Найбільший орел у світі: ТОП-10 види з фото та описом

Найбільші орли у світі

Орел – один із найбільших хижих птахів у світі. Взагалі так звуть групу великих хижих птахів родини Яструбові, що мешкають переважно в горах та степах Євразії та Африки. До них належать представники роду орел, орлан, гарпія, тощо. Дізнайте, який найбільший орел у світі за розмахом крил, вагою та розміром з наведеного нижче ТОП-10.

Гарпія філіппінська (Pithecophaga jefferyi) – один із найбільших орлів в світі за вагою

Гарпія філіппінська має розмах крил близько 2-х м та вагу тіла приблизно 8 кг. Розмір тіла в неї становить 80-100 см. Цей найбільший орел є національним птахом Філіппін. Зустрічається він лише в тропічних лісах цієї країни, переважно на Мінданао.

Найбільші орли у світі - Гарпія філіппінська (Pithecophaga jefferyi)

Філіппінська гарпія харчується мавпами, кажанами, шерстокрилами, птахами, зміями та ящірками. Іноді її ще звуть орлом-мавпоїдом, через те, що мавпи складають переважну більшість раціону цього хижого птаха. Вид вважається зникаючим через знищення його середовища існування.

Цікавий факт! Філіппінське законодавство передбачає 12 років тюремного ув’язнення за вбивство цього великого та доволі рідкісного виду орлів.

Гарпія велика (Harpia harpyja) – найбільший орел в світі за розміром тіла

Гарпія велика – національний птах Панами. Цей найбільший орел має розмах крил майже 2 м, довжину тіла – 90-110 см та середню вагу – 7-9 кг.

Мешкає він в рівнинних тропічних лісах на теренах Центральної та Південної Америки. Найбільша популяція гарпії великої існує в регіоні Дарієн в Панамі. Проте чисельність цього великого орла з кожним роком неухильно скорочується.

Гарпія велика (Harpia harpyja) – найбільший орел в світі за розміром тіла

Харчується цей великий хижий птах переважно лінивцями та мавпами. Міцні та гострі кігті гарпії великої можуть скласти конкуренцію навіть кігтям ведмедя.

Під час польоту по лісу цей великий орел використовує свій хвіст як кермо. Це дозволяє йому легко маневрувати в погоні за здобиччю.

Цікавий факт! Орел Хааста – найбільший орел, що існував в світі за часів динозаврів. Розмах крил в нього сягав 2,6-3 м, а вага – 10-17 кг.

Орел степовий (Aguila nipalensis)

Розмах крил у цього одного з найбільших орлів в світі сягає 1,7-2 м. Довжина тіла в нього становить 65-75 см, а вага – від 2,2-3,5 кг до 4,5-5 кг.

Найбільші орли у світі - Орел степовий (Aguila nipalensis)

Зустрічається орел степовий переважно в степовій зоні, з чим і пов’язана його видова назва. Він є поширеним від Європи до Центральної Азії, а на зимівлю відлітає до Африки. В Україні цей вид є дуже рідкісним та зникаючим.

Харчується цей великий орел переважно ховрахами. Саме з цими тваринами й пов’язаний ареал розповсюдження цього хижого птаха. Також інколи до його раціону можуть належати мишоподібні гризуни.

Орел кафрський (Aguila verreauxii) – найбільший орел Африки

Цей найбільший у світі орел поступається попереднім двом видам за розміром тіла, але має більший розмах крил. Довжина тіла в нього становить 70-95 см, а вага – до 7 кг. При цьому розмах крил у кафрського орла сягає до 2,3 м.

Орел кафрський (Aguila verreauxii)

Цей хижий птах є доволі поширеним на теренах Південної та Східної Африки. Його нерідко можна побачити у ширяючому польоті над пагорбами та гірськими хребтами в цій місцевості. Раціон кафрського орла складається майже виключно з кам’яних даманів.

Орел-боєць (Polemaetus bellicosus) – один з найбільших орлів Африки

Цей найбільший орел має розмах крил 1,8-2,3 м та вважається одним з найпотужніших птахів у світі. Довжина тіла в нього сягає 78-96 м, а вага – 3-5,6 кг. Цей величезний орел може збити з ніг навіть дорослу людину. Мешкає він на теренах Африки на південь від Сахари.

Орел-боєць (Polemaetus bellicosus) – один з найбільших орлів Африки

Через значний розмір цей хижий птах має потребу у частому харчуванні. Полює він переважно на птахів, зазвичай – цесарок, канюків та домашніх птиць. В деяких регіонах орел-боєць може полювати переважно на ссавців (даманів та дрібних антилоп).

Орел австралійський (Aguila audax) – найбільший орел Австралії

Цей великий орел має розмах крил 2,3 м та важить приблизно 5,4 кг. На теренах Австралії він є найбільшим хижим птахом. Довжина тіла в нього становить 85-100 см, а вага – 3,2-4,2 кг.

Орел австралійський зустрічається як на рівнинах, так і в горах. Проте найчастіше за все він віддає перевагу відкритим ареалам та лісам.

Орел австралійський (Aguila audax) – найбільший орел Австралії

Своє гніздо цей хижий птах будує на найвищому дереві (навіть, якщо воно старе та мертве) в своєму середовищі існування. Значну частину його раціону становлять дикі кролі.

Цікавий факт! Австралійський орел народжується без пір’я, блідо-рожевим, та протягом перших 10 років життя стає все чорнішим.

Орлан білоголовий (Haliaeetus leucocephalus) – один з найбільших орлів Північної Америки

Цей птах є одним з найбільших орлів в Північній Америці. Розмах крил в нього сягає 1,8-2,3 м, довжина тіла – 70-120 см, а вага – 3-6,3 кг. У Сполучених Штатах білоголовий орлан визнаний національним птахом.

Орлан білоголовий (Haliaeetus leucocephalus)

Через величезний розмах крил, білу голову та коричневе тіло цього великого орла легко впізнати в польоті. Саме через це він є одним із найвідоміших хижих птахів у світі. Зазвичай орлан білоголовий мешкає поблизу великої водойми.

Орлан-білохвіст або сіруватень (Haliaeetus albicilla) – один з найбільших орлів Євразії

При розмаху крил 2-2,5 м це один з найбільших орлів на теренах Європи. Його можна зустріти в більшості європейських країн. Довжина тіла у орлана-білохвоста становить 70-90 см, а вага – 4-7 кг.

Орлан-білохвіст або сіруватень (Haliaeetus albicilla) – один з найбільших орлів Євразії

Хоча ці великі орли не проти вкрасти їжу в інших птахів, зазвичай вони віддають перевагу полюванню на рибу. Колись цей хижий птах вважався зникаючим, але наразі його популяція поступово відновлюється.

Орлан білоплечий (Haliaeetus pelaqicus) – найбільший орел за розмахом крил у світі

Цей хижий гігантський птах має розмах крил 2,5 м та вагу 6-9 кг. Гніздиться він лише вздовж Охотського та Берингового морів на Далекому Сході.

Орлан білоплечий (Haliaeetus pelaqicus)

Влітку ці великі орли можуть зустрічатися в Японії та Південній Кореї. Харчуються вони переважно лососем. Також до їхнього раціону належать краби, молюски, кальмари, дрібні тварини, качки, чайки та падло.

Беркут (Aguila chrysaёtos) – один з найбільших орлів у світі

Беркут вважається одним із найбільших денних хижих птахів. Він є найбільшим орлом у Північній Америці та одним з найбільших – в Україні, де є доволі рідкісним птахом. Зустрічається беркут переважно в гірських регіонах у Північній півкулі.

Беркут (Aguila chrysaёtos) – найбільший орел у світі за розмахом крил

Розмах крил у беркута сягає 1,8-2,5 м. Довжина тіла в цього найбільшого орла України становить 76-93 см, а вага – у межах 3,8-6,7 кг у самиць та 2,8-4,6 кг – у самців. Слід зазначити, що беркут також вважається одним із найсильніших птахів в світі, оскільки може збивати з ніг живих койотів.