Антилопи – тварини із ряду Парнокопитні, що відомі своїм витонченим виглядом та вражаючими рогами. Найчастіше за все вони викликають асоціації із теренами Африки, проте чимало їхніх різновидів також живе в Азії, а деякі – навіть в Європі. Нижче наведені найбільші антилопи в світі з фото та описом.
Найбільші антилопи світу: топі або бубал ліророгий звичайний (Damaliscus lunatus)
Висота тіла у антилопи топі сягає 1,27 м. Цей вид зустрічається в Анголі, Ботсвані, Намібії, Зімбабве та Замбії. Зазвичай топі живуть в саванах та на відкритих рівнинах.
Ці великі антилопи мають темно-коричневе забарвлення тіла та помірний горб біля основи шиї. Довжина ріг у них сягає 40 см.
Зазвичай антилопи топі живуть стадами з 10 самиць та їхніх малюків. Наприкінці першого року життя самці залишають материнське стадо та створюють великі «холостяцькі» стали до 30 особин.
Головними хижаками цих великих антилоп є леви. Молодь нерідко стає здобиччю зграй гієн та шакалів.
Найбільші антилопи в світі: козел водяний (Kobus ellipsiprymnus)
Ці великі антилопи мешкають у Південній та Східній Африці. Існує 13 визнаних підвидів водяних козлів. Більшість з них мають зріст 1,2-1,37 м, при цьому самці вищі та довші за самиць.
Водяний козел – велика антилопа з червонувато-коричневим забарвленням. Проте з віком його шерсть стає темнішою. Ці антилопи мають білу морду та білі плями на горлі, крупі та всередині вух.
Роги є лише у самців водяних козлів. Вони мають доволі впізнаний вид, адже вигнути назад, а потім – вперед у верхній частині.
Водяні козли не можуть довго обходитися без води в жарку погоду. Саме тому вони зазвичай зустрічаються в чагарниках і на луках поблизу річок та озер.
Великі антилопи світу: шаблеріг чорний (Hippotragus niger)
Зріст цих великих антилоп сягає 1,4 м у плечах. Зустрічаються вони лише в Анголі, в регіоні між річками Куанго та Луандо. Шаблеріг чорний – ендемік цієї африканської країни. Він визнаний національною твариною-символом Анголи.
Тривалий час вважалося, що вся популяція цих великих антилоп була знищена під час громадянської війни в Анголі. Проте шаблеріг чорний був знову відкритий в 2004 р. Наразі цей вид африканських антилоп знаходиться під загрозою зникнення.
Самці шаблерога чорного мають чорне забарвлення, а самиці – червонувато-коричневі. Проте обидва мають білі плями на обличчі та на череві. Головними хижаками цих великих антилоп є леви та крокодили, а на малюків можуть полювати леопарди та гієни.
Найбільші антилопи в світі: блакитний або смугастий гну (Connochaetes taurinus)
Ці великі антилопи доволі схожі на буйволів. Вони широко поширені на теренах Африки. Блакитні гну – одні з небагатьох видів африканських антилоп, що мають значні популяції за межами національних парків. Вони зустрічаються в Анголі, ПАР, Кенії, Ботсвані, Зімбабве та Замбії.
Зріст блакитного гну становить 1,1-1,4 м, тоді як довжина тіла – до 2-х м, а вага – 170-270 кг. Тіло у цих великих антилоп темно-коричневе або сірувато-коричневе.
Блакитні гну мають велику важку голову, м’язисті плечі та довгий чорний хвіст. Вигнуті роги зовні схожі на ті, що мають буйволи. Вони є як у самців, так і у самиць.
Смугасті гну надзвичайно активні та спритні. Вони можуть розвивати швидкість бігу 80 км/год. Головними їх хижаками є леви, гепарди, леопарди та гієни.
Найбільші антилопи світу: куду великий (Tragelaphus strepsiceros)
Зріст представників цього виду великих антилоп сягає 1,4 м заввишки. Довжина тіла в них становить приблизно 2,2 м, а вага – до 200 кг у самиць та до 250 кг – у самців.
Ці великі антилопи мають довгі ноги та коричневе або червонувато-коричневе забарвлення із білими смугами (від 4 до 12) на тілі. Також в них є невелика біла мітка між очима. Самці великого куду мають великі гвинтоподібні роги, які починають рости у них у віці від 6 до 12 місяців.
Зазвичай ці великі антилопи зустрічаються в лісистих районах на сході та півдні Африки. Вони споживають листя, траву та фрукти та рідко виходять на відкриті рівнини.
Великі куду не особливо територіальні. Їхні стада зазвичай складаються приблизно з 10 самиць із малюками. Самці цих антилоп часто живуть поодинці.
Великі антилопи світу: конгоні (Alcelaphus buselaphus)
Раніше ці африканські антилопи зустрічалися майже по всій Африці та навіть на Аравійському півострові. Наразі вони ще поширені в Південній Африці та в національних парках деяких інших країн континенту.
Висота антилопи конгоні становить 1,3 м в холці, а довжина тіла – 2-2,5 м. Вага варіюється від 100 до 200 кг. Ці великі африканські антилопи відомі своїми довгими лобами та рогами, що можуть вигинатися різними способами (залежно від підвиду).
Тіло у конгоні коричневе, а на ногах помітні чорні плями. Живуть ці антилопи великими стадами до 300 особин. Леви, леопарди, гепарди, гієни та крокодили є головними хижаками конгоні.
Найбільші антилопи Азії: нільгау (Boselaphus tragocamelus)
Ці великі антилопи зустрічаються в Індії, Пакистані та Непалі. Зазвичай вони мешкають серед чагарникових лісів та на луках. Нільгау – найбільші антилопи на теренах Азії.
Заввишки вони сягають 1,2-1,5 м, а довжина тіла становить – 1,8-2 м, тоді як вага – до 200 кг. Самці зазвичай більші за самиць.
Передня частина у цих великих антилоп зазвичай більш масивна, ніж задня. Шия у них коротка та доволі товста у самців. Голова у самиць трохи подовжена.
Цих великих антилоп легко відрізнити за похилою спиною та білою плямою під горлом. Самиці нільгау жовтувато-коричневі, а самці – яскраво-блакитно-сірі. Останні, на відміну від перших, мають невеликі ріжки.
Нільгау живуть невеликими групами (самці та самиці окремо) менше ніж з 10 особин. Представники обох статей схильні до бійок між собою, коли ці тварини б’ють один одного рогами або штовхають шиями. Леопарди – головні хижаки нільгау, але вовки та гієни також можуть полювати на них.
Найбільші антилопи світу: чала або кінська антилопа (Hippotragus equinus)
Ці великі антилопи – одні з найпривабливіших на теренах Африки, де вони доволі поширені. Проте нерідко їх плутають із чорним шаблерогом.
Ці одні з найбільших антилоп Африки сягають 1,5-1,6 м (самці) та 1,4-1,5 м (самиці) заввишки. Довжина тіла в них становить 2,2-2,6 м, а вага – в межах 225-275 кг у самиць та 260-300 кг – у самців.
Забарвлення у кінської антилопи червонувато-коричневе з більш світлим волоссям на череві. Також вона має білі плями на обличчі та рогах, що можуть сягати більше 90 см у довжину.
Зустрічаються антилопи чала переважно на луках та в саванах, де харчуються травою середньої довжини. Найчастіше за все на них полюють леви. Проте кінські антилопи можуть бути надзвичайно агресивними та здатні захищатися від більшості інших хижаків.
Найбільші антилопи у світі: канна гігантська (Taurotragus derbianus)
Незважаючи на назву, цей вид канни трохи поступається за габаритами канні звичайній. Проте ці антилопи також є одними з найбільших в світі. Вони зустрічаються у відкритих лісах та саванах Камеруну, ЦАР, ДР Конго, Чаду, Малі, Гвінеї, Південного Судану та Сенегалу.
Гігантські канни ведуть здебільшого нічний спосіб життя. Головні їхні хижаки – леви, гієни та крокодили.
Забарвлення у канни гігантської червонувато-коричневе з вертикальними білими смугами на тілі. Ці найбільші антилопи в світі мають щільно закручені роги та коротку чорну гриву на шиї та велику складку шкіри під шиєю.
Найбільша антилопа у світі: канна звичайна (Taurotragus oryx)
Ці антилопи є найбільшими у світі. Вони сягають 1,3-1,8 м заввишки та мають довжину тіла 2-3 м, тоді як хвіст сягає 60-90 см. Вага у самиць становить 300-600 кг, а у самців – від 700 до 1000 кг.
Канна звичайна зустрічається у відкритих саванах на сході та півдні Африки. Самиці мають коричневе забарвлення, а самці – блакитно-сіре.
Зазвичай ці найбільші антилопи світу мають характерні смуги на тілі. Щільно закручені по спіралі роги властиві як самцям, так і самицям канни звичайної.