Літні квіти: ТОП-35 види – фото, назви, опис

Літні квіти – фото, назви, опис

Літній сад – це буйство кольорів та життя. Чарівне різноманіття весняних квітів поступово змінюється літніми. Деякі з них цвітуть протягом всього літа, інші – лише короткотривалий час. Проте всі вони вражають яскравими барвами, а більшість з них ще й чудовим ароматом, який приваблює метеликів. Нижче наведені найвідоміші літні квіти з фото та описом.

Ранні літні квіти, що цвітуть на початку літа

Ранні літні квіти – недовговічна краса, що прикрашає сади на початку літа. Більшість з цих видів в’яне під час спеки в середині літа. Проте деякі з них можуть зачаровувати погляди ще й повторним цвітінням, якщо своєчасно видаляти відцвіли суцвіття.

Ранні літні квіти: маки (Papaver)

Перші квіти маків з’являються ще наприкінці травня. Проте їх цвітіння значною мірою залежить від весняної погоди. Якщо доволі прохолодно, то маки зацвітуть пізніше, вже на початку літа.

Полум’яні макові поля – краса, що вражає та надихає багатьох творчих людей на створення різноманітних шедеврів – від картин до віршів. Їхнє цвітіння починається на початку червня та триває протягом 7-10 днів.

Кожна квітка дикого маку недовговічна. Навіть незначний вітрець розтріпує пелюстки цих ранніх весняних квітів та призводить до їх опаду.

Ранні літні квіти - маки

Більшість відомих видів маків має полум’яно-червоні квітки. Вони, наче полум’я вогню, колихаються на вітру посеред полів. Також маки можуть бути білими, жовтими, помаранчевими, рожевими та навіть фіолетовими.

Найбільш дивовижні блакитні маки меконопсис, які вражають синьо-блакитними барвами пелюсток. Вони починають цвісти ще в червні та тішать погляди своїми чарівними квітами до початку серпня.

Квітучі поля червоних маків можна побачити в Криму, переважно у степних та гірських районах. Чимало цих квітів наприкінці весни – на початку літа цвіте на околицях Бахчисарая та Севастополя. Також дикі маки ростуть невеликими або значними купками уздовж доріг на півдні України.

Цікавий факт! В Європі найбільш вражаючими маковими полями відома італійська Тоскана. Проте тут цвітіння маків настає значно раніше, ще на початку травня.

Ранні літні квіти з фото: дельфініум або дельфіній (Delphinium)

Починає цвісти на початку літа і дельфініум, що, подібно до маків, вражає яскравим забарвленням пелюсток. Ці літні квіти можуть мати сині, фіолетові, рожеві або білі суцвіття-свічки. Їх цвітіння нерідко триває до кінця червня.

Дельфініум має чимало народних назв: сокирки, цар-зілля, остріжки. Садівники надали йому ще більш поетичну назву – «король лазурової флори». Дельфіній має вражаюче мереживо суцвіть-свічок кольору неба.

Крім того, існують різновиди цих літніх квітів із білим та рожевим забарвленням. Заввишки ці яскраві суцвіття сягають до 1 м. На кожному з них може бути 10-80 квіточок.

Існує цікавий давньогрецький міф про квіти дельфініум. За легендою, талановитий скульптор створив статую загиблої коханої, і своїм коханням оживив її. За це боги Олімпу покарали його, перетворивши на дельфіна.

Ранні літні квіти з фото - дельфініум або дельфіній (Delphinium)

Одного разу перетворений юнак приплив до узбережжя, де прогулювалась кохана, та залишив біля неї вражаюче-синю квітку. Саме так, за давньогрецьким міфом, на землі з’явився дельфіній або дельфініум, невеликі квіточки якого дійсно нагадують голову дельфіна.

В дикій природі ці красиві літні квіті зустрічаються майже всюди у Північній півкулі. Також їх можна побачити в горах Субсахарської Африки та Південно-Східної Азії.

На теренах України значні поля дикого дельфініуми зустрічаються в Криму. Найбільш вражаючі з них ростуть в степу поблизу мису Тарханкут.

В Україні зустрічається 8 видів цих ранніх літніх квітів. Найбільш поширеним серед них є дельфіній високий, що росте в лісах та на луках. Також чимало різновидів цих літніх квітів розводять у садах як декоративні рослини.

Цікавий факт! За приблизними оцінками, у світі існує від 250 до понад 450 видів дельфініума/дельфінія.

Квіти, що цвітуть на початку літа: люпин (Lupinus)

Віддалено ці красиві літні квіти нагадують дельфініум. Забарвлення пелюсток у люпина може бути синім, білим, рожевим або навіть червоним. Його яскраві квіточки зібрані у великі суцвіття.

Квіти, що цвітуть на початку літа - люпин (Lupinus)

Люпин відрізняється тривалим цвітінням протягом місяця. Він починає цвісти ще на початку літа та продовжує цвісти у липні. Нерідко можливе повторне цвітіння люпину з кінця літа по вересень включно.

До уваги! В дикій природі найбільше різновидів цих квіткових рослин зустрічається на теренах Південної Америки, в Андах. В Україні поширені 7 видів люпину.

Ранні літні квіти: лілійник (Hemerocallis)

Ці красиві літні квіти зовні нагадують традиційні лілії, але вражають ще більш різноманітними кольорами та розмірами. Найчастіше за все на тендітних стеблинах височіють жовтогарячі, золотисті та червоні квітки трубчастої форми. Проте вони також можуть мати проміжні відтінки або навіть вражати темно-бордовим забарвленням.

Ранні літні квіти - лілійник (Hemerocallis)

Існує близько 20 видів лілійників, що поширені від Південної Європи до Східної Азії. В Україні у дикій природі можна зустріти лише два з них – лілійник рудуватий та жовтий. Крім того, садівники вирощують в садах чимало різноманітних сортів цих літніх квітів.

Лілійники починають цвісти ще наприкінці квітня. Проте їх масове цвітіння приходиться на червень та триває близько місяця.

Цікавий факт! Лілійник лимонний в китайській кухні є невід’ємним інгредієнтом традиційного китайського супу. Крім того, свіжі та сушені квіти, відомі як «золота хвоя», – популярний товар на китайських ринках.

Квіти, що цвітуть на початку літа: рястка (Ornithogalum)

Ці неймовірно красиві ранні літні квіти вражають білосніжними квіточками зірчастої форми. Вони починають цвісти ще наприкінці травня, а їхнє цвітіння триває протягом 20 днів. Квіти зазвичай білі, але нерідко із зеленуватими смужками назовні пелюсток, без аромату.

Рястка – багаторічна рослина, доволі поширена в помірних та субтропічних регіонах. У світі існує приблизно від 100 до 300 її різновидів. Найбільше різноманіття рястки зустрічається на теренах Середземномор’я, Південної Африки та Західної Азії.

Квіти, що цвітуть на початку літа: рястка (Ornithogalum)

В Україні зустрічається 14 видів цієї рослини, що цвіте влітку, 4 з яких занесені до Червоної книги. Рястка – невибаглива рослина, яка може рости у садах як на сонячних ділянках, так і у напівтіні.

Цікавий факт! Назва «рястка» походить від слова «ряст», яким раніше позначали будь-яку рослину, що рясно цвіте дрібними квіточками. В європейських мовах ці квіти мають найменування, що перекладаються як «Вифлеємська зірка», «пташине молоко» або «молочні зірки», що підкреслює їхню форму та колір.

Літні квіти з фото: сугайник (Doronicum)

Ці трав’янисті рослини починають цвісти ще наприкінці весни – на початку літа. Їхні яскраво-золотисті великі квіточки трохи нагадують ромашки. Цвітіння триває до середини липня.

Літні квіти з фото - сугайник (Doronicum)

В дикій природі ці яскраві літні квіти зустрічаються переважно в гірських районах Євразії на висоті до 3500 м. В Україні поширені 5 видів сугайника. Сонячні квітки та непримхливість у догляді зробили цю рослину, що цвіте першу половину літа, улюбленицею садівників.

Квіти, що цвітуть влітку: орлики (Aguilegia)

У світі налічується понад 100 видів цих квітучих рослин. У диких умовах вони ростуть у помірних регіонах Північної півкулі. Орлики також доволі поширені як декоративні садові рослини.

Квіти, що цвітуть влітку - орлики (Aguilegia)

Цвітуть ці літні квіти від початку червня та протягом липня. Цвітіння залежно від певного виду може тривати 15-20 або 30-35 днів.

Орлики мають пухкі зонтикоподібні суцвіття з яскравим забарвленням квіточок. Їхні пелюстки можуть бути прості або махрові. Крім того, вони мають подвійний колір серцевини, що надає їм ще більш привабливий вигляд.

Квіти, що цвітуть на початку літа: діцентра (Dicentra)

Ці досить екзотичні садові квіти починають цвісти ще наприкінці весни. Проте основне їхнє цвітіння приходиться на червень та триває 30-35 днів. Походять ці яскраві квіти із Північної Америки та Азії.

Квіти, що цвітуть на початку літа - діцентра (Dicentra)

Садівники полюбляють діцентру за непримхливість та екзотичний вигляд квітів. Останні мають серцеподібну форму та зібрані у пониклі кисті. Їх забарвлення може варіюватися від білого до червоного та жовтого, але найчастіше за все – рожеве.

Діцентра дуже невибаглива до ґрунту, доволі морозостійка та може рости у напівтіні. Це найкращий вибір яскравих літніх квітів для напівтінистих ділянок саду.

Ранні літні квіти: півники або ірис (Iris)

Ці літні квіти налічують від 200 до 300 видів, що зустрічаються в Європі, Азії, Північній Америці та Північній Африці. Їхня наукова назва перекладається як «веселка», що пов’язано із безліччю різноманітних барв квіток.

Ранні літні квіти - півники або ірис (Iris)

Півники починають цвісти ще наприкінці травня. Їхнє цвітіння триває протягом першої половини літа. Існує чимало декоративних різновидів ірисів, які можуть стати справжньою прикрасою літнього саду.

Ранні літні квіти з фото: ротики (Antirrhinum)

Ці трав’янисті квітучі рослини поширені переважно на середземноморських теренах. В Україні зустрічаються лише 2 їх види – дикі та садові ротики. Дивна назва цих літніх квітів пов’язана з формою їх пелюсток, що нагадують губи.

Ранні літні квіти з фото - ротики (Antirrhinum)
Літні квіти з фото - ротики (Antirrhinum)

Забарвлення диких квітів може варіюватися від рожевого до фіолетового. Крім того, вони нерідко мають жовті «губи». Цвітуть ротики із червня та до середини літа. Цвітіння кожної квітки триває до 12 днів.

Літні квіти з фото: королиця звичайна (Leucanthemum vulgare)

Найчастіше за все ці білі квіти з жовтою серцевиною, що цвітуть в середині літа, помилково вважають ромашками. Від останніх вони відрізняються цілісним листям. Ці квіти рясно цвітуть від початку червня до липня.

Літні квіти з фото - королиця звичайна (Leucanthemum vulgare)
Літні квіти з фото - Королиця звичайна

Побачити ці «псевдо-ромашки» в Україні можна на луках та узбіччі доріг по всій території країни. Також вони нерідко культивуються як декоративні рослини.

Літні квіти: наперсник/наперстянка пурпурова (Digitalis purpurea)

Ці трав’янисті рослини сягають заввишки від 0,5 до 1,5 м. Квіточки в них схожі на дзвоники, але більш витягнутої форми, чим нагадують наперсток. Вони зібрані у гроно довжиною 50-80 см.

Літні квіти - наперсник/наперстянка пурпурова (Digitalis purpurea)
Літні квіти з фото - Наперсник/наперстянка пурпурова

Цвітіння наперстянки пурпурової відбувається у червні-липні. Забарвлення цих літніх квітів зазвичай пурпурове, але значно рідше може бути рожевим або білим. Особливо привабливі вони через наявність на внутрішній поверхні пелюсток темно-червоним плям, оточених білим колом.

Наперстянка пурпурова – популярна декоративна рослина, що нерідко зустрічається в садах. Інші види цих квітів в дикій природі можна побачити у лісах (змішаних та листяних), на узліссі та луках.

Ранні літні квіти: журавець лісовий або герань лісова (Geranium sylvaticum)

Відомий природознавець Карл Лінней стверджував, що немає більш прекрасної лісної квітки, ніж журавець лісовий. Ці чарівні літні квіти поширені в лісах на теренах Євразії. В Україні їх можна побачити переважно у лісових районах країни, на луках та у лісах.

Ранні літні квіти - журавець лісовий або герань лісова (Geranium sylvaticum)

Також журавець лісовий доволі поширений в садах. Його ніжні квіточки мають темно-синє, бузкове або червонувато-блакитне забарвлення. Подекуди можна зустріти різновиди з білими або рожевими пелюстками. Цвітіння відбувається з кінця весна до середини літа.

Літні квіти, що цвітуть в середині літа

Ранні літні квіти нерідко цвітуть до середини літа. Потім до них приєднуються найбільш теплолюбні різновиди, що наповнюють сад різними барвами та ароматами.

Літні квіти з фото: лаванда (Lavandula)

Лавандові поля справляють захоплююче враження. Ці літні квіти підкорюють своїм яскравим кольором та насиченим ароматом. Питання «Коли цвіте лаванда» з року в рік не втрачає своєї актуальності. Цвітіння відбувається ближче до середини літа.

Зазвичай лаванда цвіте із середини червня до середини липня. Найбільш яскраві барви та насичений аромат ці літні квіти мають на початку липня.

Літні квіти з фото - лаванда (Lavandula)

Залежно від виду кущики лаванди можуть сягати 0,5-1,2 м, а їх діаметр – 40-90 см. Квіти вражають насиченим блакитним або фіолетовим кольором. Хоча окремі сорти лаванди можуть мати рожеве або біле забарвлення.

Переважна більшість видів лаванди в дикій природі зустрічається на теренах Середземномор’я. Як культурну рослину їх вирощують в Америці, Австралії та Японії. В Україні лавандові поля зустрічаються на теренах Криму, переважно на південному узбережжі.

Квіти, що цвітуть від середини до кінця літа: волошки (Centaurea)

Ці яскраві літні квіти поширені в помірних та субтропічних районах Старого Світу. Крім того, вони завезені до Австралії, Америки, Східної Азії та Південної Африки.

Волошки ростуть переважно на луках та пасовищах, в степу, на скелястих схилах, галявинах лісу та узбіччі доріг. Чимало різновидів вважається бур’янами серед польових культур. Деякі різновиди волошок доволі популярні в садівництві.

Квіти, що цвітуть від середини до кінця літа - волошки (Centaurea)

Ці літні квіти відомі своїми волохатими квіточками, через що, можливо, і виникла їх українська назва. Їхнє цвітіння починається наприкінці червня та триває до кінця літа.

Проте особливо рясно волошки цвітуть у липні. Найчастіше за все вони мають відтінки синього або рожевого кольору, хоча бувають і білими.

Літні квіти з фото: вербозілля звичайне (Lysimschia vulgaris)

Ці лимонно-жовті квіти в густих пірамідальних суцвіттях можна побачити на болотах, узбережжі озер та річок, а також у вологих місцях по всій Україні. Нерідко ними прикрашають сади.

Літні квіти з фото - вербозілля звичайне (Lysimschia vulgaris)

Крім того, вербозілля звичайне відоме як лікарська рослина. Зілля збирають під час цвітіння, що припадає на кінець червня – початок липня та триває майже місяць. У саду найкраще за все висаджувати ці літні квіти на найбільш сонячних ділянках.

До уваги! Доволі цікавим різновидом для саду є вербозілля лучне, що має повзуче стебло, та під час цвітіння утворює яскраві жовті килимки із квіточок.

Літні квіти: молодило (Sempervivum)

Ці сукулентні рослини – найбільш вражаючі літні квіти. Через специфічний вигляд вони ще відомі як «кам’яні троянди» або «заяча капуста». Скупчення соковитого м’ясистого листя саме по собі привертає увагу до цієї рослини. Проте найбільш вражаючий вигляд молодило має під час цвітіння.

В щиткоподібно-волотистих суцвіттях налічується від 6 до 20 квіточок жовтуватого, пурпурового або рожевого кольору. Цвіте молодило протягом 35-40 днів у липні-серпні.

Літні квіти з фото - молодило (Sempervivum)

Існує приблизно 40 видів цих незвичайний квітучих рослин. Зазвичай вони ростуть в горах – на скелях, рідше – на піску. В дикій природі України зустрічається 4 види молодило.

Найбільш відоме молодило руське або українське, що має біло-зелені квітки. Зустрічається воно в соснових лісах, на скелях та пісках, на Поліссі і в Лісостепу, а також у південній частині степу. Також цей вид молодило поширений у більшості регіонів Європи, в Кавказьких горах та Західній Азії.

Чудові рожеві квітки мають молодило гірське та мармурове. Обидва ці види зустрічаються на теренах України, переважно на Закарпатті та подекуди на Прикарпатті. Вони занесені до Червоної книги країни.

Літні квіти, що цвітуть з середини літа: павучник або клеома (Cleome)

Ці красиві літні квіти мають вражаючий вигляд суцвіть. Вони доволі поширені як декоративні рослини в садах, хоча зустрічаються й дикі різновиди. Забарвлення квітів може бути рожевим, жовтим, білим або пурпуровим.

Літні квіти, що цвітуть з середини літа - Павучник або клеома (Cleome)
Літні квіти - Павучник або клеома (Cleome)

Існує приблизно 170 видів павучника. В дикій природі вони ростуть в теплих та помірних областях планети. В лісистих місцевостях України зустрічається клеома птахоніжкоподібна, яка занесена до Червоної книги.

Цей вид відрізняється довготривалим цвітінням – від початку до кінця літа. Він має маленькі білі квіточки, які у вигляду бутонів мають рожевий відтінок.

Пізні літні квіти з фото та описом

Існує чимало літніх квітів, що починають цвісти наприкінці літа та тішать погляди ще протягом початку осені. Вони мають неймовірно насичені кольори та вражають буйством цвітіння, коли більшість квітів, що прикрашали сад у першій половині літа, вже завершили свій сезон.

Літні квіти: очиток (Sedum)

Ці сукулентні рослини цвітуть із кінця липня до завершення літа. Існує приблизно 500 видів очитка, який ще відомий як «заяча капуста» або седум. У флорі України поширені лише 17 з них.

Літні квіти - очиток (Sedum)

Найбільш відомими є очиток звичайний та їдкий. Обидва зустрічаються в дикому вигляді на теренах України. Також ці сукулентні рослини доволі поширені в садах як декоративна культура.

Очиток звичайний широко розповсюджений на полях та у світлих лісах, на луках та скелястих схилах. Заввишки він сягає 15-60 см. Цвіте цей вид очитку наприкінці літа світло-рожевими або блідо-жовтими суцвіттями.

Очиток їдкий також відомий як «молодило», хоча насправді ця назва належить зовсім іншій рослині. Зазвичай він росте на камінні та кам’яних стінах, створюючи яскраво-жовті килимки.

Літні квіти з фото - Очиток їдкий

Очиток їдкий – повзуча рослина, що сягає заввишки лише 5-15 см. У дикій природі його можна побачити в соснових лісах, на піщаному ґрунті. Цей вид очитка цвіте від кінця весни до середини літа.

Літні квіти з фото: монарда (Monarda)

Яскраві квіти монарда походять із Північної Америки. В Україні вони нерідко прикрашають сади у якості декоративної рослини. Цвіте монарда з липня до вересня.

Квіти мають дивовижний вигляд численних китиць червоного, лілового, жовтого або білого кольору. Найчастіше за все ними прикрашають кам’янисті сади.

Літні квіти з фото - монарда (Monarda)

Доволі поширеною є монарда двійчаста, що має дрібні малинові або бузкові квіти. В Україні вона ще відома як «Червона рута».

Цікавий факт! Монарда двійчаста є однією із декількох рослин, що можуть бути міфічною квіткою із карпатських легенд. Крім неї, на це претендують рододендрон карпатський, рута запашна (що за легендою, із жовтої стала червоною) та ясенець білий.

Пізні літні квіти: соняшник звичайний (Helianthus annuus)

Соняшник – один із квіткових символів України. По-перше, він символізує Батьківщину. По-друге, соняшник є символом сонця, родючості, сили та добробуту. Також він символізує єдність. Його великі сонячні квіти, що повертаються за сонцем, цвітуть у липні-серпні, протягом 30 днів.

Пізні літні квіти - соняшник звичайний (Helianthus annuus)

Взагалі, соняшники походять із Північної Америки. У світі налічується понад 50 видів цих рослин. Соняшник звичайний сягає заввишки від 0,6 до 3 м. Він має велике зелене листя та велику квітку, що сягає 30-50 см у діаметрі.

В Україні соняшник звичайний культивується у першу чергу як олійна культура. Проте інколи його вирощують як декоративну рослину у садах.

Квіти, що цвітуть наприкінці літа: тоя або аконіт (Aconitum)

Ці літні квіти вважаються однією з найбільш магічних рослин. За легендою, аконіт створений Богом, щоб захищати людей від нечистої сили. Існує понад 300 видів цієї квітучою рослини.

Квіти, що цвітуть наприкінці літа - тоя або аконіт (Aconitum)

На теренах України зустрічається 17 видів аконіту. Переважна більшість з них росте на луках та в лісах на Прикарпатті та в Карпатах. Цвіте аконіт наприкінці літа, у серпні, яскраво-фіолетовими квітами.

До уваги! Слід пам’ятати, що всі частини аконіту отруйні. Нектар цих квітів отруйний для бджіл, тому поблизу пасіки слід знищувати ці рослини.

Літні квіти, що цвітуть протягом всього літа

Деякі літні квіти цвітуть лише протягом кількох тижнів. Інші лише у певний період часу – від початку до середини або з середини до кінця літа. Проте також існує чимало яскравих квітів, що цвітуть протягом всього літнього сезону.

Квіти, що цвітуть влітку: дівочі очка або кореопсис (Coreopsis)

Батьківщиною цих яскравих квітів, що цвітуть протягом всього літа, є Північна Америка. При цьому більшість їх різновидів в дикій природі зустрічаються на теренах Південної та Центральної Америки.

Квіти, що цвітуть влітку - дівочі очка або кореопсис (Coreopsis)
Квіти, що цвітуть протягом всього літа - Дівочі очка або кореопсис (Coreopsis)

Кореопсис або дівочі очка чи «Паризька красуня» – літні квіти-улюбленці садівників в різних куточках світу. За ними не складно доглядати, а їх чарівна краса підкорює погляди протягом всього літа. Заввишки дівочі очка сягають від 10 до 80 см.

Квіти кореопсису залежно від виду можуть бути вражаюче яскраво-сонячними або ж з подвійним забарвленням. Дівочі очка фарбувальні зачаровують яскраво-жовтими краями пелюсток та насичено-винною серцевиною. Кореопсис рожевий має мініатюрні квіточки блідо-рожевого кольору і з жовтуватою серцевиною.

Літні квіти, що цвітуть протягом всього літа: дзвоники (Campanula)

Існує понад 200 видів дзвоників. Ці чудові літні квіти цвітуть протягом всього літа. Деякі види починають цвітіння ще наприкінці весни. Зазвичай квіти-дзвіночки у дзвоників мають забарвлення синьо-блакитних або фіолетових відтінків.

В Україні доволі відомі дзвоники карпатські, що зустрічаються в горах Карпати. Вони ростуть як поодинці, так і групами. В лісах на рівнинах країни поширені дзвоники широколисті.

Літні квіти, що цвітуть протягом всього літа - дзвоники (Campanula)

Найбільш вражаючими є дзвоники альпійські, що ростуть на сході Альп та у Карпатах, а також у горах Балканського півострову. Ці дивовижні сині квіти можна зустріти на висоті до 2400, а інколи – навіть 2800 м. Зустрічаються вони і в українських Карпатах.

Ще в Україні можна побачити в дикій природі дзвоники круглолисті, які поширені у більшості країн Європи. Зустрічаються вони на узліссях та у соснових лісах на більшій території країни.

Квіти, що цвітуть протягом всього літа: гвоздики крапчасті (Dianthus deltoids)

Цей різновид гвоздики в дикій природі доволі поширений на луках Європи та Західної Азії. На теренах України ці літні квіти можна побачити на луках, узліссях та в мішаних лісах.

Квіти, що цвітуть протягом всього літа - гвоздики крапчасті (Dianthus deltoids)

Гвоздики крапчасті цвітуть від початку літа до вересня. Подібно до інших квітів цього роду, вони мають пелюстки із зубчастими краями. Забарвлення квітів зазвичай рожеве-бузкове із кільцем пурпурових плям.

Красиві літні квіти з фото: полум’янка (Gaillardia)

Ці яскраві літні квіти походять із теренах Америки. В Україні зустрічаються лише 2 різновиди полум’янки або гайлардії. Найбільш відомою є полум’янка гарна. Вона має яскраво-забарвлені квітки, що поєднують у своєму забарвленні червоні, жовті та помаранчеві барви.

Красиві літні квіти з фото - полум’янка (Gaillardia)
Літні квіти - полум’янка (Gaillardia)

Цвіте полум’янка від початку літа та до настання перших заморозків. В Україні ці літні квіти нерідко прикрашають клумби у міських садах та парках.

Літні квіти з фото: ромашка польова (Matricaria)

Ці всім відомі літні квіти у південних областях нерідко починають цвісти ще у травні. Проте найбільш рясне їх цвітіння у більшості регіонів приходиться на червень-початок липня. Крім того, ромашки польові можуть цвісти протягом всього літа.

Літні квіти з фото - ромашка польова (Matricaria)

Їх невеликі квіточки легко впізнати за білими пелюстками, розташованими навколо жовтої серцевини. Листя ромашки польової розсічені, перисті, що відрізняє її від доволі схожої королиці звичайної.

Ромашка польова зустрічається по всій Україні, але доволі рідко на Поліссі. Найбільш вражаючі ромашкові поля можна побачити у Байдарській долині в Криму. Найбільш відомим різновидом цих літніх квітів є ромашка лікарська, що має лікарські властивості.

Квіти, що цвітуть все літо: мальви або калачики (Malva)

Ці красиві літні квіти вважаються оберегом української оселі. На теренах України вони ще відомі як рожа рожева або городня. За народним повір’ям, добрі духи пращурів переселяються до квітів мальви та охороняють оселю від зла. В дикій природі ці літні квіти ростуть в лісах та на узбіччях доріг.

Ці квітучі рослини мають високе стебло, що густо вкрите великим лапатим листям та ніжними квіточками. Останні найчастіше за все рожеві.

Квіти, що цвітуть все літо - мальви або калачики (Malva)

Проте квіти мальви також можуть бути білими, ніжно-фіолетовими та різних відтінків червоного. Цвітіння триває протягом всього літа.

Саме мальви справжнім живоплотом раніше прикривали майже кожну українську хату. В Україні ці літні квіти вважаються символом материнської любові та любові до батьківського дому та своєї країни. Зображення мальви можна побачити на вишиванках та писанках.

Літні квіти з фото: петунія (Petunia)

Ці яскраві літні квіти, що цвітуть протягом всього літа, можна побачити у багатьох садах та на клумбах у міських парках. Існує чимало різновидів петунії. Забарвлення цих літніх квітів може бути будь-якого кольору та навіть смугастим.

Літні квіти з фото - петунія (Petunia)

Взагалі петунія походить із Південної та Центральної Америки. До Європи вона була завезена в 1820 р. Наразі ці квітучі рослини можна зустріти в будь-якому іншому куточку світу. Ампельні види петунії часто прикрашають балкони, альтанки та фасади будинків.

Красиві квіти, що цвітуть все літо: чорнобривці або оксамитець (Tagetes)

Чорнобривці – один із квіткових символів України. Вони є уособленням батьківської оселі та материнської любові. Ці чарівні літні квіти тішать погляди своїм яскравим цвітінням від початку літа до середини осені.

Красиві квіти, що цвітуть все літо - Чорнобривці або оксамитець (Tagetes)

У світі існує приблизно 50 видів чорнобривців. Більшість з них зустрічається у Південній Америці та на півдні Північної Америки. Найбільші поля чорнобривців можна побачити у Мексиці, де ці квіти нерідко використовують у кулінарії як прянощі.

Чорнобривці легко впізнати за пишними квітками яскраво-помаранчевих та жовтих відтінків. Вони не лише зачаровують погляди своєю красою, але й ще відлякують садових шкідників своїм ароматом.

Літні квіти: розрив-трава (Impatiens)

Ця рослина, що цвіте протягом всього літа, оточена магічним ореолом. За легендами, розрив-трава були дуже рідкісною та мала чудодійну силу. Завдяки ній можна було відчинити будь-які замки та приборкати тварин.

Наразі розрив-трава – доволі поширена квітуча рослина як в Україні, так і загалом у помірному поясі Північної півкулі. Взагалі існує понад 500 видів цієї рослини, чимало з яких росте у тропіках та субтропіках Африки та Азії.

Літні квіти з фото - розрив-трава (Impatiens)
Літні квіти - розрив-трава (Impatiens)

Забарвлення квітів у розрив-трави може бути різноманітним. Найчастіше за все вони мають різні відтінки рожевого та фіолетового.

В дикій природі України доволі поширеною є розрив-трава звичайна, що цвіте жовтими квіточками. Зустрічається вона на болотах та у вологих місцевостях, переважно в Карпатах та Поліссі, а також в Лісостепу.

Літні квіти: космос або космея (Cosmos)

Назва цих літніх квітів походить від давньогрецького слова, що означає «прикраса». Космея дійсно є справжньою прикрасою літнього саду. Її яскраві квіточки, трохи схожі на ромашку, цвітуть із середини-кінця червня до початку осені.

Забарвлення квітів може бути рожевим, білим, темно-бордовим, помаранчевим, червоним та навіть двоколірним. Доволі поширеною є космея звичайна, що має білі або рожеві квіточки. Найчастіше за все вона зустрічається в дикій природі на узбіччях доріг. Також цей вид доволі поширений в садах у різноманітних куточках світу.

Літні квіти - космос або космея (Cosmos)
Літні квіти з фото - космос або космея (Cosmos)

Найбільш рідкісна космея шоколадна або чорна. Вона має вражаючі криваво-червоні квіти, що з’являються в липні та тішать погляди до вересня.

Взагалі в світі існує понад 40 видів космеї, більшість з яких походить із тропічних та субтропічних регіонів Південної Америки. Крім того, найбільше видове різноманіття цих квітів можна зустріти на теренах Мексики.

Яскраві літні квіти: портулак великоквітковий (Portulaca grandiflora)

В дикій природі ці яскраві квіти зустрічаються на півдні Бразилії та в Аргентині. В Україні портулак великоквітковий нерідко можна зустріти в садах.

Яскраві літні квіти - портулак великоквітковий (Portulaca grandiflora)
Літні квіти - Портулак великоквітковий

Ці красиві літні квіти ще відомі як «килимок». Пов’язано це з тим, що вони створюють яскраво-забарвлені килимки, що зачаровують погляд протягом всього літа, із середини червня до вересня.

Квіти портулака великоквіткового можуть бути простими або махровими. Їхнє забарвлення дуже яскраве: рожеве, жовте або червоне, хоча зустрічаються і білі різновиди. Зазвичай ці красиві літні квіти використовуються для створення яскравих килимових клумб.

Красиві квіти, що цвітуть все літо: делосперма (Delosperma)

Ці сукулентні рослини мають приголомшливе забарвлення квіток. Вони утворюють в садах неймовірно яскраві килимки, на які просто неможливо не звернути увагу.

Красиві квіти, що цвітуть все літо - Делосперма (Delosperma)

У дикій природі делосперма росте на теренах Південної та Східної Африки. Взагалі налічується приблизно 175 видів цих сукулентів із вражаючими квітками. Цвітуть вони з початку літа та до пізньої осені.

Найбільш поширеною в садах є делосперма Купера. Вона вражає яскравим, рясним та тривалим цвітінням. Забарвлення квітів варіюється від яскраво-червоних до пурпурових та рожевих відтінків. 

Літні квіти з фото: латаття біле (Nymphaea alba)

Ці водяні рослини із чарівними квітами є єдиним видом білого латаття, що зустрічається в дикій природі України. Вони ростуть в стоячих водоймах та водоймах із повільною течією.

Цвіте латаття біле протягом всього літа. Воно має дивовижні білі квіти до 16 см у діаметрі, із яскраво-жовтими тичинками по центру.

Літні квіти з фото - латаття біле (Nymphaea alba)

За легендами, саме біле латаття було міфічною одолень-травою, що могла захистити від нечистої сили, яка мешкає на болотах та у лісах. Ще ці водяні квіти відомі як «русалчин цвіт», бо в давнину вважалося, що вони символізують красу русалок-звабниць, а їхнє довге коріння – хвіст цих міфічних істот.

На водних теренах України також зустрічається латаття сніжно-біле. Інші більш теплолюбні види цих водяних рослин вирощують у контейнерах у декоративних ставках влітку та на зиму переміщують на зберігання у певних умовах.