Помаранчеві та руді птахи: ТОП-25 види – фото, назви, опис

Помаранчеві та руді птахи – фото, назви, опис

Помаранчеві та руді птахи зустрічаються по всьому світу. Проте у більшості з них таке яскраве забарвлення мають переважно самці, тоді як самиці поступаються їм за яскравістю. Нижче наведені помаранчеві та руді пташки, які зустрічаються у різних куточках світу та дивують своїм чарівним забарвленням.

Руді птахи: колібрі-крихітка вогнистий (Selasphorus rufus)

Цей вид колібрі зустрічається на заході Північної Америки. Середовище його існування може бути доволі різноманітним: від хвойних лісів до міських садів та парків.

Вогнистий колібрі-кріхітка – доволі маленька пташка з короткими крилами та тонким прямим чорним дзьобом. Він сягає 8-9 см завдовжки та важить лише 2-5 г, тоді як розмах крил у нього становить 11 см.

Руді птахи з фото - колібрі-крихітка вогнистий (Selasphorus rufus)

Дорослих самців вогнистого колібрі-крихітки легко впізнати за яскраво-рудим забарвленням тіла, білою грудкою, зеленими плечями та яскраво-червоним горлом. В яскравому світлі вони світяться, наче вугілля, що палає. У самиць черевце біле, спина зелена, а решта тіла – блідо-рудувато-охриста.

Цікавий факт! Популяція вогнистих колібрі-крихіток у світі – приблизно 22 млн особин.

Руді пташки: колібрі-крихітка каліфорнійський (Selasphorus sasin)

Це ще одна пташка колібрі, яка має дивовижне рудувато-помаранчеве забарвлення. Зустрічається вона на теренах Сполучених Штатів (на тихоокеанському узбережжі) та Мексики. Населяє ця руда пташка чагарникові та вільхові прибережні зарості, а на півдні ареалу – хвойні ліси.

Представники цього виду сягають 7,5-9 см завдовжки та важать лише 3 г. Самці відрізняються зеленуватим кольором тім’я та спини з металевим відблиском.

Руді пташки - колібрі-крихітка каліфорнійський (Selasphorus sasin)

Боки та хвіст у них іржаво-руді, тоді як маленькі крила сіренькі. Черевце та груди у цих птахів помаранчеві. На горлі помітна блискуча помаранчева пляма, яка відокремлена від грудей та черевця білим V-подібним візерунком.

У самиць верхня частина тіла зелена, а нижня – переважно біла. Хвіст та боки рудуваті, а деяке пір’я має білі кінчики. На горлі та голові у самиць помітні блискучі зелені та пурпурові цяточки. Молоді птахи за забарвленням схожі на самиць.

Помаранчеві птахи: момот амазонійський (Baryphthengus martii)

Ці помаранчеві птахи ряду Сиворакшоподібні доволі поширені на теренах Центральної та Південної Америки. Переважна більшість з них мешкає в Амазонській низовині. Зазвичай ці руді птахи населяють тропічні та субтропічні дощові ліси.

Момот амазонійський сягає завдовжки 42-47 см та важить 145-210 г. У родині Момотові він є другим за розміром та, напевно, найяскравішим представником.

Помаранчеві птахи - момот амазонійський (Baryphthengus martii)

Голова, горло, шия та черевце у цих птахів яскраво-помаранчеві. Спина, крила та верхня частина хвоста – зелені, а нижня частина хвоста – блакитного кольору.

На тлі цього яскравого забарвлення доволі контрастно виглядає подоба маски на голові, утворена широкою чорною смугою від дзьоба до ока. Самці та самиці нічим не відрізняються один від одного.

Руді птахи: мунія черноголова (Lonchura atricapilla)

Ці невеликі горобцеподібні птахи рудого кольору зустрічаються у країнах Південно-Східної та Південної Азії. Зазвичай вони населяють трав’янисті чи очеретяні зарості на узбережжі водойм, а також рисові поля та високотравні луки.

У горах ці руді птахи зустрічаються зазвичай зграями. У Гімалаях їх можна побачити до відмітки 1200 м, а серед гір Калімантану – навіть на висоті до 1600 м.

Руді птахи - мунія черноголова (Lonchura atricapilla)

Мунію черноголову легко впізнати за чорною головою та рудим тілом. Дзьоб у цих пташок світло-сірий, а очі – блакитно-сірі.

Завдовжки ці руді птахи сягають 11-12 см. Самці та самиці виглядають однаково. Проте їх легко можна відрізнити за співом, який притаманний лише самцям.

Цікавий факт! До 1995 р. муна чорноголова вважалася національним птахом Філіппін.

Руді птахи: філіппінський пугач (Bubo philippensis)

Цей рідкісний вид пугачів є ендеміком Філіппін, де населяє переважно низинні ліси біля річок. Він є одним з найбільших представників роду Пугач. Довжина тіла у нього сягає 40-50 см, а розмах крил – 1,2 м.

Руді птахи - філіппінський пугач (Bubo philippensis)

Філіппінський пугач має переважно руде забарвлення з характерним для більшості сов візерунком з темних вертикальних смужок. Черевце у нього біле, з рідкими вкрапленнями тонких темних смуг. Лицьовий диск також має червоно-руде забарвлення, а очі – яскраво-жовті.

Рудий дятел (Micropternus brachyurus)

Цей дятел рудого кольору зустрічається у Південній та Південно-Східній Азії. Завдовжки він сягає приблизно 21-25 см та важить у межах 55-114 г. Гребінець на голові майже непомітний.

Рудий дятел (Micropternus brachyurus)

Рудий дятел має червонувато-рудий колір тіла та трохи світліший відтінок голови. На рудих крилах та хвості помітні темні смуги.

Дзьоб у рудого дятла відносно короткий, злегка вигнутий, чорного кольору. Молоді птахи відрізняються від дорослих наявністю смуг на горлі.

Руді пташки: гуріал бурокрилий (Pelargorsis amauroptera)

Цей вид птахів родини Рибалочкові зустрічається на півночі та сході узбережжя Андаманського моря та Бенгальської затоки. Його можна побачити у субтропічних та тропічних мангрових лісах, на лиманах та біля солонуватих струмків в Індії, М’янмі, Таїланді та Бангладеші. Проте через втрату середовища існування гуріал бурокрилий перебуває на межі знищення.

Руді пташки - гуріал бурокрилий (Pelargorsis amauroptera)

Завдовжки ці птахи сягають 35 см та важать 160 г. Вони мають доволі великий відносно пропорцій тіла дзьоб яскраво-червоного кольору, але з темнуватим кінчиком.

Ноги також червоні. Крила, спина та хвіст у гуріала бурокрилого темно-коричневі чи бурі, тоді як голова та уся інша частина тіла – яскраво-помаранчева.

Помаранчеві птахи: золотокіс білоголовий (Cossypha albicapilla)

Ці помаранчеві птахи доволі поширені у країнах Західної Африки, включаючи Нігерію, Камерун, Сенегал, Ефіопію, Того. Зазвичай вони населяють ліси, вологі чагарники та сухі савани.

Помаранчеві птахи - золотокіс білоголовий (Cossypha albicapilla)

Золотокіс білоголовий – найбільший птах родини Мухоловкові. Дорослі пташки сягають 27 см завдовжки та важать 53-65 г. Голова у цих птахів чорна з білим тім’ям та потилицею. Спина, щоки та крила чорні, а решта тіла та хвіст – помаранчеві.

Руді птахи з фото: трупіал вогнистоголовий (Icterus pustulatus)

Цей помаранчевий горобцеподібний птах зустрічається на теренах Мексики та Центральної Америки. Населяє він сухі субтропічні та тропічні ліси, рідколісся та чагарникові зарості на висоті до 2000 м.

Руді птахи з фото - трупіал вогнистоголовий (Icterus pustulatus)

Дорослі особини сягають 19-23 см, мають розмах крил 30-34 см та важать 37 г. Самці мають переважно яскраво-помаранчеве забарвлення тіла, темно-помаранчеву голову з чорною маскою на обличчі.

Крила у них чорні, але з двома широкими білими смугами.  Хвіст також чорний, а під сірий дзьобом добре помітна темна пляма. Самиці зазвичай мають набагато тьмяніше забарвлення.

Руді птахи: трупіал балтиморський (Icterus galbula)

Це ще одні відомі помаранчеві пташки роду Трупіал. Представники цього виду є доволі поширеними на теренах Нового Світу. Вони населяють узлісся листяних та мішаних лісів у Північній Америці, а на зимівлю відлітають до Мексики, Південної та Центральної Америки.

Руді птахи - трупіал балтиморський (Icterus galbula)

Ці співочі птахи мають міцне тіло з товстою шиєю та довгими ногами. Дорослі самці мають суцільно чорну голову та чорні крила з білою смужкою, а решта тіла у них вогняно-помаранчева. Самиці та молоді самці мають помаранчево-жовту грудку, сірувату голову та хвіст, а також темні крила з двома білими смужками.

Помаранчеві птахи з фото: трупіал венесуельський (Icterus icterus)

Ці горобцеподібні птахи зустрічаються у Південній Америці та на Карибах. Вони населяють сухі тропічні ліси та рідколісся, а також чагарникові та кактусові зарості на висоті до 500 м. Зазвичай ці пташки зустрічаються поодинці чи парами.

Довжина тіла у венесуельського трупіала сягає 23 см. Ці пташки мають переважно яскраво-помаранчеве забарвлення. Лише голова, горло та хвіст у них чорні. Крила також чорні, але на них є білі плями.

Помаранчеві птахи з фото - трупіал венесуельський (Icterus icterus)

Самці та самиці виглядають однаково. Ці помаранчеві птахи трохи схожі на балтиморського трупіала, але вони стрункіші та менш темні на грудях.

Цікавий факт! Венесуельський трупіал визнаний національним птахом Венесуели.

Помаранчеві та руді птахи: тіліпо строкатий (Ptilinopus victor)

Цей помаранчевий птах родини Голубові є ендеміком острова Фіджі. Він населяє мангрові зарості, низинні тропічні та вторинні ліси. Харчується тіліпо строкатий дрібними плодами, ягодами та комахами.

Помаранчеві та руді птахи - тіліпо строкатий (Ptilinopus victor)

Завдовжки цей рідкісний рудий голуб сягає 20-22 см, а його вага становить 105-112 г. Самець тіліпо строкатого має золотисто-оливкову голову та подовжене яскраво-помаранчеве оперення.

Самиця відрізняється переважно темно-зеленим забарвленням. Проте хвіст у неї чорний, а підхвістя – помаранчеве. Ноги та дзьоб у цих пташок блакитно-зеленого кольору.

Руді пташки: рибалочка-крихітка мадагаскарський (Corythornis madagascariensis)

Цей маленький рудий рибалочка – птах-ендемік Мадагаскару. Він населяє сухі тропічні ліси, лісисті савани та узлісся вологих вічнозелених лісів.

Руді пташки - рибалочка-крихітка мадагаскарський (Corythornis madagascariensis)

Довжина тіла у мадагаскарського рибалочки-крихітки становить 13 см, а вага – у межах 17-22 г. Верхня частина тіла у нього яскраво-руда, а нижня частина крил має бузковий відтінок. На потилиці помітна вузька біла пляма, а черевце також біле, тоді як дзьоб та лапи яскраво-червоні.

Руді птахи: кардинал-довбоніс чорноголовий (Pheucticus melanocephalus)

Ці співочі птахи з товстим дзьобом конічної форми належать до родини Кардиналові та є близькими родичами червоного кардинала. Голова у них велика, а шия коротка та товста, тоді як хвіст короткий та компактний.

Самці під час шлюбного періоду мають насичено помаранчеве забарвлення тіла, чорну голову та чорно-білі крила. Самиці та молоді птахи мають коричневу верхню частину та тепло-помаранчевий колір грудей.

Руді птахи - кардинал-довбоніс чорноголовий (Pheucticus melanocephalus)

Дзьоб у всіх цих птахів сіруватий. Під час польоту можна побачити яскраво-помаранчеву нижню частину крил.

Цей вид помаранчевих птахів доволі поширений у Мексиці. Також він зустрічається на заході Сполучених Штатів та у південно-західних регіонах Канади. Зазвичай ці руді птахи населяють листяні та мішані ліси з високими деревами.

Помаранчеві та руді птахи: гребенечуб гвіанський (Rupicola rupicola)

Ці дивовижні птахи родини Котингові мають неймовірно яскраве та майже повністю помаранчеве забарвлення. Видова назва пов’язана з наявністю у самців великого пишного чуба, який схожий на віяло чи гребінець. У самиць чубчик на голові також є, але він менш помітний.

Довжина тіла у цих помаранчевих птахів сягає 32-35 см, а вага – 220 г. Самці мають яскраво-помаранчеве оперення та чубчик такого ж кольору, який майже повністю закриває дзьоб.

Помаранчеві та руді птахи - гребенечуб гвіанський (Rupicola rupicola)

Крила у них чорні з білими смужками, а хвіст – коричневий з помаранчевою облямівкою. Самиці та молоді самці зазвичай відрізняються трохи тьмянішим забарвленням.

Ці дивовижні руді птахи зустрічаються у Гаяні та на півдні Венесуели. Зазвичай вони населяють тропічні та субтропічні ліси, переважно поблизу гір та водойм. У горах ці птахи зустрічаються на висоті до 2000 м.

Руді пташки з фото: альціон вогнистий (Halcion coromanda)

Ці птахи родини Рибалочкові розповсюджені від Південно-Східної Індії до Кореї та Японії, а також на Філіппінах. Вони населяють переважно помірні та тропічні ліси.

Завдовжки альціон вогнистий сягає 25 см. Верхня частина у нього іржаво-помаранчева, але на хвості та крилах – майже чорна.

Руді пташки з фото - альціон вогнистий (Halcion coromanda)

Круп райдужно-блакитний, а черевце – рудувато-помаранчеве. Дзьоб та ноги у цих пташок яскраво-червоні. Різниця у забарвленні між самцями та самицями майже непомітна.

Цікавий факт! Більшість птахів мають помаранчевий чи рудий колір у результаті каротиноїдних пігментів у своєму раціоні, а також того, як їхній метаболізм переробляє ці пігменти для росту пір’я. Структура пташиного пір’я також може вплинути на загальний колір та помаранчевий відтінок.

Руді птахи: мандрівний дрізд (Turdus migratorius)

Цей вид дроздів поширений майже по всій Північній Америці, включаючи Аляску. Його нерідко можна побачити не лише біля узбережжя річок та на узліссі, але й у міських садах та парках.

Завдовжки ці птахи сягають 25 см, а розмах крил у них становить 36-38 см. Голова у мандрівного дрозда чорна з жовтим дзьобом.

Руді птахи - мандрівний дрізд (Turdus migratorius)

Спина та верхня частина крил сірі, тоді як нижня частина крил біла, а черево та грудка – помаранчеві. Самиці відрізняються від самців трохи тьмянішими барвами.

Цікавий факт! Мандрівний дрізд споживає ферментовані ягоди у великих кількостях. Хоча не можна на 100% стверджувати, що ці птахи п’яніють, але вони можуть демонструвати дивну поведінку (наприклад, падати під час ходьби).

Руді птахи з фото: слуква американська (Scolopax minor)

Ці прибережні птахи зустрічаються на сході Північної Америки, від Канади до Мексики. Проте іноді їх можна побачити у Каліфорнії та на заході Мексики.

Руді птахи з фото - слуква американська (Scolopax minor)

Спина, крила та короткий пухкий хвіст у слукви американської забарвлена у суміш жовто-коричневого, чорного, сірого та світло-коричневого кольорів. Черевце та грудка світло-помаранчеві, а голова поєднує ті ж кольори, що й спина. Ці птахи більшу частину часу проводять на землі, і такі кольори дозволяють їм легко маскуватися серед кущиків.

Дорослі американські слукви сягають завдовжки 25-30 см та важать 140-230 г. Самиці зазвичай значно більші за самців. Довжина дзьоба у цих птахів становить 6-7 см. Переважну більшість їхнього раціону становлять дощові черв’яки.

Помаранчеві та руді пташки: побережник ісландський (Calidris canutus)

Ці невеликі прибережні птахи є гніздовими на узбережжі Північного Льодовитого океану. На зимівлю вони мігрують до Африки, Австралії, Нової Зеландії та Нової Гвінеї.

Помаранчеві та руді пташки - побережник ісландський (Calidris canutus)

Забарвлення спини у побережника ісландського поєднує золотистий, помаранчевий, жовто-коричневий та чорний кольори. Крила чорні, а хвіст має те ж поєднання кольорів, що й спина.

Черевце та грудка темно-помаранчеві, тоді як обличчя темно-помаранчеве, хоча голова загалом має різнобарвне плямисте забарвлення, як і спина. Дзьоб у цих птахів довгий та прямий, чорного кольору.

Помаранчеві птахи: вайдаг червоний (Euplectes franciscanus)

Ці невеликі птахи родини Ткачикові зустрічаються на півночі Субсахарської Африки. Вони населяють вологі луки та рисові поля, а також очеретяні зарості на болотах, берегах річок та озер.

Помаранчеві птахи - вайдаг червоний (Euplectes franciscanus)

У шлюбному вбранні самці мають забарвлення, що поєднує чорний та помаранчевий кольори. Проте в окремих особин помаранчеві ділянки тіла можуть бути червоними. Самиці зазвичай коричнево-білі.

Помаранчеві птахи України: огар рудий чи червона качка (Tadorna ferruginea)

На теренах України це один з найвідоміших рудих птахів. Загалом його ареал розповсюдження охоплює Південну Європу, Центральну Азію та Північну Африку. В Україні ці водоплавні птахи зустрічаються на узбережжі Чорного та Азовського морів.

Помаранчеві птахи України - огар рудий чи червона качка (Tadorna ferruginea)

На вигляд огар рудий нагадує свійську качку, але трохи більший за неї. Ще однією характерною відзнакою цього водоплавного птаха є руде оперення.

Самці у шлюбному вбранні мають насичено-рудий колір, з вохристою головою та шиєю, на якій також помітний чорний «нашийник». Хвіст та надхвістя чорні, а верхня частина крил біла. Дзьоб та ноги чорні. При польоті червоних качок добре помітні білі плями на крилах.

Помаранчеві та руді птахи України: одуд євразійський (Upupa epops)

Це ще один доволі відомий рудий птах, що зустрічається на теренах України. Загалом одуд має переважно чорно-біле оперення. Проте голова, шия, грудка та черевце у нього помаранчеві.

Помаранчеві та руді птахи України - одуд євразійський (Upupa epops)

Легко впізнаний вигляд одуду надає чубчик на голові. У розпрямленому вигляді він нагадує віяло помаранчевого кольору з чорними краями на кожній пір’їні. Чорний дзьоб в одуда дуже тонкий, злегка вигнутий донизу.

Руді птахи України з фото: рибалочка блакитний (Alcedo atthis)

Рибалочка звичайний більш відомий як дивовижний синій птах України. Проте його також можна додати й до списку рудих птахів, що зустрічаються на теренах країни.

Руді птахи України з фото - рибалочка блакитний (Alcedo atthis)

Річ у тому, що верхня частина тіла у рибалочки блакитного блискуче блакитно-зелена, а нижня – іржасто-руда. На голові та крилах у цієї пташки помітні дрібні світлі цяточки. Самці та самиці мають однакове забарвлення.

Руді пташки: трав’янка європейська (Saxicola rubicola)

Ці маленькі пташки мають помаранчеву грудку, чорну голову та шию та білий комірець на шиї. Завдовжки вони сягають лише 12 см, а їхня вага становить 10-13 г. Самиці від самців відрізняються тьмянішими барвами.

Руді пташки - трав’янка європейська (Saxicola rubicola)

Ці пташки з рудим горлом та грудкою поширені на півдні та заході Європи. Зазвичай вони гніздяться серед рідких заростей чагарників на верхових болотах та пустошах. В Україні ці пташки є гніздовим перелітним видом. Харчуються вони переважно павуками та черв’яками.

Руді птахи: квічаль рудобровий (Ixoreus naevius)

Цей вид дроздів зустрічається на теренах Північної Америки. Його представники мають яскраве помаранчево-чорне забарвлення. Довжина тіла у квічаля рудобрового сягає 20-26 см, розмах крил – 34-40 см, а вага – у межах 65-100 г.  

Руді птахи - квічаль рудобровий (Ixoreus naevius)

Спина у цих пташок чорна, а горло та грудка – яскраво-помаранчеві. У самців також помітні помаранчеві смуги на крилах та по боках голови (від очей до потилиці).

Самиці мають тьмяніше забарвлення та більше коричневих відтінків на спині. Молоді птахи навіть тьмяніші за самиць. Вони мають переважно буре забарвлення, але на крилах у них помітні дві помаранчеві смужки.