Найкрасивіші квіти у світі: ТОП-15 види – фото, назви, опис

Найкрасивіші квіти у світі – фото, назви, опис, символіка

Красиві квіти здавна наділені різною символікою. Троянди та хризантеми символізують кохання, ромашки та бузок – невинність, а райдужні фрезії – справжню радість. Нижче наведені найкрасивіші квіти у світі з фото, назвами та описом, а також символікою та значенням у букетах.

Найкрасивіші квіти світу: троянди

Квіти зі славою «королеви саду» відомі своїм чудовим ароматом та неймовірною красою, хоча й мають загрозливі шипи. У багатьох країнах світу (наприклад, на Мальдівських островах, в Англії) троянда визнана національною квіткою.

Ці неймовірно красиві квіти вирощували ще за часів існування Еллади та Давньоримської імперії. Наразі дві третини усіх наявних сортів троянд вирощують на півдні Нідерландів – країни, відомої як справжнє квіткове королівство.

Найкрасивіші квіти світу - Троянди
Букет з троянд - символіка та значення

Значна частина видів троянд розквітає навесні. Трояндова олія, отримана з пелюсток цих красивих квітів, використовується при створенні косметики та у кулінарії.

Троянди символізують водночас пристрасть, кохання та романтику. Ці найкрасивіші квіти у світі найчастіше за все використовують при створенні букетів на подарунок.

Красиві квіти з фото: жоржини

Ці красиві осінні квіти у 16 ст. вирощували винятково у Мексиці. Наразі вони поширені у різноманітних куточках світу та є одними з квіткових улюбленців садівників.

Існує близько 40 сортів жоржин. Вони різняться за розміром та забарвленням пелюсток. Деякі різновиди жоржин можуть сягати заввишки до 1,5 м. Їх використовують не лише у садівництві та флористиці, але й у фармацевтичній та косметичній промисловості.

Красиві квіти з фото - Жоржини
Жоржини - фото та символіка

Жоржини – вишукані квіти, що символізують шляхетність та відданість. Вважається, що букет з цих красивих квітів у подарунок отримують на знак довготривалих стосунків. Саме тому нерідко саме жоржинами прикрашають весільні арки.

Найкрасивіші квіти у світі: латаття

Ці найкрасивіші водні квіти мають чимале різноманіття видів та декоративних сортів. У світі існує понад 70 різновидів латаття. У дикій природі ці красиві літні квіти ростуть на озерах та інших мілководних водоймах як у тропічних, так й у помірних широтах по всьому світу.

Найкрасивіші квіти у світі з фото - Латаття

Латаття має широке листя круглої форми, над якими височіють відносно великі квітки. Забарвлення може бути доволі різноманітним.

Найчастіше за все зустрічається латаття з білими, рожевими, жовтими, фіолетовими та червоними квітами. Вони розкриваються рано вранці та закриваються надвечір. У деяких видів латаття квітки на ніч можуть занурюватися під воду.

Вікторія амазонська – найбільше латаття у світі. Вона зустрічається у басейні ріки Амазонка. Її листя сягає 1,2-1,8 м у діаметрі, а величні квіти налічують 50-60 пелюсток.

Латаття - значення квітки

Латаття вважається символом краси. Здавна його наділяють магічними властивостями. Наприклад, у слов’янських народів саме латаття звали чарівною «одолінь-травою».

Нерідко частки кореневища цієї рослини зашивали в оберіг та носили на грудях як захист від злих сил. Мовою квітів латаття означає щирість, ніжність та довіру.

Красиві сині квіти: незабудки чи незабудьки

Ці чарівні сині квіти зустрічаються у багатьох регіонах Європи, Африки, Америки та Нової Зеландії. Загалом у світі налічується близько 150 видів незабудок. Хоча вони відомі своїм ніжно-синім кольором, також існують білі й рожеві різновиди.

Красиві сині квіти - Незабудки чи незабудьки
Букет з незабудок - значення та символіка

За однією з наявних легенд, незабудки скидають на землю янголи, щоб люди не забували дивитися вгору, на небо. Загалом жовта серцевина квітки символізує сонце, а блакитні пелюстки – небеса.

Незабудки вважаються символом справжнього кохання та добрих спогадів. Зазвичай букет з цих красивих квітів дарують, щоб продемонструвати закоханість, дружні почуття, вірність, ніжність.

Найкрасивіші квіти у світі: гвоздики бородаті

Ці чарівні літні квіти у дикій природі ростуть на луках Південної Європи та Західної Азії. Їхня краса не залишилася без уваги ботаніків та садівників. Тому у декоративному садівництві ці красиві гвоздики поширені у всьому світі.

Серед культурних сортів бородатої гвоздики чимало варіацій з махровими пелюстками. Забарвлення цих красивих квітів неймовірне різноманітне. Воно може бути білим чи кремовим, рожевим, червоним та різних відтінків, навіть строкатим або ж виразною облямівкою.

Найкрасивіші квіти у світі - Гвоздики бородаті
Гвоздики бородаті - значення та символіка квітів

Загалом букет з червоної гвоздики дарують, щоб зізнатися у коханні. Бородаті гвоздики вважаються квітковим компліментом. Їхній букет у подарунок мовою квітів каже про неповторність краси тієї особини, якій дарують їх.

Красиві квіти для букетів: косарики чи гладіолуси

Ці красиві квіти походять з тропічних регіонів Африки. Існує понад 250 видів косариків чи гладіолусів. З них лише 10 ростуть в Євразії, переважно у Середземномор’ї, тоді як інші – переважно на теренах Південної Африки.

Красиві квіти для букетів - Косарики чи гладіолуси

Проте у декоративному садівництві косарики вже давно набули славу одних з найпоширеніших та найкрасивіших квітів, що цвітуть влітку. Вони відомі своїм високим стеблом та великими квітками. Загалом висота косарів може сягати 1 м.

Гладіолуси символізують хоробрість та мужність. Така символіка пов’язана з мечоподібною формою листя цих квітів.

Відомо, що гладіатори Стародавнього Риму прикріплювали косарики собі на обладунки в області серця як символ нездоланності. Воїни вірили, що ці квіти убережуть їх від загибелі.

Косарики чи гладіолуси - значення та символіка

Саме тому косарики чи гладіолуси вважаються суто чоловічими квітами. Хоча наразі їх додають у різні букети, без врахування гендерних переваг.

Дарувати косарики можна як чоловікам, так і жінкам. У східних країнах ці красиві квіти вважаються символом уваги та турботи.

Красиві квіти з фото: тюльпани

Найбільше тюльпанних полів існує на теренах Нідерландів (особливо у парку Кекенхоф). Саме звідти походить чимало неймовірно красивих сортів тюльпанів. Проте батьківщиною цих квітів вважається Туреччина, де тюльпани досі є національною квіткою.

Красиві квіти з фото - Тюльпани
Красиві тюльпани
Найкрасивіші квіти з фото - Тюльпани

У світі існує понад 3000 сортів тюльпанів. Вони відрізняються забарвленням та формою пелюсток, а також періодом цвітіння. Можна вибрати декілька різних сортів тюльпанів, щоб їхнє цвітіння у саду тішило погляди протягом всієї весни.

Тюльпани – найпопулярніші весняні квіти. Вони символізують радість, ніжність, кохання. Жовті тюльпани є символом родинного затишку, щастя та добробут, червоні – справжнього пристрасного кохання. Крім того, ці красиві квіти символізують силу волі, радість та добро.

Найкрасивіші квіти світу: лотос

Ці чарівні квіти – одні з тих, що найчастіше за все використовуються у декоративних ставках та водяних садах. У дикій природі вони ростуть у мілководних водоймах лише у теплому кліматі. Більшість лотосів росте на водних теренах Південної Азії та в Єгипті.

Найкрасивіші квіти світу з фото - Лотос
Лотос - символіка та значення

Цвітіння цих водних квітів відбувається влітку, з червня до середини серпня. Красиві білі чи рожеві квітки розпускаються вранці та закриваються надвечір. Вони привертають увагу не лише своєю чарівною красою, але й приємним фруктовим ароматом.

Буддисти вважають лотос священною рослиною. Ці водні квіти вважаються символом чистоти, краси, духовності, відродження та життя.

Красиві квіти з фото: лаванда

Чарівне цвітіння лаванди нікого не залишає байдужим. Лавандові поля влітку стають центром незабутніх фотосесій. Хоча першою чергою вони асоціюються зі французьким Провансом, наразі чимало таких угідь є навіть на теренах України (й не лише на півдні).

Цвіте лаванда зазвичай квітками ніжно-синіх та фіолетових відтінків. Хоча існують й сорти з білими та рожевими квіточками. Цвітіння залежно від певного виду та сорту відбувається протягом червня-липня чи у липні-на початку серпня. Також існують певні сорти, що цвітуть ще навесні.

Красиві квіти з фото - Лаванда
Лаванда - символіка та значення

Лаванда – символ кохання, краси та вишуканості. Вона також викликає асоціації зі спокоєм та добробутом, чистотою та свіжістю. Букет з лаванди – символ романтичного кохання, захоплення людиною.

Мовою квітів він означає побажання довголіття, щастя, любові. Вважається, що букет з лаванди має магічні властивості та змінює життя на краще у тій домівці, куди його приносять.

Найкрасивіші квіти для букетів: фрезія

Ці дивовижні квіти походять з африканських теренів та є близькими родичами яскравих півників (ірисів). У дикій природі вони зустрічаються винятково у Південній Африці.

Існує близько 10 видів дикорослих фрезій, більшість з яких зустрічається у Капській провінції. Вони ще також відомі як «капська конвалія» через місце походження та подібний аромат.

Найкрасивіші квіти для букетів - Фрезія

Улюбленицею садівників є фрезія гібридна, що налічує майже 150 сортів. Вирощувати у декоративному садівництві ці найкрасивіші квіти у світі почали з 19 століття.

Фрезія має дуже приємний тонкий аромат, який при тривалому утриманні квітів у вазі розкривається зовсім по-новому. Червоні та жовті сорти є найароматнішими.

Ці красиві квіти мають дивовижно різноманітне забарвлення. Фрезії бувають білими, помаранчевими, жовтими, кремовими, червоними, блакитними чи фіолетовими. Цвітіння триває протягом травня-червня та у липні-серпні.

Букет з фрезій - значення та символіка

Фрезія символізує ніжність та вірність, дружбу та довіру, весну та красу. Букети з фрезій дарують на знак прихильності та бажання висловити свої ніжні почуття. Мовою квітів вони означають, що людина-отримувач дуже важлива у житті того, хто їй дарує ці красиві квіти.

Красиві польові квіти: маки

Неможливо не зупинитися біля чарівної краси квітучих макових полів. Переважна більшість цих красивих квітів зустрічається у дикій природі на полях та узбіччі доріг.

Проте певні види знайшли застосування на клумбах та у ландшафтному дизайні садів. Наприклад, екзотичні сині маки меконопсис, що походять з Азії, вже тривалий час є справжніми улюбленцями садівників.

Красиві польові квіти - Маки
Найкрасивіші квіти з фото - Блакитний мак меконопсис

Ці чарівні квіти символізують молодість та красу. Вишивкою з маками здавна прикрашали вишиванки незаміжніх дівчат. Мак також вважається символом роду та родинного добробуту. 

Зазвичай з маків та інших польових квітів та злаків роблять сухоцвіти. Їх освячують на Маковія та прикрашають домівку з метою відлякування від неї злих сил. Вважається, що такий букет буде сприяти добробуту у домі.

Красиві екзотичні квіти: орхідеї

У світі налічується до 30 тисяч видів дикорослих орхідей, і це стосується лише відомих науці різновидів. Деякі з них доволі рідкісні, інші набули чималої популярності як кімнатні рослини.

Переважна більшість орхідей росте у тропічних лісах Східної Азії та Південної Америки. Проте ці чарівні квіти можуть зустрічатися як у спекотних та сухих регіонах планети, так й у доволі вологих та прохолодніших. Не зустрічаються орхідеї лише у пустелях та серед льодовиків. На теренах України налічується 60-70 видів дикорослих орхідей.

Красиві екзотичні квіти - Орхідеї

У декоративному садівництві ці красиві квіти почали використовувати ще понад 1000 років, у Китаї. Європейських садівників орхідеї вперше зацікавили у 16-17 ст. Екзотична краса цих квітів зачарувала європейців настільки, що у 19 ст. сталася так звана «орхідейна лихоманка».

Переважна більшість орхідей, що потрапляла спочатку до Європи, збиралася у горах Бразилії. Чимало з них гинуло в європейських оранжереях. Тому тривалий час орхідеї були найдорожчими квітами, доступними лише для знаті.

Букети з орхідей дарують коханим, щоб висловити свою прихильність та міцність сильних почуттів та серйозних намірів. Ці екзотичні квіти символізують чисті та щирі почуття, повагу.

Букет з орхідей - значення та символіка

Білі орхідеї вважаються символом жіночості та означають гармонію. В Європі ці квіти є символом бездоганності, а у Китаї – символом краси та вишуканості. Загалом орхідеї символізують успіх та є оберегом від нещасть.

Найкрасивіші квіти для букетів: альстремерія

Ці дивовижно красиві квіти походять з Південної Америки. Вони ще відомі під назвою «перуанська лілія». Загалом відомо понад 100 видів цих красивих квітів.

Найбільша кількість альстремерій у дикій природі зустрічається в Андах. Проте ці чарівні квіти поширені не лише в горах, а у чималому діапазоні природних середовищ – від тропічних лісів та пустель, включаючи неймовірно спекотну Атакаму. В оранжереях вони зустрічаються в усьому світі.

Найкрасивіші квіти для букетів - Альстремерія
Альстремерія - значення та символіка квітів

Нерідко альстремерія описується як «гібрид лілії та орхідеї». Проте насправді це не так, адже вона є окремим видом квітучих рослин.

Альстремерія символізує дружбу, вірність та підтримку. Також ці екзотичні квіти – символ удачі та достатку. Букет з білих альстремерій дарують тій людині, яку вважають близькою, спорідненою душею.

Жовті альстремерії символізують оптимізм та життєрадісність. Їх дарують з побажанням щастя та везіння. Червоні альстремерії означають сильні почуття та пристрасть.

Найкрасивіші квіти у світі: лікоріс

Ці чарівні квіти походять зі Сходу. Вони зустрічаються на теренах Японії, Китаю та Кореї. Ще навесні з’являються перші паростки з листям, що нагадує нарциси. У середині літа воно відмирає, а на початку вересня з’являються стебла з чарівними квітами.

Найчастіше за все зустрічаються червоні квіти лікоріса. Проте він може мати білі, рожеві та навіть жовті суцвіття.

Найкрасивіші квіти у світі - Лікоріс
Красиві квіти з фото - Лікоріс
Лікоріс - символіка квітів

У традиційній японській культурі лікоріс є символом осені. Загалом він вважається сакральною рослиною на Сході, але зазвичай має негативне значення.

За багатьма віруваннями, лікоріс – квітка померлих. У буддизмі саме ці осінні квіти саджають на кладовищах з метою вшанування тих, хто покинув цей світ. Також вважається, що стежка з висаджених лікорісів веде до потойбіччя.

Цікавий факт! Ханасампо – японська традиція, за якою японці щороку збираються помилуватися цвітінням лікорісу.

Красиві екзотичні квіти: стреліція

Ці неймовірно красиві квіти ще відомі як «райські пташки» чи «журавлині квіти». Такі назви пов’язані з тим, що за формою квіточок стреліція нагадує розпушене пір’я райських птахів чи голову журавля-вінценоса.

Красиві екзотичні квіти з фото - стреліція
Райська пташка стреліція - символіка квітки

Походять ці дивовижні квіти з теренів Південної Африки. Серед 5 наявних видів найвідомішими є стреліція королівська, яку нерідко тримають як кімнатну рослину у багатьох куточках світу.

У багатьох країнах з теплим кліматом ці красиві квіти вирощують на клумбах у садах та парках або ж на узбіччі вулиць. На своїй батьківщині, в Африці, стреліція символізує красу, волю та удачу. Також квітка «райська пташка» є символом вірності, турботи та кохання, тому її можна дарувати близьким та коханим.