пташка важить у межах 4-6,5 г, а друга – від 5 до 7 г.

Свою видову назву ці пташки отримали за яскраво-жовте забарвлення верхівки голови, що нагадує корону. З цієї ж причини цих пташок ще звуть «королями птахів» в Європі. Подоба корони на голові у самців золотомушки оточена товстими чорними смужками.

Найменша пташка України - золотомушка (Regulus)

Верхня частина тіла у золотомушки жовточубої оливково-зелена, а нижня – блідо-жовта. Дзьоб у цих дрібних пташок Європи маленький та тонкий. На відміну від самців, у самиць голова повністю жовта.

Золотомушка червоночуба має схоже забарвлення. Від жовточубої вона відрізняється наявністю білих «брів» та чорними смужками, що проходять через очі. У дорослих самців червоночубої золотомушки на тім’ї помітна яскраво жовтогаряча-червона пляма.

Ці маленькі пташки Європи населяють переважно широколистяні ліси та сади. Вони також добре відомі своїм дзвінким співом.

Маленькі птахи: таміка золотоголова (Cisticola exilis)

Ці маленькі пташки зустрічаються в Індії та Австралії. Довжина тіла у них лише 10 см, а вага – 10 г. Самці мають золотисте забарвлення голови, горла та черевця.

У шлюбний період вони значно яскравіші, ніж в інший час. У самиць темно-коричнева верхня частина тіла та кремова нижня частина.

Маленькі птахи з фото - таміка золотоголова (Cisticola exilis)

Зазвичай ці мініатюрні пташки зустрічаються поблизу водно-болотних угідь, на полях та у прибережних регіонах. Свої гнізда вони створюють незадовго до настання шлюбного періоду. Для них вони використовують листя, траву та павутиння.

Таміка золотоголова вважається справжньою майстринею серед птахів по будівництву гнізда. Вона використовує скручене павутиння для скріплення листя та трави, щоб створити ідеально кругле гніздо. Харчуються ці дрібні пташки комахами та насінням.

Найменші пташки світу: діамантниця (Pardalotus)

Ці пташки-ендеміки Австралії є одними з найменших птахів на теренах цієї країни. Розмір тіла у них у межах 8-12 см. Самці та самиці майже не відрізняються за габаритами. Мешкають ці маленькі пташки Австралії в евкаліптових лісах по всій країні.

Найменші пташки світу - діамантниця (Pardalotus)

Діамантниця має дуже короткий, майже непомітний хвіст. Крила у неї чорні з характерними білими крапками. Нижня частина тіла та голова у діамантниці яскраво-оливкові. На голові помітна чорна «шапинка» з білими плямками.

Цікавий факт! Діамантниці відіграють важливу роль у знищенні шкідливих комах австралійських лісів.

Маленькі птахи: ріроріро короткодзьобий (Smicrornis brevirostris)

Це ще одна відома маленька пташка Австралії, що має славу найменшої у країні. Її можна зустріти майже по всій території, крім Тасманії та окремих районів у центрі та на заході. Більшість цих пташок населяє сухі евкаліптові ліси.

Маленькі птахи - ріроріро короткодзьобий (Smicrornis brevirostris)

Ріроріро короткодзьобий має світло-коричневе оперення з вкрапленнями жовтого кольору. Невеликі зграї цих пташок протягом року мешкають у межах однієї території.

Вони створюють куполоподібні гнізда з трави, іншої рослинності та пір’я. Маленький товстий дзьоб дозволяє їм ловити дуже дрібних комах.

Найменша пташка у світі: колібрі-бджола (Mellisuga)

Загалом колібрі мають славу доволі маленьких пташок. Представниця цих птахів – колібрі-бджола визнана найменшою пташкою у світі. Серед двох наявних видів таку славу має саме кубинський колібрі-бджола.

Найменша пташка у світі - колібрі-бджола (Mellisuga)

Довжина тіла у цієї мініатюрної пташки сягає 5-6,3 см, з яких 1,2 см припадає на тонкий дзьоб, а ще 1,5 см – на хвіст. Важить кубинський колібрі-бджола лише 1,5-2 г. Довжина крила сягає 2,9 см. Самиці зазвичай трошки більші за самців.

Самці мають блакитнуватий відтінок верхньої частини тіла та сіро-білу нижню частину. Верхня частина тіла у самиць блакитнувато-зелена, а нижня – блідо-сіра.

Кубинський колібрі-бджола є ендеміком тваринного світу Куби. Зустрічається ця найменша у світі пташка у прибережних лісах цієї країни. Харчується вона переважно нектаром, але іноді може полювати на дрібних комах.

Кубинський колібрі-бджола - найменша пташка у світі

Колібрі-бджола робить 80 помахів крилами за секунду. У шлюбний період ця частота може збільшитися до 200 разів за секунду.

За день колібрі-бджола відвідує 1200-1500 квітів. У зв’язку з цим ця маленька пташка відіграє дуже важливу роль у розмноженні рослин.