Озера Польщі: ТОП-14 красиві водойми країни – фото, назви, опис

Озера Польщі – фото, назви, опис

Польща має чимало озер на своїх теренах, які зосереджені переважно на півночі країни. Більшість з них – льодовикового походження, хоча деякі утворені піщаними косами, які відрізали водні ділянки від моря. Нижче наведені найвідоміші красиві озера Польщі з фото та описом.

Озера Польщі – загальна характеристика

На теренах Польщі налічується понад 9000 озер. Їхня загальна площа становить приблизно 3169 кв. км.

Переважна більшість польських озер зосереджена у Мазурському та Поморському поозер’ї. Чимало з них мають льодовикове походження. Крім того, на теренах Польщі зустрічаються карстові, дюнні, прибережні та гірські озера.

Найвідоміші озера Польщі

Морське Око – найвідоміше серед останнього типу. Штучні озера (водосховища) знаходяться переважно у центральній та південній частинах країни.

  • До п’ятірки найбільших озер Польщі належать: Снярдви (113 кв. км), Мамри (102,8 кв. км), Лебсько (71,4 кв. км), Домб’є (56 кв. км), Мєдвє (35,3 кв. км).
  • До ТОП-3 найглибші озера Польщі належать: Ханьча (макс. глибина 108,5 м), Дравсько (79,7 м), Великий Став (79,3 м).

Болота та заболочені території становлять 8% площі Польщі. На них вже перетворилися 2/3 озер у межах молодшої льодовикової області країни. Лише наймолодша льодовикова зона досі існує та є популярним місцем водних розваг на півночі Польщі.

Озера Польщі – загальна характеристика

Сезон купання у польських озерах починається 31.05-25.06 та триває по 26.08-14.09 залежно від певного регіону. Найдовший сезон літнього озерного відпочинку триває у Великопольському поозер’ї. Крім купання, на більшості озер Польщі популярні такі розваги, як вітрильний спорт, прогулянки на човнах та каное, а також риболовля.

Мазурські озера в Польщі

Приголомшливий регіон Мазурське поозер’я на північному сході Польщі називають «Краєм тисячі озер», але насправді їх близько 2700. Чимало з них доволі великі та з’єднані один з одним природним шляхом чи за допомогою каналів. Через це регіон має славу популярного місця відпочинку серед прихильників вітрильного спорту.

Через льодовиковий покрив, що вкрив територію сучасної Польщі під час останнього льодовикового періоду, на півночі країни утворилося чимало мальовничих озер. У Мазурському поозер’ї ці водойми становлять 7% всієї території. Саме тут знаходяться 2 найбільші озера Польщі – Снарядви та Мамри.

Мазурські озера в Польщі

Загалом у цьому польському регіоні налічується 2700 озер, площа яких перевищує 1 гектар. Тут також можна побачити найцікавіших тварин Польщі – зубрів, оленів, рисей, лисиць, борсуків та бобрів.

На Мазурських озерах є чимало маршрутів для подорожей під вітрилами, а також для каякінгу. Все це завдяки безлічі озер, річок, струмків та розвиненій мережі каналів, яка об’єднує ці водойми у складну водну мережу. Мазурські озера – один з найважливіших туристичних регіонів Польщі, який особливо приваблює любителів водних видів спорту.

Снярдви – найбільше озеро Польщі

Снярдви охоплює площу 113,8 кв. км та є найбільшим озером Польщі. Розташовано воно у справжньому «королівстві озер» країни – Мазурському поозер’ї. Це польське озеро ще відоме як Мазурське море.

Максимальна глибина озера Снярдви сягає 23 м, тоді як середня становить 6,5 м. Ця водойма Польщі має льодовикове походження. На озерних теренах розташовано 8 островів та численні затоки, схожі на окремі озера.

Низькі береги Снярдви часто скелясті, мулисті або вкриті довгими ділянками очерету. Тому доступ до узбережжя місцями доволі ускладнений. Одним з найкрасивіших місць на цьому озері Польщі вважається тихий та лісистий півострів Качор у південній частині водойми.

Снярдви – найбільше озеро Польщі

Снярдви часто стає місцем панування дуже сильних вітрів, небезпечних для яхтсменів-початківців. Так, влітку 2007 р. через дуже сильний штормовий вітер на цьому озері Польщі затонуло десятки човнів та загинуло 12 людей.

При цьому небезпечні умови для судноплавства тоді тривали лише 10 хвилин. Загалом у вітряну погоду на озері Снярдви можуть утворюватися величезні хвилі заввишки до 1,5 м.

Цікавий факт! Мазурське поозер’я на півночі Польщі налічує понад 2000 мальовничих озер. Ця територія була сформована льодовиками в епоху плейстоцену.

Найбільші озера Польщі: Мамри

При площині 104 кв. км це польське озеро посідає у країні друге місце за площею поверхні. Воно також розташоване у Мазурському поозер’ї. Найбільша глибина озера Мамри сягає 44 м, а середня – 11 м. Північні частини водойми глибші за південні. Серед Мазурських озер Мамри – одне з найчистіших.

Це моренне озеро льодовикового походження фактично складається з шести озер. Останні раніше були окремими одиницями. Проте за останні 500 років рівень води Мамри піднявся приблизно на 2 м, що призвело до об’єднання шести сусідніх водойм. Підвищення рівня води було викликано поступовим та природним підняттям північного берега.

Найбільші озера Польщі – Мамри

На теренах озера Мамри розташовано 33 острови, загальна площа яких становить 213 га. Більшість з них є місцями гніздування різноманітних птахів та має статус орнітологічних заповідників.

Один з них – Упалти має площу 67 га, що робить його найбільшим островом на Мазурах. Він має статус природного заповідника та вкритий 200-літнім лісом, включаючи дуби, буки, тополі та липи.

Влітку тут існують чудові умови для занять вітрильним спортом, а взимку – для буєрного спорту. Через це озеро Мамри – популярне місце відпочинку у Польщі.

Гіжицько – найбільше місто на його узбережжі. Поблизу нього знаходяться найпопулярніші бази відпочинку на озері Мамри. Також можна відвідати Музей народної культури у Венгожево. Проте для подорожі для нього краще за все орендувати автівку.

Цікавий факт! Мальовничі краєвиди озер Мамри та Снярдви стали місцем знімання номінованої на «Оскар» драми Романа Полянського «Ніж у воді». Дія цієї картини 1962 р. здебільшого відбувається на яхті, що подорожує водами Мазурських озер.

Найбільші озера Польщі з фото: Лебсько

Це мальовниче озеро Польщі з площею поверхні 71,5 кв. км посідає третє місце за величиною у країні. Воно знаходиться на теренах Поморського воєводства та є частиною Словінського національного парку. На теренах Померанії це озеро є найбільшим. Максимальна його глибина сягає 6,3 м.

Лебсько – реліктове озеро, що утворилося внаслідок підвищення рівня моря та заболочування регіональних боліт. Через цю водойму протікає річка Леба, яка впадає у Балтійське море. Саме від неї походить назва озера, яка зустрічається ще у джерелах 13 ст.

Найбільші озера Польщі з фото – Лебсько

На водних теренах Лебсько росте чимало гарних рослин, включаючи латаття біле та жовте. Влітку можна відправитися у пасажирський круїз озером. При цьому можна відвідати Музей села Словінська та помилуватися кашубською культурою.

Одним із найпопулярніших місць навколо озера Лебсько є Словінський національний парк. Він відомий своїми приголомшливими дюнами. Це місце неодмінно слід відвідати під час відпочинку на озері. Незабутні враження гарантовані.

Леба – невелике місто на схід від озера Лебсько – ідеально підходить для проживання. Тут є парки розваг, пляжні бари, довгі піщані пляжі тощо. Леба також має добре залізничне сполучення, особливо влітку, з прямими поїздами навіть із Варшави. Також можна спланувати одноденну поїздку на озеро Лебсько з Гданську.

Цікавий факт! Озеро Лебсько оточено рухомими піщаними дюнами, через що його площа постійно зменшується.

Озеро Морське Око

Це мальовниче озеро Польщі знаходиться поблизу польського кордону зі Словаччиною. Воно розташоване у горах Татри, на висоті 1395 м. Морське Око – найвідоміше та найкрасивіше озеро Польщі.

Воно також є найбільшим на теренах Закопане. Довжина його узбережжя сягає 862 м, а ширина – 568 м. Глибина становить 51,8 м.

Powered by GetYourGuide

Це кришталево чисте та красиве озеро оточено найвищими вершинами польських Татр та мальовничими зеленими лісами. Його води мають дивовижний бірюзовий колір.

Озеро Морське Око у Польщі

Морське Око – ідеальне місце для відпочинку у польських горах. Проте слід враховувати, що взимку деякі його ділянки закриваються через можливі лавини.

На узбережжі розташований гірський хостел, де можна відпочити, смачно поїсти та помилуватися чудовим краєвидом. На самому ж озері заборонено ловити рибу, плавати чи кататися на човні. Доступні лише піші прогулянки узбережжям.

Найпопулярнішим містом поблизу озера Морське Око є Закопане, де багатий вибір житла та ресторанів. Ще ближче розташоване невелике та менш жваве село Мале Ціхе.

Цікавий факт! За легендами, Морське Око під землею пов’язано з Середземним морем, з чим й пов’язано походження назви озера.

Красиві озера Польщі: Єзьорак

Це польське озеро є одним з наймальовничіших у країни. Крім того, воно найдовше у Польщі, а за величиною займає шосте місце. Знаходиться водойма у Вармінсько-Мазурському воєводстві.

Площа поверхні озеро Єзьорак сягає 34,6 кв. км. Уздовж воно простягається на 27,4 км, тоді як ширина – лише 2,4 км. Це польське озеро має форму вузького жолоба, значно розширеного у центральній частині.

Озеро Єзьорак має льодовикове походження. Розташовано воно на висоті 99,4 м. Максимальна глибина водойми – 13 м, а середня – 4,1 м.

Озера Польщі з фото – Єзьорак

Перші згадки про це мальовниче озеро Польщі датуються ще початком 14 століття. Тоді воно було відомо під назвою Гейсеріх, яка походить від слова, що означає «чапля». Попередня назва збереглася, перейшовши до одного з островів озера – Чаплак. Тут дійсно зустрічається чимало чапель, а також бакланів.

Загалом на озерних теренах Єзьорак налічується 16 островів та чимало заток. Круте узбережжя озера вкрито лісами – з найвищими деревами на півночі та низькими – на півдні.

Поблизу водойми розташоване місто Ілава. Озеро Єзьорак приваблює не лише мальовничими краєвидами, але й чудовими умовами для вітрильного спорту та риболовства.

Цікавий факт! Острів Величка Лулава (Вєлька Жулава), що знаходиться на водних теренах Єзьорак, є найбільшим внутрішнім островом в Європі.

Озеро Ямно у Польщі

Це красиве прибережне озеро Польщі розташоване на півночі країни, у Західнопоморському воєводстві. Від Балтійського моря воно відрізане піщаною косою, на якій розташовані популярні курорти – Мєльно та Унєсьце.

Ямно – одне з найвідоміших озер Польщі за межами Мазурського поозер’я та гір. Площа його поверхні становить понад 22 кв. км. Максимальна глибина озера Ямно – 3,9 м, а середня – 1,4 м. Водойма виникла з колишньої морської затоки. З Балтійським морем Ямно пов’язано через Ямінський канал.

Озеро Ямно у Польщі

Розміри озера Ямно та відносний спокій роблять його надзвичайно популярним для вітрильного спорту та інших водних розваг. У багатьох містечках та селах на узбережжі можна орендувати човни та насолодитися плаванням по озеру. Також тут доступна риболовля.

Крім того, на узбережжі озера Ямно доволі розвинутий велотуризм. Тут є чимало місць, де можна орендувати велосипеди на кілька годин або цілий день.

На узбережжі озера розташовані два міста, де можна знайти чимало розваг для вдалого відпочинку. Мельно приваблює чудовими пляжами, які мають ідеальні умови для занять водними видами спорту. Унєсьце відомо найчистішими водами у цьому регіоні. Про бронювання житла тут слід подумати заздалегідь.

Проте, Кошалін – найкраще місце, де можна зупинитися поблизу озера Ямно. Воно пов’язане прибережними залізничними маршрутами з великими містами на півночі Польщі, такими як Щецин та Гданськ. На поїзді з Варшави сюди можна дістатися приблизно за 5 годин.

Озеро Вігри

Це красиве озеро Польщі розташоване на північному сході країни, у Підляському воєводстві, лише за 50 км від кордону з Литвою. За формою воно нагадує англійську літеру «S», а його високе узбережжя вкрито хвойними лісами.

Красиві озера Польщі з фото – Вігри

Принаймні 80% берега є лісистою місцевістю, що надає Вігра статусу одного з наймальовничіших озер Польщі. Крім того, воно відоме як одне з найчистіших озер країни.

Площа поверхні цієї водойми становить приблизно 21 кв. км. Середня глибина у межах 15-16 м, тоді як максимальна сягає 73-74 м. На теренах озера Вігри розташовано 19 малих та великих островів. Озерна іхтіофауна налічує 26 видів риб, включаючи форель, окуня та щуку.

Озеро Вігри та його околиці належать до території однойменного національного парку. Тому кемпінги тут дозволені лише у визначених місцях. Крім того, у парку можна орендувати каное та човни для водної прогулянки озером.

Найкраще місце для огляду національного парку – крайній захід від озера, біля села Гаврич Руда. Тут є багато туристичних стежок, пристань та інші водойми, які можна досліджувати. Взимку ця територія доступна для прогулянок на снігоступах та бігових лижах.

Озеро Вігри у Польщі

Також поблизу парку Вігри проходить вузькоколійна залізниця, яка претендує на звання однієї з найвужчих рейок у світі. Цей 2,5-годинний маршрут проходить через ліси та кілька місць, звідки можна побачити озеро. Така подорож буде особливо цікавою розвагою для родин з дітьми.

Проте найцікавішим місцем є монастир Вігри, розташований на півострові, оточеному цим озером Польщі. Тут можна оглянути монастир та помилуватися красивою архітектурою. Навіть можна залишитися на ночівлю.

До уваги! Найближчим великим містом до озера Вігри є Сувалки, розташовані у трикутнику між Литвою та Білоруссю. Сюди легко дістатися автобусами з Варшави. Крім того, є залізничне сполучення з Варшавою та Ольштином.

Озера Польщі з фото: Гопло

Це велике польське озеро розташовано у північно-центральній частині країни, у Куявсько-Поморському воєводстві. У ранньому середньовіччі на його узбережжі мешкало плем’я гоплян, звідки й походить озерна назва.

Озеро Гопло протягається на 37 км, а площа його поверхні становить 21,8 кв. км. Середня глибина сягає 4,7 м, тоді як максимальна – 16,6 м. На північному узбережжі озера Гопло, поблизу міста Крушвиця розташована старовинна Мишача вежа. За легендами, у ній ховався від повстанців князь Попел, якого там з’їли миші.

Озера Польщі з фото - Гопло

Гопло – одне з небагатьох озер Польщі, які залишилися незабрудненими. Велика водойма має кілька заток, що пропонують мальовничі краєвиди та місця для пікніка вздовж узбережжя.

Також тут є численні острови, які можна досліджувати на човні або пішки. Навколо озера Гопло є чимало велосипедних доріжок, подорож якими дозволяє насолодитися чарівними краєвидами. Також тут доволі популярна риболовля. У водах озера Гопло водиться чимало сомів.

До уваги! До узбережжя озера Гопло легко дістатися на поїзді з Варшави, що займає лише 2 години. Крушвіца на північному березі озера – одне з найкращих місць для відпочинку у цій місцевості.

Чорштинське озеро

Ця штучна водойма з’явилася завдяки будівництву дамби на річці Дунаєць. Чорштинське озеро має дуже мальовниче розташування між двома гірськими масивами – Горче та П’єніни, у Малопольському воєводстві, на півдні Польщі.

Площа його поверхні становить 11 кв. км. При найвищому рівні води довжина берегової лінії становить 29,7 км. Максимальна глибина сягає приблизно 50 м, тоді як середня – 17,6 м.

Чорштинське озеро

На Чорштинському озері доступні такі розваги, як купання, плавання під вітрилами риболовля та дайвінг. Крім того, на його узбережжі розташовані два замки – Недзіца чи Дунаєць та напівзруйнований Чорштин (14 ст).

Обидві архітектурні споруди доступні для туристів. Крім того, ці старовинні замки можна побачити під час водної прогулянки.

Найглибше озеро Польщі: Ханьча

Це озеро є найглибшим не лише у Польщі, але й на теренах усієї низинної Європи. Його максимальна глибина сягає 108,5 м, тоді як середня – 38,7 м. При цьому площа поверхні водойми становить всього 3,04 кв. км.

Розташоване озеро Ханьча на території ландшафтного парку у Підляському воєводстві, на висоті 227 м. Воно має льодовикове походження. Його води неймовірно чисті, а їхня прозорість сягає до 12 м. Такі умови неймовірно приваблюють дайверів. Дайвінг тут доволі популярна водна розвага.

Ханьча – найглибше озеро Польщі

На узбережжі озера Ханьча можна побачити чимало валунів. Деякі з них сягають до кілька метрів завдовжки.

При цьому накопичення валунів доволі значно, що здається, наче їх тут штучно розташували. Північна та західна частини Ханьча, порослі очеретом, є одними з найкращих місць для рибалки на щуку на цьому озері.

Озера Польщі: Дравсько

Це польське озеро є найбільшим на теренах Дравського поозер’я та другим за глибиною у Польщі. Площа його поверхні становить 17,8 кв. км.

Максимальна глибина сягає майже 80 м, а середня – 17,7 м. При цьому озерні води надзвичайно кришталево чисті, що дозволяє роздивлятися крізь них підводний світ водойми.

Озера Польщі – Дравсько

На його узбережжі розташовано декілька баз відпочинку (найбільша – в Чаплінек). На теренах самого озера налічується аж 12 островів, серед яких Білява посідає у країні 5-є місце за розміром серед озерних островів. Незвичайна берегова лінія, скелі, численні затоки та острови надають надзвичайну атмосферу цій водоймі Польщі.

Цікавий факт! Поблизу озера розташоване село Старе Дравсько, де можна побачити руїни середньовічного замку.

Нідзьке озеро у Польщі

Це озеро Польщі входить до складу Мазурських озер, серед яких є найменшим. Його площа становить 17,5 кв. км, а максимальна глибина – 23,7 м.

За формою воно нагадує жолоб, що протягається на 23 км. Узбережжя майже на 80% вкрито густими лісами. Санаторії та бази відпочинку знаходяться переважно на північному березі.

Красиві озера Польщі з фото – Нідзьке озеро

Нідзьке озеро часто викликає асоціації з видатним польським поетом Костянтиєм Галчинським. У 1950-х роках він часто відвідував садибу лісника Праньє на західному узбережжі водойми.

Поет закохався у чудові озерні краєвиди, що надихнуло його на створення ряду творів. Сьогодні у будиночку лісника знаходиться музей, присвячений Галчинському.

Озера Польщі: Негоцін

Це велике озеро у Мазурському поозер’ї розташовано між Мамри на півночі та Снярдви на півдні. Воно є третім за величиною на Мазурах та сьомим – на теренах Польщі загалом.

Негоцін є частиною мережі сполучених озер у центральній частині Мазурського поозер’я. Це робить його особливо популярним для водних видів спорту, каякінгу та вітрильного спорту.

Озера Польщі – Негоцін

Негоцін пов’язано з багатьма іншими озерами, що робить його ідеальним місцем для водної екскурсії під вітрилами. Крім того, більшу частину озера можна побачити при подорожі на велосипеді.

Зупинитися поблизу озера Негоцін можна у місті Гіжицько. Тут є десятки місць для ночівлі, чимало ресторанів, кафе та магазинів. Також Гіжицько має добре сполучення з Ольштином потягом та багатьма автобусами з іншими великими містами Мазурського поозер’я.