Африканські антилопи: ТОП-10 види, що живуть в Африці – фото, назви, опис

Африканські антилопи – фото, назви, опис

На теренах Африки мешкає більше видів антилоп, ніж на будь-якому іншому континенті. Ці тварини привертають увагу туристів не менш ніж знаменита «велика п’ятірка» під час традиційних фотосафарі. Нижче наведені відомі африканські антилопи з фото та описом.

Антилопи Африки: гігантська канна

Ця африканська антилопа – найбільша з усіх наявних на планеті. Довжина тіла у неї сягає 2,2-2,9 м, а вага – від 440 до 900 кг. Представники обох статей мають масивні спіралеподібні роги завдовжки 1-1,2 м.

Антилопи Африки - гігантська канна

Зустрічається гігантська канна переважно у саванах на заході та у центральній частині Африки. Ці африканські антилопи населяють переважно Камерун, ЦАР та Сенегал.

Гігантські канни – травоїдні тварини, що утворюють невеликі стада до 15-20 особин. Харчуються вони травами, листям та гілками. Пік сезону розмноження у цих антилоп Африки приходиться на сезон дощів.

Африканські антилопи з фото: куду

Ці африканські антилопи належать до трійці найбільших у світі. Існує 2 їхні різновиди – малий та великий куду. Останній зустрічається у різноманітних куточках світу. Ареал поширення малого куду обмежений переважно Східною Африкою.

Африканські антилопи з фото - куду

Крім габаритів, ці два види антилоп відрізняються кількістю білих смужок на боках. У великого куду лише 6-7 смуг, тоді як у малого – до 14. Також ці африканські антилопи мають довгі спіралеподібні роги, за якими їх також легко впізнати.

Антилопи Африки: чорний шаблеріг

Цей вид також належить до найбільших антилоп Африки. Забарвлення хутра у самців синьо-чорне, а черевця – біле. У самиць та молодих самців хутро червоно-коричневе. Представники обох статей мають великі довгі роги, вигнуті напівколом, та чорно-білі відмітини на голові.

Антилопи Африки - чорний шаблеріг

Чорний шаблеріг визнаний національною твариною Зімбабве. Ареал його поширення охоплює переважно савани на півдні Африки. Однією з найхарактерніших рис цього виду африканських антилоп є щільна грива на шиї та коротка – на горлі.

Африканські антилопи: ньяла

Зовні ці антилопи Африки нагадують куду. Самці мають темне кострубате хутро, за яким їх легко відрізнити від самиць. Роги є лише у самців.

Африканські антилопи - ньяла

Довжина тіла в антилопи ньяла сягає 1,4 м при висоті 1,1 м. Вага варіюється від 55 до 125 кг. Самці завжди значно масивніші.

Зустрічаються ці африканські антилопи на північному сході ПАР, у Зімбабве та Мозамбіку. Щільні зарості поблизу водойм – їхнє типове середовище існування. Самиці з дитинчатами утворюють невеликі стада, тоді як самці живуть поодинці.

Антилопи Африки з фото: чала

Цей вид африканських антилоп зустрічається на сході, заході, півдні та у центральній частині Африки. Хутро у них червонувато-коричневе, черевце – світліше, а щоки та мордочка – чорні. Самиці відрізняються світлішим забарвленням хутра.

Антилопи Африки з фото - чала

При вазі 300 кг та висоті у плечах до 1,6 м ці антилопи Африки – другі у світі за габаритами після гігантської канни. Довжина ріг у них може сягати 1 м. Харчуються ці африканські антилопи переважно травою.

Антилопи Африки: орикс чи сарнобик

Ці африканські антилопи зустрічаються у пустельних районах Південної Африки, переважно у пустелі Африки – Калахарі. Зображення орикса можна побачити на гербі Намібії.

Антилопи Африки - орикс чи сарнобик

Ці красиві антилопи – найбільші у підродини Шаблерогів. Заввишки вони сягають 1,2 м. Орикси мають товсту шию та довгі гострі роги, що є як у самців, так і у самиць.

На відміну від інших антилоп, малюки ориксів народжуються вже з ріжками на голові. Саме ці вишукані роги стали причиною полювання на цих тварин Африки. Найбільш впізнаний вигляд антилопі орикс надає чорно-біла мордочка, що нагадує маску.

Африканські антилопи: імпала

Ці антилопи зустрічаються на півдні та сході Африки. Вони мають дуже чуткий слух. Також імпала здатна видавати дуже гучні звуки своїм носом, що можуть злякати навіть слонів. Також ці антилопи відомі своєї вправністю та стрибками.

Африканські антилопи - імпала

Тіло імпали вкрито блискучим двоколірним хутром з контрастним білим черевцем. Ці антилопи також мають ароматичні залози, вкриті чорним пучком хутра на задніх лапах.

Їх вони використовують для привертання уваги партнерів. Також через цю особливість імпала ще відомі як чорноп’яті антилопи.

Антилопи Африки: звичайний коб чи водяний козел

Найчастіше за все ці африканські антилопи зустрічаються на теренах Африки на південь від Сахари. Водойми у саванах – типове середовище їх існування. Ці антилопи не виносять зневоднення під час спеки. Тому існують лише у районах, де є водойми.

Антилопи Африки з фото - Звичайний коб чи водяний козел

Водяний козел – доволі велика африканська антилопа. Висота тіла у самців становить 1,3 м, а вага – до 250 кг.

Самиці трохи поступаються їм за габаритами. Виделкоподібні роги довжиною понад 1 м мають винятково самці.

Спрингбок чи антилопа-стрибун

Ці невеликі антилопи зазвичай зустрічаються на півдні та південному заході Африки. Кам’яниста місцевість з крутими схилами – їх типове середовище існування.

Спрингбок чи антилопа-стрибун

Спрингбоки живуть групами, що складаються з окремих моногамних пар. Поодинокий спосіб життя для них не властивий.

Самці спрингбоків мають клиноподібні ріжки завдовжки 10 см. Вага у них варіюється від 9 до 18 кг. Самиці трохи більші за самців. Вологу ці тварини отримують з рослинної їжі, що дозволяє їм тривалий час обходитися без води.

Африканські антилопи: геренук чи жирафова газель

Через довгу шию, наче у жирафи, ці африканські антилопи ще відомі як жирафові. Зустрічаються вони на Африканському Розі та серед саван Східної Африки.

Посушлива місцевість з заростями чагарників – типове середовище їх існування. У своєму ареалі ці антилопи зустрічаються на висоті до 1800 м.

Африканські антилопи - геренук чи жирафова газель

Зовні геренук нагадує стрункий гібрид імпали та жирафи. Заввишки він сягає 95 см та важить від 35 до 50 кг. Довга тонка шия надає цим антилопам Африки найбільш впізнаний вигляд.

Жирафова газель їсть листя з дерев, стоячи на задніх ногах. Через це вона ще більше нагадує жирафу. Більшу частину дня ці африканські антилопи проводять у пошуках їжі.