Червоні птахи: ТОП-20 види – фото, назви, опис

Червоні птахи – фото, назви, опис

Червоні птахи не настільки поширені, як зелені пташки. Їхнє яскраво-вогняне забарвлення дуже помітне та не слугує маскуванню серед зелені дерев. Проте воно привертає увагу партнерів у шлюбний період та у деяких випадках відлякує хижаків. Нижче наведені найбільш відомі червоні птахи (з фото та описом), що існують в природі.

Червоний кардинал (Cardinalis cardinalis)

Ці ендеміки фауни Північної Америки – найбільш відомі у світі червоні пташки. Навіть їхня видова назва відображує цю особливість зовнішнього вигляду. Крім яскравого забарвлення, ці червоні птахи також відомі своїм гучним та мелодійним цвіріньканням.

Червоні птахи з фото - Червоний кардинал (Cardinalis cardinalis)

Самці червоного кардинала мають яскраво-червоне оперення. Самиці не настільки яскраво забарвленні. Вони оливково-коричневі, але також мають червоні відтінки. Дзьоб у цих птахів червоний, а навколо нього у самців помітна подоба чорної «бороди».

Цікавий факт! Побачити червоного птаха вважається доброю прикметою. Пов’язано це із символічним значенням самого кольору. Побачений червоний птах може означати, що поточна ситуація зміниться на краще, та є надія на це. Крім того, така зустріч може значити швидкі зміни на краще, удачу та процвітання.

Червоні птахи: піранга кармінова (Piranga olivacea)

Ці червоні пташки є віддаленими родичами червоних кардиналів, адже також належать до родини Кардиналові. Зустрічаються вони на теренах Сполучених Штатів та на південному сході Канади.

На зимівлю ці червоні пташки відлітають до Південної Америки. Мешкають вони переважно у густих дубових лісах.

Піранга кармінова – невеликий птах із довжиною тіла 17-19 см та вагою 27-28 г. Червоне забарвлення мають лише самці. Вони яскраво-червоні з чорними крилами та чорним хвостом в сезон розмноження.

Червоні птахи - піранга кармінова (Piranga olivacea)

Самиці кармінової піранги жовто-зелені та менш помітні на тлі зеленого листя. В них темно-коричневі крила та червоне черевце. Поза шлюбним періодом самці мають схоже забарвлення.

До уваги! Більш яскраве оперення (особливо червоне) у птахів символізує про силу та міцне здоров’я. Найчастіше за все яскраво-червоний колір мають самці, що допомагає їм привернути увагу самиці.

Птахи червоного кольору: вогнистий москверо (Pyrocephalus rubinus)

Ці маленькі червоні пташки мають вражаючий вигляд. Голова та тіло в них яскраво-червоні у самців та темно-коричневі – у самиць.

Птахи червоного кольору - вогнистий москверо (Pyrocephalus rubinus)

У останніх на нижній частині черевця та на нижній стороні хвоста є невелика рожева пляма. Самці мають чорний дзьоб та ноги, чорні крила та область навколо очей.

Сягають ці червоні пташки до 17,5 см, а їх вага становить 14 г. Зустрічаються вони переважно в Мексиці, але деякі популяції можна побачити на південному заході Сполучених Штатів.

Червоні птахи: піранга пломениста (Piranga rubra)

Це ще одні червоні птахи, які належать до родини Кардиналові. Вони зустрічаються в лісах (переважно дубових) на півдні та в центральній частині Сполучених Штатів, а також на півночі Мексики.

Червоні птахи з фото - Піранга пломениста (Piranga rubra)

Довжина тіла у піранги пломенистої сягає 17-19 см, а вага – 28 г. Самці мають постійне повністю червоне забарвлення (лише на кінчиках крил є темна пляма) та блідо-жовтий дзьоб. На відміну від них, самиці мають оливкову спину, темно-жовте черевце та сірий дзьоб.

Птахи червоного кольору: смеречник тайговий (Pinicola enucleator)

Ці птахи родини В’юркові зустрічаються у хвойних лісах на півночі тайги та в гірських лісах Північної Америки та Євразії. Довжина тіла в них сягає 20-25 см, що робить їх одними з найбільших представників родини В’юркові.

Птахи червоного кольору - смеречник тайговий (Pinicola enucleator)

Червоне-сірий колір мають лише дорослі самці. Голова в них яскраво-червона, майже малинового відтінку, а черевце та спина – сірі з червонуватим відтінком.

Крила та хвіст у самців чорні. На крилах помітні вузькі білі смужки. На відміну від самців, самиці смеречника тайгового мають забарвлення брудно-жовтого кольору. Дзьоб у цих птахів короткий, масивний, трохи гачкуватий, що дозволяє їм харчуватися насінням хвойних дерев.

Червоні птахи: червоній білощокий (Cardellina rubra)

Ці маленькі червоні пташки мають вражаюче забарвлення. У дорослих особин воно може варіюватися від світло- до яскраво-червоного на голові, спині та черевці.

Крила та хвіст коричневі, але кінчики пір’я тьмяно-червоні. На щоках помітні сріблясто-білі плями.

Червоні птахи з фото - Червоній білощокий (Cardellina rubra)

Довжина тіла у цих пташок сягає 13 см. Червоне забарвлення мають як самці, так і самиці, проте у останніх воно трохи блідіше.

Молоді птахи зазвичай жовто-коричневі або коричневі. Зустрічаються ці червоні пташки у дубових, соснових та ялинкових лісах у високогірних районах (на висоті 2000-3500 м) на півдні та заході Мексики.

Ібіс червоний (Eudocimus ruber)

Ці червоні птахи мешкають на півночі Південної Америки та на Карибських островах. Вони населяють заболочені та замулені місцевості, прісноводні озера, тропічні ліси та мангрові зарості.

Червоні ібіси мають вигнутий вниз довгий дзьоб та довгі ноги. Заввишки ці болотні птахи сягають до 70 см.

Червоний ібіс має повністю червоне забарвлення. Лише на кінчиках крил у нього можна помітити незначне вкраплення чорного. Дзьоб у самців товстіший, ніж у самиць, та змінює колір протягом року від червонуватого до чорного.

Червоні птахи з фото - Ібіс червоний (Eudocimus ruber)

Цих птахів можна побачити, шукаючими безхребетних або молюсків у мулі боліт або на вологих галявинах. Зазвичай живуть червоні ібіси великими колоніями по кількасот особин.

Цікавий факт! Ібіс червоним – національний птах-символ острівної держави Тринідад і Тобаго. Його зображення можна побачити на державному гербі.

Червоні птахи: іві (Drepanis coccinea)

Ці червоні пташки – ендеміки Гаваїв. Вони зустрічаються в гірських лісах Гавайських островів на висоті від 300 до 2900 м. Проте більшість цих птахів мешкає на висоті 1300-1900 м.

Червоні птахи з фото - іві (Drepanis coccinea)

Довжина тіла в них сягає 15 см. Дорослі особини мають яскраво-червоне забарвлення тіла, чорні крила та хвіст і рожевий гачкуватий дзьоб.

Завдяки останньому пташки іві можуть харчуватися нектаром квітів. Молоді птахи відрізняються оливково-жовтуватим забарвленням, але крила та хвіст у них чорні.

Червоні птахи: піранга сонцепера (Piranga flava)

Ці червоні пташки поширені на теренах Америки – від Сполучених Штатів до півночі Аргентини. В своєму ареалі вони населяють савани та відкриті ліси.

Червоні птахи - піранга сонцепера (Piranga flava)

Довжина тіла у піранги сонцеперої сягає приблизно 20 см, а вага – 38 г. Дорослі самці повністю червоні, але мають сірі вкраплення на спині та навколо очей.

Самиці відрізняються від них оперенням жовтих відтінків. Найбільш яскраво забарвленні у цих птахів лоб та горло.

Червоні пташки: апапане карміновий (Himatione sanguinea)

Ці червоні птахи мешкають в гірських та низинних лісах на Гавайських островах. Вони є одними з найпоширеніших пташок свого роду на Гавайях, бо зустрічаються на всіх головних островах архіпелагу.

Червоні пташки з фото - Апапане карміновий (Himatione sanguinea)

Довжина тіла у апапане кармінових сягає 12-13 см, а вага – 14-16 г. За забарвленням ці птахи схожі на іві. Дорослі апапане кармінові яскраво-малинові, з білим пір’ям під хвостом та в нижній частині черевця.

Молоді пташки жовто-коричневі та сірі, але з такими же вкрапленнями білого. Доросле оперення в них з’являється на другий рік життя. Ці червоні пташки відомі своїми чаруючими співами, що можуть включати повторювання писку, свистів, хрипу, клацання та мелодійних трелей.

Птахи червоного кольору: розела червона (Platycercus elegans)

Ці папуги насичено-червоного кольору – ендеміки південно-східної частини Австралії. Вони мешкають в гірських та прибережних лісах.

Крім того, їх нерідко можна побачити в міських парках та садах. Зазвичай ці папуги тримаються зграями та не зустрічаються в місцях, де немає дерев.

Птахи червоного кольору - Розела червона (Platycercus elegans)

Розела червона – птах середнього розміру. Довжина тіла у цього папуги сягає до 36 см. Існує 6 підвидів розели червоної, які можуть значно відрізнятися за забарвленням.

Значна частина тіла у цих папуг червона, а крила та хвіст – синьо-блакитні з чорними візерунками. Самці та самиці виглядають однаково, але перші трохи більші за розміром.

Ара червоний або араканга (Ara macao)

Ці яскраві папуги переважно червоного кольору – одні із найвідоміших тропічних птахів. Їх можна побачити в лісах, джунглях та рідколіссі Центральної та Південної Америки.

Довжина тіла у араканга сягає 78-90 см, а хвоста – 50-60 см. Голова, верхня частина шиї та спини, грудка та черевце, а також верхня частина тіл у цього папуги яскраво-червоні.

Червоні птахи - Ара червоний або араканга (Ara macao)

Низ крил та надхвістя – яскраво-блакитні, а поперек крил проходить велика жовта смуга. Самці та самиці мають однакове забарвлення.

Цікавий факт! Найбільш яскравий червоний колір цих папуг помітно знизу, коли вони літають. В цей час їхня зграя виглядає суцільно червоною.

Червона пташка: сіпарая червона (Aethopyga siparaja)

Ці невеликі птахи із родини Нектаркові мешкають в Гімалаях, в лісах Південно-Східної Азії та Індонезії. Довжина тіла в них сягає лише 10-12 см, а вага – 6-8 г. Через малі габарити та швидкість польоту, ці птахи здаються різнокольоровою плямою.

Червона пташка - сіпарая червона (Aethopyga siparaja)

Дорослі самці мають яскраво-червоне забарвлення верхньої частини тіла, горла та грудей. На тілі в них чимало чорних та темно-синіх смужок, а частина пір’я на крилах коричнева, з жовтуватими кінчиками. Самиці відрізняються переважно сіро-оливковим забарвленням.

Цікавий факт! Сіпарая червона визнана національним птахом-символом Сінгапуру. Через швидкий політ та здатність махати крилами, подібно до метелика, цих птахів нерідко помилково вважають різновидом колібрі.

Червоні птахи: амарант червонодзьобий (Lagonosticta senegala)

Ці маленькі пташки червоного кольору зустрічаються по всій Африці на південь від Сахари. Зазвичай вони зустрічаються в змішаних зграях з іншими горобцеподібними птахами поблизу міських та приміських районів.

Червоні птахи з фото - Амарант червонодзьобий (Lagonosticta senegala)

Довжина тіла у амаранта червонодзьобого становить 9,5-11 см. Самці мають переважно червоне забарвлення, більш тьмяніше за крилах. Махові пера та хвіст в них коричневі, а дзьоб – блідо-червоний. Самиці відрізняються оливково-жовтим кольором.

Птах із червоною головою: гіла червоноголова (Melanerpes erythrocephalus)

Ці птахи не мають яскравого оперення, але їх легко впізнати за червоною головою. Гіла черноголова – невеликий дятел, що зустрічається в середніх широтах Північної Америки. Цих птахів можна побачити на відкритих просторах на півдні Канади та центрально-східній частині Сполучених Штатів.

Птах із червоною головою - Гіла червоноголова (Melanerpes erythrocephalus)

Ці дятли мають червону голову і шию та чорну спину і хвіст. Черевце та нижня частина пір’я на крилах білі. Таке забарвлення властиво як для самців, так і для самиць. У молодих птахів голова повністю чорна, а черевце – світло-сіре.

Червоні птахи: ара зеленокрилий або червоно-зелений (Ara chloropterus)

Ці яскраві папуги зустрічаються в багатьох країнах Південної Америки. Вони живуть у тропічних лісах як на рівнинах, так і у гірській місцевості. Зазвичай вони тримаються парами, а не зграями, і їх дуже складно помітити серед листя дерев.

Червоні птахи - Ара зеленокрилий або червоно-зелений (Ara chloropterus)

Ара зеленокрилий – доволі великий папуга. Довжина тіла в нього сягає 78-90 см, а хвоста – 31-47 см. Основне забарвлення у цих папуг червоне, тоді як крила синьо-зелені, а щоки і дзьоб – світлі.

Птахи червоного кольору: шишкар ялинковий (Loxia curvirostra)

Ці птахи зустрічаються в ялинкових лісах Європи, Азії та Північної Америки. Серед американців вони більш відомі як «червоні шишкарі» саме через характерне забарвлення.

Характерною рисою цих птахів є міцний дзьоб з перехресними кінчиками. Саме завдяки цьому, шишкарі можуть виймати насіння з шишок.

Птахи червоного кольору - Шишкар ялинковий (Loxia curvirostra)

Довжина тіла у цих лісових птахів сягає 17 см. Дорослі самці мають повністю яскраво-червоне забарвлення, що з віком стає найбільш насиченим.

Проте підхвістя та задня частина черевця в них сірі, а окреме пір’я на крилах буре. Самиці мають сірувато-зелене або жовтувато-зелене забарвлення з темною строкатістю на спині.

Червоні птахи: тапіранга бразильська (Ramphocelus bresilia)

Ці червоні птахи зустрічаються в Бразилії та Аргентині. Вони мешкають у вологих рівнинних лісах та на узліссях, а також в заростях чагарників в парках та садах. Їх можна зустріти на висоті до 400 м, рідше – до 800 м.

Довжина тіла у тапіранги бразильської становить 18-19 см. Самці відрізняються яскраво-червоним забарвленням, але мають чорні крила та хвіст.

Птахи червоного кольору - Тапіранга бразильська (Ramphocelus bresilia)

Інколи вони можуть мати ще чорну пляму на спині. На темних крилах зрідка можна помітити пір’я з червонуватим кінчиком.

Самиці менш примітні. Вони мають переважно сірувато-коричневе забарвлення. Проте частина черевця та надхвістя в них із червонуватим відтінком. Молоді птахи схожі за забарвленням на дорослих самиць.

Червоні пташки: котинга-білокрил амарантова (Xipholena punicea)

Ці птахи поширені в тропічних лісах країн на півночі Південної Америки. В горах вони зустрічаються на висота до 1500 м. Самці цих птахів мають темно-червону голову та верхню частину тіла, тоді як крила в них білі. Самиці відрізняються переважно коричневим кольором.

Червоні пташки з фото - Котинга-білокрил амарантова (Xipholena punicea)

Довжина тіла у котинги-білокрил амарантової становить майже 20 см, а хвоста – майже 8 см. Вага варіюється в межах 63-65 г. Ці птахи відомі своїми дуже маленькими чашоподібними гніздами, розміщеними серед гілок дерев.

Червоні птахи: алістер королівський (Alisterus scapularis)

Ці яскраві папуги живуть на сході та південному сході Австралії. Зазвичай вони зустрічаються в лісистих місцевостях із густим підліском. Довжина тіла у алістера королівського сягає 30 см, а хвоста – 21 см.

Червоні птахи - Алістер королівський (Alisterus scapularis)

Самці мають переважно яскраво-червоне забарвлення, але спина та крила в них зелені. Крім того, на крилах помітні біла смужка, а шия та надхвістя – темно-сині.

Самиці мають переважно зелене забарвлення, але нижня частина спини в них блакитна із зеленою облямівкою. Лише черевце у них червоне, а грудка має трохи червонуватий відтінок.