Види тюльпанів: ТОП-20 різновидів та сортів – фото, назви, опис

Красиві тюльпани - види та сорти - фото, назви, опис

Тюльпани – одні з найулюбленіших, найкрасивіших та найпопулярніших весняних квітів. Вони приголомшують різноманітністю видів та сортів, дивовижних форм та барв. Нижче наведені найбільш красиві види тюльпанів з фото та описом.

Види тюльпанів: Хаджері (Tulipa hageri)

Ці тюльпани мають неймовірно красиве забарвлення. Бутони в них рожеві, а пелюстки – червонувато-рожеві з темно-синьою серцевиною, оточеною білою зоною.

Красиві тюльпани - Хаджері (Tulipa hageri)

Одна цибулина тюльпана Хаджері дає не більше 4-х квіток, кожна з яких має діаметр 5-6 см. Пелюстки в них товсті та ефектні, довжиною майже 10-16 см.

Заввишки цей вид тюльпанів сягає до 15-20 см, тоді як висота самого бутону – 4-5 см. Його цвітіння відбувається наприкінці квітня – на початку травня.

Види тюльпанів: Анжеліка (Angelique)

Цей сорт тюльпанів має класичні махрові ніжно-рожеві квіти, що нагадують півонії. Його пелюстки пишні, злегка скуйовджені, з відтінками від рожевого до світло-рожевого. Висота рослини сягає до 45 см.

Види тюльпанів - Анжеліка (Angelique)

Ці тюльпани найкраще за все висаджувати наприкінці жовтня та в листопаді. Вони потребують регулярного поливу для розвитку.

Також слід пам’ятати, що тюльпани Анжеліка полюбляють сонячне світло, проте довше зберігаються у напівтіні. Вони високо цінуються за витончений вигляд та унікальне забарвлення.

Красиві тюльпани: Літл Принцес (Little Princess)

Цей карликовий вид тюльпанів має дивовижні квіти. Спочатку їхні бутони мають конусоподібну форму. Проте, коли вони розкриваються, то набувають вигляду яскравої зірки.

Красиві тюльпани - Літл Принцес (Little Princess)

Пелюстки цих тюльпанів поєднують помаранчеві та мідно-коричневі відтінки. Серцевина має насичено-жовтий колір з позначками біля основи, що надає квітці контрастного вигляду. З віком квіти темнішають.

Цей низькорослий сорт тюльпанів доволі витривалий. Він має легкий приємний аромат, що у поєднанні з яскравими барвами надає йому слави одного із найкрасивіших сортів тюльпанів.

Види тюльпанів: Тарда або пізній (Tulipa tarda)

Ці тюльпани в дикій природі ростуть в Центральній Азії. Вони являють собою скупчення жовтих квітів з білими кінчиками та жовтим центром. Цей вид тюльпанів вважається найнадійнішим, вирощується щороку. Заввишки він виростає до 20 см.

Види тюльпанів - Тарда або пізній (Tulipa tarda)

На одній стеблині тюльпана Тарда росте 5 квіток зірочкоподібної форми. Вони повністю відкриті в сонячні дні. В 1997 р. цей вид отримав нагороду «Квіткова цибулина року», а в 1993 р. – нагороду Королівського садівничого товариства.

Тюльпан Клюзіана (Tulipa clusiana)

Цей вид тюльпанів має великі поодинокі квітки у формі зірки. Забарвлення у них насичено-жовто-золотисте, з більш блідими краями внутрішнього боку.

Красиві тюльпани - Тюльпан Клюзіана (Tulipa clusiana)

Зовні пелюстки мають золотистий колір з широкими вишнево-червоними смугами. Коли квітки повністю розгортаються, то стають чисто кремовими із золотистою серцевиною. Їх діаметр становить 10 см.

Заввишки цей вид тюльпанів сягає 15-30 см. Його можна висаджувати як на сонці, так і у легкій тіні в суглинному ґрунті. Цвітіння припадає на квітень.

Види тюльпанів: Зурель (Zurel)

Цей вид тюльпанів надзвичайно популярний через свою класичну форму у поєднанні з гарним кольором. Він має неймовірно строкаті пелюстки. Їхнє забарвлення поєднує колір буряку та слонової кістки, що створює виразний полум’яний візерунок.

Види тюльпанів - Зурель (Zurel)

Квіти у тюльпанів Зурель спочатку конічні, а потім розкриваються до круглої форми. Своїм цвітінням вони тішать очі із квітня по травень. Ці неймовірно красиві тюльпани вважаються справжньою прикрасою садів.

Види тюльпанів: Ширлі (Shirley)

Ці фіолетові тюльпани вражають дивовижним поєднанням кольорів. Вони мають колір слонової кістки з ліловим краєм. З віком квітки стають більш виразно білими з темно-фіолетовою основою та поступово повністю набувають фіолетового кольору.

Фіолетові тюльпани - Ширлі (Shirley)

При цьому забарвлення у тюльпанів Ширлі може варіюватися від пелюстки до пелюстки. Тому жодна квітка не має абсолютно однакового кольору.

Ці тюльпани мають чашоподібну форму. Вони виростають заввишки до 50 см. Цвітіння відбувається у квітні та травні.

Красиві тюльпани: Принцеса Ірена (Princess Irene)

Цей вид тюльпанів має переважно помаранчеві квітки з фіолетовою основою. Вони доволі тривалий час зачаровують погляди своїми яскравими барвами. Крім того, ці красиві тюльпани мають дуже приємний аромат.

Красиві тюльпани - Принцеса Ірена (Princess Irene)

Цвітуть вони з початку до середини весни, привертаючи увагу до весняних клумб. Також ці тюльпани чудово виглядають в горщиках. Їхні яскраві квіти створюють витончений контраст із синє-сріблястим листям.

Види тюльпанів: Негріта (Negrita tulipa)

На теренах Америки це найпопулярніший вид тюльпанів. Він належить до пізньоквітучих сортів. Його темно-фіолетові квіти розпускаються пізньою весною.

Види тюльпанів - Негріта (Negrita tulipa)

Цвіте цей багаторічний фіолетовий тюльпан доволі довго – до 3-х тижнів. Його густомахрові квітки нагадують півонії. Кожна з них має по 18-20 пелюсток. Діаметр квітів сягає 8-10 см.

Найкраще за все висаджувати цей вид тюльпанів на сонячних ділянках та у добре дренованому ґрунті. У пік цвітіння вони потребують опори, адже його квітки доволі важкі.

Красиві тюльпани: Унікум (Unicum)

Цей сорт вважається одним із найкращих та найкрасивіших в групі Дикорослі тюльпани. Його квітки зірчастої форми вражають неймовірно насиченим червоно-помаранчевим кольором. Крім того, декоративності цьому тюльпанові надає зелене смугасте листя.

Красиві тюльпани - Унікум (Unicum)

Висота бутонів становить до 4 см, а діаметр квітки – до 3 см. Цвітіння припадає на середину весни. В сонячний день в цю пору здається, ніби садок вкривають чарівні вогняні зірочки.

Крім того, квітки ще мають витончений медовий аромат. Найкраще за все ці тюльпани ростуть на сонячних ділянках із добре дренованим ґрунтом.

Сорти тюльпанів: Ментон (Menton)

Це класичний сорт тюльпанів з рожево-червоними квітками та помаранчевим відтінком. Бутони мають келихоподібну форму і сягають майже 25 см заввишки. Знизу вони темніші, а зверху – майже прозорі. Цвітіння відбувається в середині весни.

Красиві тюльпани з фото - Ментон (Menton)

Тюльпани Ментон вважаються одним із найкрасивіших сортів. Такої слави їм надають дуже пишні пелюстки у поєднані з яскравою кольоровою гамою. Ці чудові квіти добре підходять для зрізання та доволі довго зберігають свій дивовижний вигляд у букетах.

Красиві тюльпани: Естела Ріджнвельд (Estela Rijnveld)

Через незвичні бутони цей сорт зовсім не схожий на типові тюльпани. Квітки в нього мають гофровані пелюстки яскравого червоно-білого кольору. Чашеподібна квітка дивовижним чином поєднує червоні та рожеві кольору, через що нагадує яскравого папугу.

Красиві тюльпани - Естела Ріджнвельд (Estela Rijnveld)

Висота квітконоса сягає 50 см, а діаметр квітки – приблизно 15 см. Цвітіння відбувається у квітні-травні. Щоб квіти цього сорту тішили очі неймовірно яскравим забарвленням, цибулини слід висаджувати на сонці, у добре дренованому ґрунті.

Види тюльпанів: Чорний папуга (Black Parrot)

Цей фантастичний чорний тюльпан вперше був представлений публіці в 1937 р. Він має неймовірно вишуканий вигляд. Квітки в нього оксамитові, з бахромою, темно-чорно-пурпурові, що надає йому славу одного з найтемніших сортів тюльпанів.

Великі пелюстки скуйовджені та хвилясті, схожі на пір’я, що й посприяло появі назви сорту. На контрастному тлі яскраво-зеленого листя він виглядає просто фантастично.

Красиві тюльпани - Чорний папуга (Black Parrot)

Квітки тюльпанів «Чорний папуга» розквітають ближче до середини весни. Вони дуже великі та пишні, сягають в діаметрі 10 і більше сантиметрів. Також квіти цих чорних тюльпанів дуже добре зберігаються у вигляду букету.

До уваги! Чорні тюльпани – одні з найрідкісніших та найдорожчих видів цих весняних квітів через насичений оксамитовий колір.

Види тюльпанів: «Палаюче серце» (Burning Heart)

Ці гібридні тюльпани Дарвіна описуються як тип Рембрандта, оскільки виглядають схожими на яскраво-забарвлені тюльпани на голландських картинах 1600-х рр. Пелюстки у них мають кремовий колір з жовтою основою всередині. Зовні вони вражають дивовижним строкатим візерунком, що нагадує червоне полум’я.

Красиві тюльпани - «Палаюче серце» (Burning Heart)

Стебла у цих тюльпанів довгі (до 50 см заввишки), міцні та стійкі. Листя широке та злегка хвилясте. Цвітуть ці красиві тюльпани з середини до кінця весни. Вони добре ростуть як на сонці, так і у напівтіні, але місце посадки неодмінно повинно бути захищеним від протягів.

Цікавий факт! Смугасті тюльпани продавалися за високу ціну в 1600-х рр. Проте в 1931 р. вчені виявили, що це забарвлення спричинене вірусом, який поширюється комахами, що харчуються нектаром. Сьогодні ці дивовижні барви на пелюстках відтворюються штучно.

Жовті тюльпани Біг Смайл (Big Smail)

Цей сорт тюльпанів вражає великими золотисто-жовтими квітами на тлі сірувато-зеленого листя. Стеблини в нього доволі міцні та довгі, до 69-90 см. Квітки мають форму келиха  із тупими кінцями пелюсток.

Цвітіння триває протягом 3-х тижнів. Весь цей час жовті тюльпани Біг Смайл зберігають свою форму та колір.

Жовті тюльпани Біг Смайл (Big Smail)

Вони ідеально підходять як для грядок, так і для горщиків та контейнерів. Проте слід пам’ятати, що цей сорт полюбляє сонячне світло.

До уваги! Жовті тюльпани символізують сонце, посмішки, багатство, щастя та надію, а не є вісниками розлуками, як нерідко їх сприймають.

Види тюльпанів: Лініфолія (Tulipa linifolia)

В дикій природі ці дивовижні червоні тюльпани зустрічаються в Афганістані, на півночі Ірану та в Узбекистані. Розквітають вони в середині або наприкінці весни. Пелюстки в них яскраво-червоні, а серцевина – фіолетова. За формою вони трохи схожі на загострені зірочки.

Червоні тюльпани - Лініфолія (Tulipa linifolia)

Ці красиві тюльпани мають чорну основу та кремово-зелене листя, що створює дивовижний контраст на тлі яскравих квітів. Ростуть вони найкраще за все на родючому, добре дренованому ґрунті, на ділянках, де сонечко з’являється у другій половині дня.

Тюльпан Колпаковського (Tulipa kolpakowskiana)

Ці дикі тюльпани не дуже відомі, але неймовірно красиві. В природі вони ростуть на теренах Казахстану, Киргизстану, Афганістану. Цвітуть ці тюльпани маленькими яскраво-жовтими квітками з рожево-фіолетовим блиском.

Жовті тюльпани - Тюльпан Колпаковського (Tulipa kolpakowskiana)

Ботанічний сорт цього тюльпану був отриманий ще наприкінці 19-го ст. Це доволі невибагливі квіти, що чарують неймовірною красою. Інколи їх ще звуть тюльпанами-метеликами.

Цвітуть вони у квітні-травні, виділяючи дуже приємний аромат. Краще за все висаджувати ці тюльпани на сонці, у добре дренованому суглинистому ґрунті.

Види тюльпанів: туркестанські (Tulipa turkestanica)

Ці красиві тюльпани в природі зустрічаються на теренах Центральної Азії. Вони мають білі квітки у формі зірочок із жовто-золотистою серцевиною. Ці тюльпани вражають не лише чарівним цвітінням, але й дуже приємним, по-справжньому весняним ароматом.

Види тюльпанів - туркестанські (Tulipa turkestanica)

Квіточок у туркестанських тюльпанів настільки забагато, що вони створюють подушку кольорів, що варіюються від кремового до чисто білого. Тонке листя нагадує ремінці. Цвітіння цих тюльпанів відбувається в середині березня. Вони добре ростуть на більшості ґрунтів.

Красиві тюльпани з фото: Білий папуга (White parrot)

Цей дивовижний сорт тюльпанів має великі білі квіти з легким зеленуватим відтінком зовні. Пелюстки в нього гофровані, скуйовджені та пір’ясті, що створює подобу кулястої голови.

Красиві тюльпани з фото - Білий папуга (White parrot)

Заввишки ці білі тюльпани сягають 45-50 см. Вони дуже тендітні та ніжні. Зазвичай їх висаджують на передньому плані клумб. Ці красиві тюльпани також мають чудовий аромат та добре підходять для зрізання квітів на букети.

Види тюльпанів: Персидська перлина (Persian Pearl)

Ці красиві тюльпани у великій кількості зустрічаються у північно-західній частині Ірану та на сході Туреччини. Вони мають квітки зірчасті квітки з пурпурними пелюстками, на зовнішньому боці яких є білі прожилки. Серцевина в них яскраво-жовта.

Красиві тюльпани з фото - Персидська перлина (Persian Pearl)

Ці вишукані тюльпани сягають заввишки лише до 15 см. Їхня форма змінюється з келихоподібної на зірочкову, коли вони повністю розквітають.

Період цвітіння залежить від садових умов. Найчастіше за все ці красиві тюльпани цвітуть у квітні. Їх нерідко використовують для створення альпінаріїв та живих бордюрів.