Сині та блакитні птахи: ТОП-25 види – фото, назви опис

Сині та блакитні птахи – фото, назви опис

Сині та блакитні птахи є одними з найбільш дивовижних та екзотичних, адже вони доволі рідкісні в природі. Вважається, що їх яскраве забарвлення – це не пігмент, а колір, створений структурою пір’я. Нижче наведені найбільш відомі сині та блакитні птахи (з фото та описом), що існують в світі.

Сині та блакитні птахи світу: скригнатка синя (Passerina caerulea)

Слід зазначити, що вражаюче синє забарвлення мають лише самці цих невеликих пташок із родини Кардиналові. Самиці більш схожі на горобців та мають блискуче коричневе забарвлення. У самців переважає темно-синє або кобальтово-блакитне забарвлення, проте крила чорні, із парою червоно-коричневих смужок.

Сині птахи - скригнатка синя (Passerina caerulea)

Довжина тіла у скригнатки синьої сягає 15-19 см, а вага – у межах 26-31 г. Ці птахи мають відносно велику голову та товстий дзьоб трикутної форми. Харчуються вони переважно різноманітним насінням та комахами.

Ці птахи зустрічаються в Північній та Центральній Америці. Їх можна побачити в Мексиці та на більшій частині Сполучених Штатів. На зимівлю ці сині пташки відлітають до Центральної Америки.

Птахи синього кольору: танагра синя (Tangara vassorii)

Ці дивовижні сині птахи – ендеміки Андських гір. Залежно від ареалу розповсюдження існує 3 підвиди синьої танагри. Ці маленькі сині пташки мешкають в гірських вічнозелених лісах Анд на висоті 1500-3500 м. Зазвичай вони гніздяться поблизу озер або річок.

Птахи синього кольору - танагра синя (Tangara vassorii)

Довжина тіла у цих синіх пташок становить 13-14 см, а вага – 18 г. Самці танагри синьої мають кобальтово-синій колір, проте крила та хвіст в них чорні, а на голові є подоба чорної маски. Пір’я на кінчиках темних крил синє.

Самиці танагри синьої також мають синій колір, але трохи тьмяніший, ніж у самців, а черевце в них попелясто-сіре. Лише молоді птахи мають переважно сіре забарвлення.

Сині та блакитні птахи: лускар сапфіровий (Cyanocompsa parellina)

Ці сині птахи доволі поширені в прибережних районах Мексики та Центральної Америки. Зазвичай вони населяють підлісок густих тропічних лісів, проте інколи трапляються й на галявинах.

Сині та блакитні птахи - лускар сапфіровий (Cyanocompsa parellina)

Лускар сапфіровий – невеликий синій птах. Довжина тіла в нього сягає 13-14 см, а вага – 11-24 г. Найбільш впізнаний вид лускару сапфіровому надають доволі кремезний чорний дзьоб та яскраво-синє забарвлення тіла.

В оперенні самців переважають різні відтінки синього. Лоб та щоки у них блакитні, верхня частина тіла – чорно-блакитна, а нижня – темно-синя, тоді як крупі – ультрамаринова. Самиці мають схоже забарвлення, але відрізняються червонуватим відтінком черевця.

Сині та блакитні птахи світу: чагарникова сойка (Aphelocoma)

Ці сині птахи із родини Воронові є віддаленими родичами сизойки блакитної, проте трохи більші за неї. Зустрічаються вони на теренах Мексики, на заході Сполучених Штатів та у західній частині Центральної Америки. Зазвичай чагарникові сойки населяють сосново-дубові або змішані вічнозелені ліси та колючі чагарники.

Сині та блакитні птахи світу - чагарникова сойка (Aphelocoma)

Верхня частина та боки голови у цих птахів мають насичений синій колір. Спина, крила та хвіст у чагарникової сойки сизо-блакитні, а горло та черевце – білі.

Зазвичай ці сині птахи зустрічаються зграями до 10 та навіть більше особин. Ці птахи є всеїдними, проте значу частину їхнього раціону становлять кедрові горіхи та жолуді.

Сині та блакитні птахи: павич звичайний або індійський (Pavo cristatus)

Ці неймовірно гарні сині птахи в дикій природі мешкають у країнах Південної Азії. Зустрічаються вони зазвичай в листяних лісах, серед заростів чагарників та у напівпустельних луках.

Павич звичайний – національний птах-символ Індії. Самці зазвичай блакитні з глянцево-синьою головою. Вони мають розкішний хвіст-віяло, що вражає райдужно-блискучим забарвленням.

Сині та блакитні птахи - павич звичайний або індійський (Pavo cristatus)

Самиці павича індійського зазвичай менш яскраві. Вони мають зеленуватий низ шиї та світло-коричневе оперення.

Цікавий факт! Незважаючи на вражаюче великий хвіст, павич індійський бігає по землі із дивовижною спритністю та легкістю.

Блакитні птахи світу: блакитник середній (Sialia currucoideas)

Вражаюче блакитне забарвлення мають лише самці цих птахів із родини Дроздові. Самиці блакитника середнього сіренькі із білим черевцем, проте з яскравими блакитними ділянками на крилах, хвості та тілі.

Блакитні птахи - блакитник середній (Sialia currucoideas)

На відміну від них, самці повністю небесно-блакитні, лише черевце в них світле. Вважається, що ці птахи є найбільш блакитними серед всіх існуючих видів пташок такого кольору.

Ці блакитні птахи є ендеміками заходу Північної Америки. Зустрічаються вони на альпійських луках та серед гірських ландшафтів на висоті понад 1500 м. Проте взимку мігрують в низини або до Мексики.

Сині птахи: гіацинтовий ара (Anodorhynchus hyacinthinus)

Цей вид папуг – найбільш відомий в світі птах синього кольору. В дикій природі він поширений у Центральній та на сході Південної Америки. Зазвичай ці сині папуги мешкають у тропічних лісах на березі річки або біля мангрових боліт, тримаючись парами або невеликими родинними групами.

Сині птахи - гіацинтовий ара (Anodorhynchus hyacinthinus)

Гіацинтовий ара має вражаюче кобальтово-синє забарвлення. Дзьоб в нього сіро-чорний, а біля кожного ока можна помітити золотисто-жовте коло. Невелика жовта ділянка також помітна біля основи дзьобу.

Довжина тіла у цих синіх птахів сягає 80-100 см, а вага – 1,2-1,7 кг. Гіацинтовий ара визнаний найбільшим в світі папугою за довжиною тіла. 

Сині та блакитні птахи в природі: сизойка блакитна (Cyanocitta cristata)

Ці блакитні пташки середнього розміру – ендеміки фауни Північної Америки. Вони зустрічаються у всіх типах лісів на сході континенту, найчастіше за все – в дубових.

Сині та блакитні птахи - сизойка блакитна (Cyanocitta cristata)

Сизойка блакитна має переважно блакитне забарвлення, тоді як груди та черевце в неї білі. На голові помітний невеликий чуб, вражаючий яскраво-блакитним кольором. Самці та самиці мають схоже забарвлення та можуть відрізнятися лише за розміром (самці трохи більші).

Сині та блакитні пташки: скригнатка індигова (Passerina cyanea)

Подібно до скригнатки синьої, синім забарвленням відрізняються самці цих маленьких співочих птахів. Вони мають переважно темно-синій колір тіла та темно-синю, майже фіолетову верхню частину голови.

Сині та блакитні пташки - скригнатка індигова (Passerina cyanea)

Проте таке яскраве забарвлення властиве для них лише під час шлюбного періоду. Взимку самці скригнатки індигової, подібно до самиць, мають буро-коричневе оперення, але з наявністю блакитного пір’я на окремих ділянках. Довжина тіла у цих птахів становить приблизно 11-13 см, а середня вага – 14 г.

Зустрічаються ці сині пташки на півдні Канади та у східних, південних частинах Сполучених Штатів. Зазвичай їх можна побачити на зарослих бур’янами полях та серед заростів чагарників у відкритих листяних лісах.

Сині та блакитні птахи світу: блакитник східний (Sialia sialis)

Ці маленькі сині пташки – ендеміки сходу Північної та Центральної Америки. Вони населяють поля, лісові галявини та міські парки, та подекуди зустрічаються на серед відкритих лісових ландшафтів.

Сині та блакитні птахи світу - блакитник східний (Sialia sialis)

Блакитник східний має яскраво-синє забарвлення верхньої частини тіла та крил. Проте горло, груди та боки в нього каштанові, а черевце біле. Самиці відрізняються від самців більш тьмянішим забарвленням. Крім того, в них більше білих пір’їн на черевці.

Сині птахи: ластівка сільська (Hirundo rustica)

Це найбільш відомі сині птахи на теренах України. Сільські ластівки мають ультрамариново-синє забарвлення верхньої частини тіла, голови та хвоста і біле або рудувате черевце. Крім того, лоб та шия у них червоно-коричневі.

Сині птахи - ластівка сільська (Hirundo rustica)

Зазвичай ці сині пташки гніздяться в селах, що й посприяло появі видової назви. Із місць зимівлі сільські ластівки повертаються в другій половині квітня, а вже в травні у них починається сезон розмноження. Ці пташки зустрічаються на теренах Євразії, Африки та Америки.

Сині та блакитні птахи: мерл синьощокий (Lamprotornis chloropterus)

Ці представники родини Шпакові – найбільш вражаючи сині птахи світу. Зустрічаються вони на теренах Африки на південь від Сахари. Зазвичай ці сині африканські птахи мешкають в саванах, серед чагарникових заростей та на полях.

Сині та блакитні птахи - мерл синьощокий (Lamprotornis chloropterus)

Переважна більшість цих птахів має повністю глянцево-бірюзове або синє-зелене забарвлення. Черевце у них фіолетово-синє, а на скронях помітні темно-сині плями, що формують подобу маски на обличчі.

Нижня частина тіла у мерла синьощокого більш синя, боки – більш пурпурні, а спина – із синьо-зеленуватим відтінком. Загалом все оперення у цих синіх птахів відрізняється райдужним металевим блиском.

Сині пташки: монаршик гіацинтовий (Hypothymis azurea)

Ці маленькі сині пташки мешкають в Південній та Південно-Східній Азії. Зазвичай вони зустрічаються у вологих та сухих тропічних лісах, а також на мангрових болотах та плантаціях. Проте найчастіше за все у якості місць для гніздування ці сині пташки обирають густі незаймані ліси.

Сині пташки - монаршик гіацинтовий (Hypothymis azurea)

Яскраве синє забарвлення тіла мають лише самці монаршика гіацинтового. Самиці відрізняються сіро-коричневою верхньою частиною тіла та білуватим черевцем, тоді як голова в них сизо-бірюзова. Самці, навпаки, вражають лазурово-блакитним забарвленням, хоча черевце в них також біле, а потилиця – чорна.

До уваги! Існує 23 підвиди гіацинтового монаршика, у кожного з яких може відрізнятися забарвлення та розміри тіла.

Сині птахи світу: коронач західний (Goura cristata)

Ці надзвичайно привабливі сині птахи є різновидом голубів, хоча зовні трохи схожі на павича у мініатюрі. Вони зустрічаються лише в Новій Гвінеї та на прилеглих островах.

Сині птахи світу - коронач західний (Goura cristata)

Довжина тіла у коронача західного сягає 80 см, а вага – 2,5 кг. Він має бірюзове оперення, але на деяких ділянках тіла – ближче до шиферно-сірого, а на верхній частині крил – темно-синьо-фіолетове.

Самці та самиці схожі за забарвленням, але останні трохи менші за розміром. Найбільш впізнаний вигляд цим синім птахам надає гребінь на голові, що схожий на мереживне віяло.

Сині птахи: танагра-медоїд (Cyanerpes)

Ці маленькі птахи родини Саякові зустрічаються на теренах Центральної та Південної Америки, а також в Мексиці. Мешкають вони в кронах дерев у вологих тропічних лісах. Зазвичай ці сині птахи створюють невеликі зграї серед листя квітучих дерев, де харчуються нектаром.

Довжина тіла у танагри-медоїда становить в середньому 9-13 см, а вага – від 7 до 18 г. Самці мають вражаюче синє забарвлення з деякими вкрапленнями чорного кольору (зазвичай на крилах та хвості).

Сині птахи - танагра-медоїд (Cyanerpes)

Крім того, на обличчі в них помітна чорна «маска», а лапи – залежно від підвиду червоні або жовті. У самиць переважно тьмяно-зелене забарвлення та світлі смужки на черевці.

До уваги! Серед 4-х існуючих видів цих птахів найбільш вражаючим синім кольором відрізняються самці бірюзової танагри-медоїда.

Сині та блакитні птахи: чорноголова сизойка (Cyanocitta stelleri)

Ці сині птахи є ендеміками західної частини Північної Америки. Голова у них вугільно-чорна, з трикутним чорним чубом, а тіло – повністю блакитне, більш світліше та майже блискуче на крилах. Підвиди, що мешкають ближче до півдня, мають більш синьо-чорне забарвлення голови.

Сині та блакитні птахи - чорноголова сизойка (Cyanocitta stelleri)

Чимало часу чорноголові сизойки проводять, досліджуючи полог лісу. Їжу вони шукають переважно на лісовій підстилці, пересуваючись при цьому рішучими стрибками на своїх довгих ногах.

Сині та блакитні пташки світу: блакитна або західноамериканська сойка (Gymnorhinus cyanocephalus)

Ці сині птахи середнього розміру зовні нагадують мініатюрну ворону. Вони зустрічаються в гірських лісах на заході Північної Америки. Найчастіше за все цих птахів можна побачити у великих зграях поблизу сосен, насінням яких вони харчуються.

Сині пташки - блакитна або західноамериканська сойка (Gymnorhinus cyanocephalus)

Самці та самиці зазвичай мають темно-блакитне забарвлення з більш блідим, нерідко блакитно-сірим черевцем. Горло в них темно-біле, а дзьоб – чорний. Самці мають більш темно-синє забарвлення верхівки голови та трохи довші за самиць.

Сині та блакитні птахи: рибалочка блакитний або звичайний (Alcedo atthis)

Ці дрібні птахи синього кольору зазвичай зустрічаються на узбережжі водойм. Вони є доволі розповсюдженими у Європі, північно-західній частині Африки, Новій Зеландії, Індонезії та Новій Гвінеї. В Україні цей синій птах зустрічається по всій території, крім Криму та високогір’я Карпат.

Сині птахи - рибалочка блакитний або звичайний (Alcedo atthis)

Доволі впізнаний вигляд рибалочці звичайному надає яскраве оперення. Зверху воно блискуче, блакитно-зелене, а знизу – іржаво-руде. Голова та верхня частина тіла вкриті безліччю дрібних світлих цяточок.

Цікавий факт! Вражаюче синім забарвлення рибалочки блакитного здається через заломлене пір’ям світло, проте зблизька ці пташки доволі тьмяні.

Сині та блакитні пташки: колібрі-якобин синьоголовий (Florisuga mellivora)

Цей вид синіх колібрі поширений у Південній та Центральній Америці. Зазвичай він зустрічається у верхньому ярусі вологих лісів та на узліссі, а також поблизу плантацій какао та кави.

Сині пташки - колібрі-якобин синьоголовий (Florisuga mellivora)

Зазвичай довжина тіла у колібрі-якобина синьогорлого сягає 12 см, а вага – 6 г. Самці мають яскраво-синій колір голови та грудей, тоді як спина у них синьо-зелена, а черевце біле. Самиці відрізняються більш блідим синьо-зеленим відтінком.

Сині птахи: аренга яванська (Myophonus glaucinus)

Ці сині птахи є ендеміками Індонезії. Вони зустрічаються у вологих гірських тропічних лісах (на висоті до 2400 м) на островах Балі та Ява.

Сині птахи - аренга яванська (Myophonus glaucinus)

Довжина тіла у аренги яванської становить 24-26 см. Самці мають яскраве темно-синє забарвлення з блискучими синіми плямами на плечах. Самиці тьмяніші та переважно коричневі.

Сині пташки: малюр лазурний (Malurus splendens)

Ці вражаючи сині пташки – ендеміки фауни Австралії. Поширені вони на більшій території континенту, де населяють переважно напівпосушливі та посушливі регіони.

Зовні та за розмірами ці сині птахи нагадують синицю. Довжина тіла в них сягає 12-14 см, а вага – 9 г. Найбільш вражаюче забарвлення мають самці малюра лазурного в шлюбний період.

В цей час голова, хвіст та спина в них чаруючого бірюзового кольору. На очах є темна маска, а на грудях – чорна смужка, що нагадує ошийник.

Сині пташки - малюр лазурний (Malurus splendens)

Поза шлюбним період самці та самиці малюра лазурного мають сіро-коричневий колір. Яскраві блакитні барви залишаються в них лише на хвості.

Блакитні та сині птахи: кіта тайванська (Urocissa caerulea)

Ці сині птахи з родини Воронові – ендеміки фауни Тайваня, де обрані у якості національного символу. Зустрічаються вони у гірських районах на висоті до 1200 м.

Зовні ці птахи схожі на сороку звичайну, але відрізняються від неї більш яскравішим забарвленням. Довжина тіла в них сягає до 65 см, а хвоста – приблизно 40 см, тоді як крила – до 21 см.

Блакитні та сині птахи - кіта тайванська (Urocissa caerulea)

Тіло та хвіст у кіти тайванської мають темно-синій колір, нерідко з пурпуровим відтінком. На них подекуди помітні світлі плямки та смужки.

Голова та груди у кіти тайванської чорні, а лапи та дзьоб – яскраво-червоні. Біля очей помітні жовті кола. Самці та самиці виглядають ідентично.

Сині пташки з фото: пісняр-лісовий блакитний (Setophaga cerulea)

Ці маленькі сині пташки поширені у Північній Америці, а на зимівлю відлітають до Південної Америки. Самці мають блакитно-синє забарвлення верхньої частини тіла та білий низ з темними смужками на боках.

Сині пташки з фото - пісняр-лісовий блакитний (Setophaga cerulea)

Забарвлення самиць може варіюватися від сірого до блакитно-зеленого. При цьому черевце у них більш світліше, ніж у самців. Також самиць можна відрізнити по відсутності чорної смужки на грудях.

Сині та блакитні птахи з фото: альціон-галатея вохристогрудий (Tanysiptera sylvia)

Ці яскраві сині птахи із родини Рибалочкові зустрічаються в Австралії та Новій Гвінеї. Вони мешкають у вологих тропічних (як рівнинних, так і гірських) лісах, на висоті до 900 м. Зазвичай їх можна побачити поблизу озер та річок.

Сині птахи з фото: альціон-галатея вохристогрудий (Tanysiptera sylvia)

Довжина тіла у цих пташок сягає 29-37 см, а вага – до 50 г. Верхня частина голови та тіла у альціон-галетеї вохристогрудої синя або синьо-пурпурова, а нижня – яскраво-охриста.

Біля очей помітні широкі чорні смуги, а у верхній частині спини – біла пляма. Надхвістя та низ спини білі.

Сині птахи з фото: дивоптах блакитний або синя райська птиця (Paradisaea rudolphi)

Ці дивовижні сині птахи з родини Дивоптахові є ендеміками Папуа-Нової Гвінеї. Мешкають вони у тропічних лісах на висоті 1100-2000 м.

Дивоптах блакитний вважається одним із найбільших райських птахів. Довжина тіла в нього сягає до 30 см (без врахування довгого хвоста).

Сині птахи з фото - дивоптах блакитний або синя райська птиця (Paradisaea rudolphi)

Самці мають вражаюче блакитне забарвлення тіла, вугільно-чорну голову та шию і світло-жовтий дзьоб. Крім того, ці птахи вражають блакитним хвостом із двома тонкими чорними смужками із блакитними кінчиками. Також вони мають не менш дивовижне бокове пір’я, яке розпушують під час шлюбного періоду.

Самиці блакитного дивоптаха також мають яскраво-сині крила та хвостове пір’я. Проте довгі пір’їни на хвості та дивне бокове пір’я у них відсутнє.