Тропічні птахи мають неймовірно барвисте забарвлення, яке дозволяє їм зливатися з яскравими екзотичними фруктами та зеленню тропічних лісів. Добре відомі папуги та тукани належать саме до пташок, що мешкають у такому середовищі. Проте є чимало інших різновидів. Нижче наведені відомі тропічні птахи з фото та описом.
Тропічні птахи: лорікет веселковий (Trichoglossus haematodus)
Ці яскраво забарвлені папуги – найпоширеніші птахи Австралії. У країні мешкає приблизно 400 тисяч веселкових чи різнокольорових лорікетов. Також ці папуги зустрічаються на теренах Індонезії та Папуа-Нової Гвінеї.
Веселковий чи райдужний лорікет – папуга середнього розміру. Він сягає 25-30 см разом із хвостом та важить 75-160 г. Оперення у цих австралійських папуг неймовірно барвисте та яскраве, що вирізняє їх серед інших видів.
Птахи тропічних боліт: косар рожевий (Platalea ajaja)
Ці красиві тропічні птахи поширені серед мангрових боліт Америки. Оперення у них переважно рожеве, але на спині біле, тоді як крила, груди та ноги – яскраво-червоні.
Косар рожевий, подібно до інших представників своєї родини, має довгі ноги-ходулі. Завдяки цій особливості ці птахи можуть легко переміщуватися узбережжям замулених водойм. Довгий, широкий та плаский дзьоб дозволяє рожевому косарю зачерпувати воду з потенційною здобиччю, наче ложкою.
Тропічні птахи з назвами: гомрай великий (Buceros rhinoceros)
Цей дивовижний тропічний птах з великим дзьобом визнаний національним символом Малайзії. Поширений він у вологих тропічних лісах Малайського півострова, на островах Ява, Борнео та Суматра.
Завдовжки ці тропічні птахи сягають 80-90 см. Важать вони у межах 2,4-2,9 кг (самці) та 2-2,3 кг (самиці). Дивовижний вигляд цим птахам надає величезний шолом на дзьобі, який на кінцівці сильно загнутий догори.
Цікавий факт! Математичний аналіз кольору 4500 птахів з усього світі показав, що тропічні птахи барвистіші за види помірного клімату. До них належать пташки з Амазонії, Південної Азії та Західної Африки.
Тропічні пташки з фото: дивоптах великий (Paradisaea apoda)
Саме цей дивовижний тропічний птах послугував прообразом міфічного Фенікса. Європейські мандрівники часів Магеллана вважали, що ці яскраво забарвленні пташки прийшли із земного раю, та називали їх «птахами Бога» чи «райськими пташками».
Дивоптах великий – найбільший представник роду Дивоптах. Довжина тіла у нього сягає 35-43 см, без урахування хвоста. Зустрічаються ці тропічні птахи у гористих лісах на південному заході Нової Гвінеї та індонезійського острова Ару.
Тропічні птахи: кагу (Rhynochetos jubatus)
Цей доволі рідкісний тропічний птах – ендемік тихоокеанських островів Нової Каледонії. Мешкає він у вологих тропічних лісах. Проте під час сезону дощів кагу можуть зустрічатися й серед густих чагарникових заростей.
Ці тропічні птахи не літають. За габаритами вони нагадують домашню курку. Забарвлення у кагу попелясто-сіре або майже біле, але добре помітне на тлі однотонної лісової підстилки.
Довгий дзьоб та ноги мають помаранчево-червоний колір. У межах свого ареалу існування цих тропічних птахів неможливо сплутати з будь-якими іншими.
Птахи тропічних лісів: гарпія велика (Harpia harpyja)
Цей великий орел населяє тропічні ліси Центральної та Південної Америки. Завдовжки він сягає 90-110 см, тоді як розмах крил досягає 2-х метрів.
Вага самиць варіюється у межах 7-9 кг, а самців – 5-8 кг. Харчуються ці великі тропічні птахи лінивцями та мавпами, а також плазунами та птахами.
Тропічні водоплавні птахи: африканський карликовий гусак (Nettapus auritus)
Цей тропічний птах є найменшим з усіх водоплавних птахів Африки та одним з найменших – у світі. Зустрічається він на африканських водоймах на південь від Сахари. Найчастіше за все ці тропічні птахи населяють відкриті болота та річкові басейни зі стоячими водами, вкритими лататтям.
Хоча африканський карликовий гусак має дзьоб та шию, як у гуски, він більш споріднений з качками. Важать ці тропічні птахи у межах 260-285 г. Довжина крил у них сягає 14-16 см.
Самці відрізняються білим обличчям з чорними плямами під очима. У самиць обличчя сіре з темно-коричневою смужкою на очах. Загалом ці тропічні качки забарвлені доволі яскраво.
Дивовижні тропічні птахи з фото: квезал (Pharomachrus)
Ці яскраві пташки населяють тропічні ліси Південної та Центральної Америки. Найчастіше за все їх можна зустріти у гірських та хмарних лісах на висоті до 2500-3000 м.
Існує 5 видів птаха квезал. Деякі з них мають темно-зелене забарвлення, тоді як в оперенні інших поєднуються зелені, червоні та сині кольори.
Ці яскраві птахи здавна відігравали важливу роль у міфологічних віруваннях корінного населення Америки. Наразі квезал чи кецаль визнаний національним птахом Гватемали.
Тропічні пташки: якана (Jacana)
Ці напівводні птахи поширені у тропічних та субтропічних регіонах Америки. Існує 2 види якани – червонолоба та жовтолоба. Завдовжки ці невеликі тропічні пташки сягають до 20-22 см.
Якана має видовжену шию, яскравий довгий дзьоб та тонкі довгі ноги, наче ходулі. Над дзьобом у цих птахів помітний яскравий м’ясистий нарост.
У представників червонолобої якани він червоний, а жовтолобої – відповідно жовтий. Довгі пальці на ногах в якани добре пристосовані для переміщення по листю водяної рослинності.
Тропічні птахи з фото: поту малий (Nyctibius griseus)
Ці віддалені родичі дрімлюг населяють тропічні регіони Мексики, Центральної та Південної Америки. Також їх можна зустріти на Гаїті та Ямайці. Зазвичай вони населяють світлі ліси та узлісся на висоті до 1200 м.
Поту малий сягає 38 см та важить 230 г. Забарвлення у нього переважно сіро-буре. Дзьоб короткий, але розкривається у величезну горлянку. Цей тропічний птах відомий глибокими та сумними криками, які можуть налякати вночі.
Птахи тропічних лісів та болот: ібіс червоний (Eudocimus ruber)
Цей тропічний птах червоного кольору населяє мангрові болота на півночі Південної Америки. Забарвлення в ібіса червоного повністю яскраво-червоного кольору. Різниця між самцями та самицями ніяк не помітна.
Довжина тіла у червоного ібіса сягає до 70 см, а вага – до 500 г. Ці тропічні птахи живуть великими колоніями. Серпастий, зігнутий донизу довгий дзьоб дозволяє червоним ібісам легко відшукувати їжу серед м’якої тини у водоймах.
Тропічні птахи: гоацин (Opisthocomus hoazin)
Цей дивовижний тропічний птах населяє болота та мангрові ліси Південної Америки. Гоацин має унікальну систему травлення, що дозволяє йому виживати винятково шляхом харчування листям, квітами та іншою рослинністю.
Завдовжки цей тропічний птах сягає 65 см. Він має доволі малу голову з характерним чубом на тлі доволі великого тіла з довгою шиєю.
Забарвлення у гоацина коричневе, але нижня частина тіла світліша за верхню. Обличчя у цих тропічних птахів блакитне, а очі – червоні.
Тропічні пташки: тиран тропічний (Tyrannus melancholicus)
Тиран тропічний – один з найпоширеніших неотропічних птахів. Ці горобцеподібні птахи родини Тиранові поширені від півдня Аризони до півночі Аргентини. Їх можна зустріти як у тропічних лісах, так й у міських парках.
Подібно до більшості тропічних пташок, тиран тропічний має яскраве забарвлення. Тіло у нього сіро-зелене, а черевце – яскраво-жовте.
Хвіст довгий, роздвоєний, а дзьоб – маленький та прямий. Завдовжки ці тропічні пташки сягають 18-24 см та важать 35-39 г.
Тропічні птахи з фото: тукани (Ramphastos)
Загалом тукани – найвідоміші тропічні птахи. Серед них тукан великий є найбільшим та найпоширенішим. Зустрічається він у тропічних лісах Південної Америки.
Загалом тукани – доволі великі тропічні птахи. Довжина тіла залежно від виду може варіюватися у межах 40-60 см.
Верхня частина голови, спина, шия та хвіст у туканів зазвичай чорні. Решта оперення може бути різного кольору та нерідко доволі різнобарвною (наприклад, як у тукана різнобарвного).
Тукана легко впізнати за доволі великим та, як здається, масивним довгим дзьобом. Насправді він порожній та легкий. Яскраве забарвлення цих тропічних птахів дозволяє їм легко маскуватися серед яскравих фруктів та рослинності лісів тропіків.
Тропічні морські птахи: фаетон червонодзьобий (Phaethon aethereus)
Ці морські тропічні птахи належать до одного з трьох видів фаетонів. Зустрічаються вони у тропічних районах Атлантики, Тихого та Індійського океанів.
Завдовжки ці птахи сягають 60 см, а разом з хвостом – 96 см. Розмах крил у них становить до 1,1 м. Дорослі птахи мають переважно біле оперення.
Через очі проходить чорна смужка. Довгий дзьоб, трохи зігнутий донизу, має кораловий відтінок, але у молодих пташок він жовтий.
Рибалочка-чубань неотропічний (Megaceryle torquata)
Цей вид рибалочок поширений у тропічних регіонах Центральної та Південної Америки. Зазвичай він населяє узбережжя річок, озер та боліт, лиманів. Зустрічаються ці пташки поодинці або ж парами.
Рибалочка-чубань неотропічний сягає 40 см завдовжки. Представники обох статей мають кудлатий гребінець на голові, через що й отримали свою назву.
Спина та крила у цих тропічних пташок сланцево-сірі, горло та шия білі, а черевце – руде. Проте у самця грудка червона, а у самиці – сіра, підкреслена білою лінією.
Птахи тропічних лісів: дідрик зеленоголовий (Chrysococcyx minutillus)
Ця тропічна пташка – найменша представниця родини Зозулеві. Вона населяє тропічні ліси Південно-Східної Азії та Австралазії. У горах ці пташки зустрічаються до відмітки 1400 м.
Дідрик зеленоголовий сягає 15-17 см завдовжки. Представники типового підвиду мають блискуче-темно-зелену голову та шию.
Решта верхньої частини тіла у них блідо-коричнева із ледь помітним зеленуватим відтінком. Нижня частина тіла біла, але вкрита поперечними темними смугами та цятками.
Дивовижні тропічні птахи: оздобник великий (Ptiloris magnificus)
Ці представники родини Дивоптахи – одні з найдивовижніших птахів у світі. Вони відомі своїм характерним чорним оперенням, металево-блакитними грудьми та зеленою шиєю у самців, тоді як у самиць вона коричнева.
До того ж ці тропічні птахи відомі своєю дивовижною шлюбною поведінкою. Самець у шлюбний період підіймає хвіст та розправляє крила, щоб утворити подобу спідниці. Потім він починає виконувати короткі танцювальні рухи.
Поширені ці тропічні птахи у північно-східних регіонах Австралії та у Новій Гвінеї. На острові вони зустрічаються переважно уздовж прибережних регіонів. Населяють ці птахи різні типи лісів, густі чагарникові зарості та плантації. Іноді їх можна побачити у міських садах та парках.
Тропічні птахи з фото: нектарки (Nectariniidae)
Переважна більшість птахів родини Нектаркові мешкає в екваторіальних районах Африки. Зазвичай вони населяють вологі тропічні ліси, савани та високогірні луки до відмітки 4900 м.
Також нектарки мешкають у Південно-Східній Азії, Австралії та Новій Гвінеї. Інколи цих яскравих тропічних пташок плутають з колібрі.
Проте вони трохи більші та мають менш вигнутий дзьоб. Харчуються ці пташки переважно нектаром, хоча також ловлять комах та павуків.
Папуги (Psittaciformes)
Цей список тропічних птахів був би неповним без згадки про папуг. Проте слід зазначити, що не всі ці птахи належать до мешканців тропіків.
Хоча більшість з наявних майже 400 видів Папугоподібних надає перевагу саме тропічному середовищу існування. Найбільше різноманіття папуг спостерігається в Австралії та Південній Америці.
Ці птахи всеїдні та можуть жити до 80 років. Довжина тіла у папуг залежно від виду варіюється від приблизно 10 см до 1 м.
Переважна більшість цих птахів має дивовижне яскраво-барвисте забарвлення. При цьому дуже яскраві ділянки тіла часто відмежовуються контрастними кольорами.
Тропічні птахи з фото: голуб гривастий чи нікобарський (Caloenas nicobarica)
Цей тропічний вид голубів зустрічається на Палау, Соломонових, Нікобарських та Андаманських островах. Цікаво, що його найближчий родич – найвідоміший вимерлий птах – додо.
Гривастий голуб значно відрізняється від звичайного. Він має доволі райдужне забарвлення, яке привертає до нього увагу.
Голова та шия у нього сіро-блакитні, а пір’я далі зеленого та мідного відтінку. Хвіст дуже короткий, білий. Інша частина оперення має золотисто-зелений колір. Завдовжки ці тропічні голуби сягають 40 см.
Дивовижні тропічні птахи: коронач північний (Goura victoria)
Це ще один дивовижний вид тропічних голубів. Населяють вони заболочені ліси та пальмові зарості на теренах Нової Гвінеї. Хоча коронач північний не має настільки яскравого забарвлення, як гривастий голуб, але виглядає він ще дивовижнішим та привабливішим.
Справа у тому, що ці тропічні голуби мають неймовірно красивий чубчик на голові. Він нагадує віяло, яке складається з розпушених пір’їн, кожна з яких наприкінці має вигляд подовженого трикутника з білою верхівкою. Забарвлення тіла та оперення у коронача північного переважно темно-сірувато-синє, що робить його одним з найгарніших синіх птахів у світі.
Аметистовий шпак-куцохвіст (Cinnyricinclus leucogaster)
Ці тропічні птахи фіолетового кольору є віддаленими родичами шпака звичайного. Вони доволі поширені у країнах екваторіальної Африки. Мешкають ці тропічні птахи переважно у лісових регіонах, де є росте багато фруктів. Також вони можуть населяти сади та парки.
Яскраво-фіолетовий колір голови, шиї та верхньої частини тіла має лише самець. Черевце у нього повністю біле. Самиця відрізняється темним, але строкатим забарвленням.
Верхня частина тіла у неї переважно коричневого відтінку з білими вкрапленнями на голові та крилах. Черевце переважно біле, але з безліччю темно-коричневих смужок.
Пташки тропічних лісів з фото: тоутоваї рожевий (Petroica rosea)
Ці невеликі пташки є ендеміками Австралії. Вони населяють вологі тропічні ліси на сході та у південно-східних регіонах країни. Самці мають більш яскраве забарвлення, ніж самиці.
Голова, спина та крила у них темно-сірі, а груди – яскраво-рожеві, майже малинові, тоді як нижня частина черевця біла. Самиці повністю темно-сірі. Завдовжки ці маленькі тропічні пташки сягають 11 см.
Птахи тропічних боліт: чепура блакитна (Egretta caerulea)
Цей вид чапель поширений у тропічних регіонах Центральної Америки та на Карибських островах. Також вони зустрічаються на узбережжі Південної Америки та на сході Сполучених Штатів. Населяють блакитні чепури субтропічні та тропічні мангрові болота.
Ці тропічні чаплі сягають 60 см завдовжки та мають розмах крил майже 1 м. У дорослих особин синьо-сіре оперення та темно-сині ноги. Проте під час розмноження шия та голова набувають майже фіолетового відтінку, ноги темнішають, а на голові з’являється декоративне пір’я.
Тропічні птахи з фото: дзьобак золотоспинний (Dinopium javanense)
Цей вид дятлів населяє гірські соснові та мангрові ліси, а також кокосові гаї та сади Південної та Південно-Східної Азії. Він має дуже гарне барвисте забарвлення. Гребінець у самців яскраво-червоний, а у самиць – чорно-білий.
Спина у самців золотистого кольору, а нижня частина – чорна-біла. Представники обох статей мають чорне-біле обличчя.
Цікаво, що дзьобак золотоспинний дуже полохливий птах, і він майже не шумить. Він також не барабанить по дереву, що дуже дивно, якщо враховувати, що цей тропічний птах – дятел.
Тропічні пташки: папужник райдужний (Chloebia gouldiae)
Ці неймовірно яскраві пташки населяють відкриті тропічні ліси Австралії та є ендеміками цієї країни. Проте, завдяки торгівлі цими екзотичними птахами, у більшості країн світу їх нерідко тримають у домашніх умовах.
Папужник райдужний має забарвлення, яке поєднує чимало яскравих кольорів та робить його справді спожим на веселку. Представники обох статей барвисті, але самці барвистіші за самиць.
Забарвлення голови у цих тропічних пташок поєднує червоний, чорний та жовтий кольори. Оперення може поєднувати фіолетові, жовті, зелені та небесно-блакитні фарби.
Крім того, на оперенні папужника райдужного можуть ще бути чорні, червоні, зелені та жовті відмітки. Забарвлення ніг варіюється від помаранчевого до рожевого.
Птахи тропічних лісів: танагра синьощока (Stilpnia larvata)
Ці пташки населяють рівнинні та гірські тропічні ліси півдня Мексики, Південної та Центральної Америки. У своєму середовищі існування вони зазвичай переміщуються парами.
Синьощока танагра поєднує чорні, сині, білі та фіолетові кольори у своєму забарвленні. Верхня частина тіла у цих тропічних пташок чорна, хоча плечі, крила та хвіст бірюзового відтінку. Самиці зазвичай тьмяніші за самців, а голова у них зеленуватого відтінку.
Манакін (Pipridae)
Ці дрібні пташки зустрічаються у тропічних лісах Південної та Центральної Америки. Переважна більшість з них поширена у тропічних лісах Амазонії та гірських лісах на східних схилах Андських гір.
Довжина тіла у представників родини Манакінові варіюється у межах 8,5-16 см, а вага – від 9 до 34 г. Зовні ці дрібні тропічні пташки доволі схожі на синицю.
Крила та хвіст у них короткі. Оперення самиць повністю зеленувате. Самці більш різнобарвні. Їхнє оперення чорно-жовте, нерідко з домішками червоного, білого та рідше – блакитного кольорів.
Тропічні пташки: колібрі (Trochilidae)
Ці яскраві дрібні пташки мешкають на теренах Америки та по всьому Карибському басейні. Переважна більшість їх різновидів населяє тропічні ліси. Найбільший представник родини Колібрієві сягає 23 см завдовжки та важить до 24 г.
Різні види колібрі можуть значно відрізнятися за розміром та забарвленням. Проте більшість цих пташок має яскраве забарвлення (особливо у самців), нерідко з металічним блиском. Харчуються вони нектаром та соком фруктів та ягід.