Осінні квіти: ТОП-20 види – фото, назви, опис, цікаві факти

Осінні квіти - фото, назви, опис

Осінь вражає різноколірними барвами. Проте не лише золотисто-багряне листя створює надзвичайно чарівну атмосферу цієї пори року. Осінні квіти у дивовижній палітрі фарб відіграють не останню роль. Вони зачаровують безліччю яскравих кольорів та надають садам восени по-справжньому казкової атмосфери.

Красиві осінні квіти: айстри (Aster)

Жоден сад восени майже неможливо уявити без чарівного різноманіття айстр. Саме ці чарівні осінні квіти стають основою букетів на 1 вересня. Їхня назва перекладається як «зірка», що пов’язано з гарною зірчастою формою квіточок.

Існує приблизно 200 видів айстр та чимало різноманіття їх сортів. Ранні різновиди цих квітів цвітуть ще на початку серпня, а більш пізні – наприкінці серпня та протягом вересня, а деякі – навіть протягом всієї осені.

Красиві осінні квіти - айстри (Aster)

Ці осінні квіти вражають своїми пишними суцвіттями. Їхнє забарвлення може бути доволі різноманітним та надзвичайно яскравим. Залежно від певного виду ці осінні квіти можуть бути білосніжними, фіолетовими, червоними, рожевими та навіть блакитними.

Проте це лише мала частка неймовірної різноколірності айстр. При цьому серцевина у цих квітів має яскраво-жовтий колір, що створює дивовижний контраст з пелюстками.

Цікавий факт! За давньогрецькими міфами, айстри з’явилися зі сліз богині Астреї, яку засмучувала мала кількість зірок на небі.

Яскраві осінні квіти з фото: хризантеми (Chrysanthemum)

Ці чарівні яскраві квіти належать до тієї ж родини, що й айстри, та разом з ними є найбільш відомою прикрасою садів восени. Ранні сорти хризантем починають цвісти ще наприкінці серпня – на початку вересня, більш пізні – у жовтні та на початку листопада, а найпізніші – наприкінці листопада та на початку грудня. Тобто ці квіти можуть прикрашати сади протягом всієї осені.

Хризантеми зачаровують своєю майже безмежною палітрою барв. Вони можуть мати приголомшливі відтінки помаранчевого, бордового та жовтого кольорів.

Осінні квіти з фото - хризантеми (Chrysanthemum)

До того ж вони можуть бути білими, рожевими, фіолетовими та навіть двоколірними. Для сезонних осінніх букетів хризантеми – одні з найчарівніших квітів.

У світі існує 42 види хризантем, які у дикій природі поширені переважно на теренах Азії. Проте ще є безліч дивовижних сортів цих осінніх квітів, що культивуються як садові у різних куточках планети.

Цікавий факт! В Австралії хризантеми – офіційна квітка букетів до Дня матері, а взагалі їх наукова назва перекладається як «золота квітка».

Красиві осінні квіти з фото: жоржина (Dahlia)

Це ще одна доволі впізнана осіння квітка родини Айстрові. Разом з айстрами та хризантемами жоржини є справжньою прикрасою клумб восени. Взагалі-то вони починають цвісти ще з липня, через що їх також можна вважати ще й літніми квітами. Проте на відміну від більшості останніх, що з початком осені відцвітають, жоржини продовжують зачаровувати погляди своєю красою до найперших заморозків.

Ці осінні квіти мають майже симетрично розташовані у декілька шарів пелюстки із загостреними кінчиками. Вони вражають своєю пишною формою та неймовірною палітрою кольорів.

Красиві осінні квіти з фото: жоржина (Dahlia)
Жоржина (Dahlia)

Забарвлення жоржини може бути помаранчевим, рожевим, червоним або фіолетовим. Взагалі ці квіти можуть мати будь-які барви, за винятком блакитно-синьої гами та чорного кольору.

Букет із яскраво-червоними жоржинами символізує кохання та пристрасть та є ідеальним вибором для вечірнього побачення. Темно-рожеві жоржини символізують доброту та витонченість.

Цікавий факт! Жоржина – національна квітка Мексики, де вона росте у дикій природі у гірських регіонах країни.

Літньо-осінні квіти: целозія (Celosia)

Ці чарівні квіти починають цвісти з середини літа, а їхнє цвітіння триває аж до середини осені. Тому вони можуть бути як літньою, так і осінньою прикрасою садів.

Через незвичну форму яскравих суцвіть ці дивовижні квіти більш відомі під назвою «півнячий гребінець». У дикій природі ці квітучі рослини поширені у регіонах з теплим кліматом на теренах Азії, Америки та Африки.

Літньо-осінні квіти - целозія (Celosia)

Квіти целозії мають яскравий колір та привабливий пухнастий вигляд. Найчастіше за все вони мають яскраво-рожеве забарвлення, проте існують різновиди із сонячними, бордовими та ліловими барвами. Найбільш поширеними є целозія периста та гребінчаста.

Цікавий факт! Квіти целозії символізують сміливість та красу.

Квіти, що цвітуть влітку та восени: кніфофія (Kniphofia)

Ці чарівні квіти починають цвісти ще з липня та продовжують прикрашати сади до завершення осені. У дикій природі вони зустрічаються винятково на теренах Південної та Східної Африки. Проте декілька видів та чимало сортів кніфофії широко поширені як садові рослини у багатьох куточках світу.

Ці красиві квіти мають яскраве двоколірне забарвлення, зазвичай із полум’яними фарбами. Через загострену форму суцвіть вони нагадують факел, що палає.

Квіти, що цвітуть влітку та восени - кніфофія (Kniphofia)

Зазвичай квіти кніфофії у бутоні мають один відтінок, а коли розкриваються – то інший. Найчастіше за все вони поєднують червоні, помаранчеві та жовті кольори, через що доповнюють осінній калейдоскоп із різнобарвного листя на деревах.

Доволі поширеною є кніфофія стебельчаста. Її квіти мають спочатку колір коралу, а згодом стають жовтими. У дикій природі цей вид поширений на гірських луках у Південній Африці. Ці квіти ще відомі як «червоний гарячий йоржик», що пов’язане із формою та забарвленням їх суцвіть.

Цікавий факт! Вважається, що кніфофія символізує удачу, тому є ідеальною квіткою для букета з таким побажанням для когось із близьких.

Чарівні осінні квіти з фото: чорнобривці (Tagetes)

Ці яскраві квіти починають цвісти ще влітку, але їхнє цвітіння триває до середини осені. Походять вони з Америки, та у дикій природі найбільш поширені у Південній Америці та на півдні Північної Америки. Взагалі налічується близько 50 видів чорнобривців.

Осінні квіти з фото - чорнобривці (Tagetes)

В Україні ці осінні квіти є одним із національних символів. Чорнобривці згадуються у багатьох легендах, піснях, казках та сучасних творах. Садові форми цих квітів мають яскраве забарвлення, що варіюється від світло- та насичено-жовтого до помаранчевого та майже коричневого.

Осінні квіти, що цвітуть з літа: остеоспермум (Osteospermum)

Ці чарівні квіти ще відомі як «африканська ромашка», через те що за формою пелюсток нагадують королицю. Цвітуть вони з середини літа до листопада.

Осінні квіти, що цвітуть з літа - остеоспермум (Osteospermum)

У дикій природі африканські ромашки поширені на півдні Африки та Сомалі, а також в Аравії. Проте чимало видів та сортів цих квітів культивуються як садові рослини по всьому світу.

Існує чимало сортів африканської ромашки. Забарвлення пелюсток у цих квітів варіюється від білого до рожевого та пурпурового. Нерідко зустрічаються різновиди із жовтими та помаранчевими квіточками.

Осінні квіти з фото: рудбекія (Rudbeckia)

Ці чарівні золотисті або жовтогарячі квіти з контрастною чорною серцевиною, відомі як «осінні ромашки». Вони починають цвісти ще у середині літа, а їхнє цвітіння триває до жовтневих заморозків.

Рудбекія (Rudbeckia)

Ці чарівні літньо-осінні квіти налічують приблизно 40 видів. У дикій природі вони поширені у преріях Північної Америки, де відомі під назвою «Чорноока Сюзанна». Проте чимало видів рудбекії культивуються як декоративні рослини в Європі та Африці.

Цікавий факт! У Німеччині ці квіти відомі під назвою «Сонячний капелюх», що пов’язано з їхньою формою та забарвленням.

Квіти, що цвітуть з літа до осені: гомфрена (Gomphrena)

Ці красиві квіти цвітуть від початку або середини літа до листопада. Більшість їх видів у дикій природі поширені у тропіках, переважно на теренах Південної Америки.

Осінні квіти - гомфрена (Gomphrena)

Пухнасті суцвіття гомфрени можуть мати різноманітні відтінки червоного та малинового кольорів. Проте також зустрічаються сорти із світло-рожевими та білими пелюстками.

Осінні квіти з фото: хелоне (Chelone)

Ці доволі рідкісні квіти осінніх квітників вражають яскравим забарвленням та незвичною формою своїх суцвіть. Вони трохи схожі на літні ротики. Квітки хелоне ніколи не розкриваються повністю, через що нагадують якусь дивовижну тварину чи рибину з напіввідкритим ротом.

Осінні квіти з фото - хелоне (Chelone)

Цвітуть ці квіти наприкінці літа – на початку осені. Забарвлення їх дивних квіток зазвичай ніжно-рожеве або біле. Походять ці чарівні квіти із Північної Америки, де більш відомі під назвою «голова черепахи».

Красиві квіти осені з фото: трициртіс хірта або японський (Tricyrtis hirta)

Ці чарівні, проте доволі рідкісні осінні квіти ще відомі як садові орхідеї. Походять вони із субтропічних лісів Японських островів. Хоча ці квітучі рослини доволі декоративні, їх зрідка використовують для прикраси садів.

Трициртіс хірта або японський (Tricyrtis hirta)

Квіточки трициртіса трохи схожі на тигрові лілії, а за своєю цятковою різнобарвністю – на екзотичні кімнатні орхідеї. Пелюстки у них зазвичай білі, із численними фіолетовими цяточками.

Цвіте трициртіс японський наприкінці літа – на початку осені, а його цвітіння триває до жовтня. Найкраще за все ці квіти ростуть у тінистих, вологих місцях, поряд із папоротями та хостами.

Осінні квіти з фото: пізньоцвіт (Colchicum)

Ці чарівні осінні квіти схожі на весняні крокуси. Взагалі налічується приблизно 100 їх різновидів. У дикій природі вони поширені переважно у помірних та субтропічних регіонах Старого Світу.

Осінні квіти з фото - пізньоцвіт (Colchicum)

Цвіте пізньоцвіт з серпня по вересень-жовтень, але листя у нього з’являються лише навесні, а літом відмирають. Через це в Англії ці квіти відомі під назвою «Гола леді».

Квіти осені: осінник жовтий (Sternbergia colchiciflora)

Зовні ці квіти нагадають пізньоцвіти, проте трохи відрізняються від них за формою пелюсток. Вони ще також відомі як «зимові нарциси» через жовте забарвлення.

Квіти осені - осінник жовтий (Sternbergia colchiciflora)

Цвіте осінник жовтий протягом наприкінці серпня та у вересні. У дикій природі ці квіти найчастіше за все можна побачити на гірських луках та схилах, а також на узліссях та у кам’янистих степах. В горах вони трапляються до висоти 250 м.

В Україні ці дикорослі квіти визнані реліктовим видом, занесеним до Червоної книги. Зазвичай їх можна побачити на півдні країни та у Криму. Також ці квіти вирощують у садах як декоративні рослини.

Осінні квіти: ліріопе мускарі (Liriope muscari)

Ці квіти, які ще іноді звуть торф’яними ліліями, доволі поширені у декоративному садівництві. Цвітуть вони з вересня до кінця жовтня. Суцвіття у ліріопе мускарі високі, схожі на свічки.

Квіточки дрібні, дзвоникоподібної форми, зібрані у групи по 4-7 штук. Забарвлення у них зазвичай фіолетове або є лілових відтінків.

Осінні квіти - ліріопе мускарі (Liriope muscari)

Найкраще за все ці квіти ростуть в ажурній тіні дерев. У дикій природі вони зазвичай зустрічаються в лісах та гірській місцевості Східної Азії.

Цікавий факт! Ці осінні квіти отримали свою назву на честь давньогрецької німфи Ліріопе, яка була матір’ю Нарциса.

Квіти осіннього саду з фото: хесперанта червона (Hesperantha coccinea)

Ці екзотичні осінні квіти більш відомі як «річкова лілія». На теренах Англії вони також відомі як «кафірська лілія» або «малиновий прапор». Усі ці поетичні назви пов’язані з яскравим забарвленням та формою квіток, які трохи нагадують косарики (гладіолуси).

Квіти осіннього саду - хесперанта червона (Hesperantha coccinea)

Більшість різновидів річкової лілії мають яскраво-червоні квіти. Проте деякі сорти можуть бути з рожевим або білим забарвленням. Цвітуть вони у вересні-жовтні.

У дикій природі ці квіти зустрічаються вздовж річок та на заливних луках Південної Африки. Вони рясно квітнуть восени під час сезону дощів.

Осінні квіти, що цвітуть ще з літа: крокосмія (Crocosmia)

Ці чарівні яскраві квіти прикрашають сади з середини літа до середини осені, якщо у жовтні не настають різкі заморозки. Походять вони з Південної Африки, а у декоративному садівництві Європи використовуються ще з 19 ст.

Крокосмія (Crocosmia)

Назва «крокосмія» пов’язана зі схожістю цих красивих квітів на крокуси через те, що у засушеному вигляді вони нагадують аромат шафрану. Існує понад сотня різновидів цих квітучих рослин. Їхнє забарвлення може бути червоним, помаранчевим або жовтим.

Квіти, що цвітуть літом та восени: нагідки лікарські (Calendula officinalis)

Ці яскраві квіти ще відомі як календула лікарська, а на Волині їх звуть «нюхтиками». Цвітуть вони від початку літа та до завершення осені. Їхні солом’яно-жовті та червоно-помаранчеві квіти слугують справжньою прикрасою садів восени, коли більшість квітів вже відцвіли.

У дикій природі нагідки широко поширені у середземноморських країнах. Також вони зустрічаються на теренах Південної та Центральної Європи, на Близькому Сході та у Передній Азії. В

Осінні квіти - нагідки лікарські (Calendula officinalis)

Україні дика календула лікарська не росте. Проте ці чарівні літньо-осінні квіти доволі поширені як декоративні рослини.

Цікавий факт! Нагідки лікарські мають доволі виражені бактерицидні властивості та слугують основою для виробництва для багатьох лікарських засобів та препаратів.

Осінні квіти з фото: красоля (Tropaeolum)

Ці красиві квіти цвітуть від початку літа та до завершення вересня. Вони є справжньою прикрасою саду на початку осені. Красоля зачаровує своїми яскравими квіточками трубчастої форми. Зазвичай вони мають яскраво-жовте, червоне або помаранчеве забарвлення.

Ці красиві квіти походять із Південної Америки, але зустрічаються у багатьох куточках світу як декоративні рослини. Найбільш поширеною у садах є красоля велика, яка у дикій природі росте в Андах. Деякі її сорти мають вигляд дрібних кущиків, тоді як інші є типовими ліанами із довгим стеблом.

Осінні квіти з фото - красоля (Tropaeolum)

Дика красоля велика має помаранчеві квітки. Забарвлення садових різновидів варіюється від темно-червоного до блідо-жовтого. У деяких сортів навіть можуть бути плями контрастного відтінку.

Цікавий факт! Ці квіти помилково звуть настурцією, але ця назва в українській мові належить до зовсім іншої, хоч і спорідненої красолі, квітучої рослини.

Квіти осені: ломиніс осінній або японський (Clematis terniflora)

Цей різновид ломиносу відрізняється пізнім цвітінням. Його дрібні зіркоподібні квіточки слугують справжньою прикрасою саду восени, з вересня до листопада.

Квіти осені - ломиніс осінній або японський (Clematis terniflora)

Батьківщиною цього сорту ломиносу є Східна Азія, саме тому він ще відомий як японський. Ці кущикоподібні квітучі рослини чудово підходять для створення живих огорож. Зазвичай квіти ломиносу японського мають біле забарвлення та приємний стійкий аромат.

До уваги! Протягом літа та до завершення вересня цвіте ломиніс виткий або виноградолистий, який має доволі декоративні пухнасті квіточки білого кольору, що нагадують сніжинки. В Україні його можна побачити у світлих лісах та на кам’янистих схилах у Закарпатті та гірському Криму.

Осінні квіти з фото: медівниця приморська (Lobularia maritima)

Ці красиві квіти з приємним медовим ароматом цвітуть з літа до середини осені. У дикій природі вони широко поширені на кам’янистих схилах та вапнякових ґрунтах середземноморського узбережжя.

Осінні квіти з фото - медівниця приморська (Lobularia maritima)

Як декоративну рослину медівницю приморську вирощують у садах і парках у різних куточках світу. Нерідко нею прикрашають кам’янисті стіни садових споруд.

Медівниця приморська має мініатюрні квіточки, до 5 мм у діаметрі. Найчастіше за все вони білі, але є сорти з рожевим, рожево-червонуватим, фіолетовим та бузковим забарвленням.