Білі птахи: ТОП-16 видів з фото та описом

Білі птахи - фото, назви, опис

Білі птахи здаються неймовірно елегантними та витонченими через своє білосніжне забарвлення. Вони просто приголомшують дивовижно чистим оперенням білого кольору. Більшість з них живе поблизу води або у місцевості, яка часто вкрита снігом, а білосніжне пір’я дозволяє їм зливатися з навколишнім середовищем. Нижче наведені найбільш відомі білі птахи з фото та описом.

Лебідь-трубач – великий білий птах з довгою шиєю та чорним дзьобом

Ці білі птахи є найбільшими серед водоплавних видів. Зустрічаються вони в Північній Америці, де є найбільшим видом лебедів. Зазвичай лебеді-трубачі гніздяться на невеликих заболочених територіях та на прісноводних болотах. Зимують вони на всіх доступних водоймах, де є доступ до їжі (підводних рослин).

Лебідь-трубач – найбільший з диких водоплавних птахів Північної Америки. Також ці білі птахи є одними із найважчих серед видів, що здатні до польоту. Їхня вага сягає 7-13,5 кг, тоді як довжина тіла становить 1,3-1,6 м.

Білі птахи - Лебідь-трубач

Зовні вони доволі схожі на тундрових чорнодзьобих лебедів, але ніколи не мають жовтого кольору дзьобу. У лебедя-трубача довга пряма шия та білосніжне оперення. Ноги, ступні та клиноподібний дзьоб чорні.

На початку 20-го ст. лебіді-трубачі були майже винищені. Проте наразі їхня популяція поступово відновлюється.

Лебідь малий – арктичний білий птах

Ці лебеді зустрічаються від північної частини центральних Сполучених Штатів і Центральної Канади аж до Полярного кола. Вони добре пристосовані до холодних температур та різких вітрів.

Білі птахи - Лебідь малий

Лебідь малий – найменший лебідь у Північній Америці, тому він ще зветься малим. Від гусей його можна відрізнити за довгою витонченою шиєю. Ці білі птахи мігрують зграями у формі V та ночують у відкритій воді.

Гуска біла

Ці білі птахи розмножуються в високій Арктиці. Вони повністю білосніжні, але кінці крил в них чорні, а ноги та дзьоб – рожеві. Найкращий шанс побачити цих білих птахів взимку, коли їх можна зустріти навколо водойм і відкритих полів по всій території Сполучених Штатів.

Білі птахи - Гуска біла

Під час міграції білі гуски подорожують величезними зграями. Нерідко при цьому вони створюють чимало шуму своїми криками. Найчастіше за все цих білих птахів можна почути швидше, ніж помітити у польоті.

Какаду філіппінський – зникаючий білий птах з родини папуг

Ці білі птахи – ендеміки філіппінського острову Палаван, де зустрічаються у тропічних лісах та мангрових заростях. У зв’язку з повсюдним знищенням цього природного середовища та браконьєрством їхня популяція надзвичайно швидко скоротилася.

Білі птахи - Какаду філіппінський

На більшій частині свого ареалу розповсюдження ці білі птахи вже зникли. Проте окремі їхні популяції на територіях, що охороняються, потрохи зростають.

Харчуються ці білі папуги фруктами, квітами, бруньками та нектаром. Деякі з них можуть їсти зерна напівзрілого рису та кукурудзи.

Філіппінський какаду має ідеальне вершково-біле оперення та червоно-жовтий гребінь. У дорослих птахів дзьоб сірувато-білий. Довжина тіла становить 38-33 см, а розмах крил – 70-87 см.

Чепури великі – довгоногі білі птахи з родини Чаплеві

Чепура велика – найбільш відома чапля з оперенням білого кольору. Вона має великі чорні ноги та довгий кинжалоподібний дзьоб жовтого кольору.

Білі птахи - Чепура велика

Ці чаплі вважаються одними з найкрасивіших білих птахів у світі. Вони поширені на півдні Європи, в Азії, Африці та Америці. Зазвичай чепури великі живуть колоніями, створюючи гнізда поблизу водойм.

Ці болотні білі птахи харчуються здобиччю, яка ховається в неглибоких заболочених місцях. Вони пробираються вбрід, щоб ловити рибу, жаб та інших дрібних істот, що мешкають у прісних та солоних водоймах. Інколи чепура біла стоїть на місці та чекає, поки здобич пройде повз, а потім швидко атакує своїм довгим дзьобом.

Чепура американська

Ці білі птахи середнього розміру – близькі родичі чепури великої. Вони мають довгий тонкий дзьоб чорного кольору та жовте забарвлення між очима та дзьобом. У молодих птахів ноги зеленувато-жовті, а у дорослих – чорно-жовті.

Білі птахи - Чепура американська

Чепура американська менша за чепуру велику та трохи більша за чепуру малу. Полює вона на мілководді, більш агресивніше, ніж інші білі чаплі.

У 19 ст. ці білі птахи були майже знищені через полювання заради їхнього пір’я. Проте їх захист призвів до швидкого відновлення популяції. Наразі чепура американська більш поширена, ніж раніше.

Чаплі єгипетські – білі птахи, що подорожують на спині тварин

На відміну від інших видів чапель, чапля єгипетська віддає перевагу суші, ніж воді. Вона полюбляє поля, де випасають худобу, та ходить позад тварин або навіть переміщується, сидячі на їхній спині. Таким чином єгипетська чапля легко полює на комах та інших невеликих істот, які з’являються на поверхні землі, коли по ній пройдуть тварини.

Білі птахи - Чапля єгипетська

Ці птахи повністю білі поза сезоном розмноження. Проте в шлюбний період вони мають блідо-золотисте пір’я вздовж голови, грудей та спини.

Біла сова – найбільш відомий хижий білий птах

Ці красиві білі птахи гніздяться в арктичній тундрі Євразії та Північної Америки. Взимку вони віддають перевагу берегам озер та прибережним регіонам з луками, болотами та піщаними дюнами.

Білі птахи - Біла сова

Ці білі птахи-хижаки вважаються одними з найбільш дивовижних тварин Арктики. Вони повністю білі, але при цьому мають різну кількість чорних плям на тілі.

Зазвичай старі самці найбіліші, тоді як молоді самиці мають найбільше темних плям та тілі. Очі у білої сови жовті, а дзьоб – чорний.

Біла сова має м’яку округлу голову без пучків пір’я та доволі громіздке тіло. Коли вона сидить на землі із розпушеним пір’ям, то здається значно ширшою, ніж є насправді.

Ібіс білий: білі птахи з червоним вигнутим дзьобом

Ці довгоногі болотні птахи з довгим дзьобом мають повністю біле оперення з невеликим вкрапленням чорного кольору на кінцівках крил. Ноги у них рожево-червоні, а вигнутий дзьоб – червоний, тоді як очі – сині. Довжина тіла сягає 53-70 см, а розмах крил – 90-105 см, тоді як вага становить 600-860 г.

Молоді птахи мають смугасту коричневу шию, коричневий верх та білий низ тіла. Ноги і дзьоб у них помаранчево-рожеві. Самці більші за самиць та мають трохи довший дзьоб.

Білі птахи - Ібіс білий

Ці білі птахи шукають їжу на приливних болотах та у заболочених місцях, інколи зграями. Вони доволі звиклі до людей у певних районах свого ареалу та нерідко зустрічаються навіть на газонах.

Зазвичай білі ібіси гніздяться у Перській затоці, на Атлантичному узбережжі та узбережжі Мексики та Центральної Америки. До середовища їхнього існування належать прибережні прісноводні, солоні та солонуваті болота, лагуни, мангрові болота та рисові поля. Під час сезону розмноження ці білі птахи збираються у величезні колонії поблизу води.

Фаетон червонохвостий – морський білий птах з червоним дзьобом

Ці морські птахи переважно білого кольору мають шовковисте біле оперення, коралово-червоний дзьоб та невелику, але помітну чорну смужку на оці. Ноги в них чорни, а хвіст – білий, але з довгими червоними лініями по центру, які важко помітити здалеку.

Білі птахи - Фаетон червонохвостий

Більшість з цих птахів зустрічається на північно-західних Гавайських островах. Значно менші популяції гніздяться вздовж узбережжя Оаху, Кауаї, Ланаї та Молокаї. Подекуди ці білі птахи зустрічаються біля північних Гаваїв на острові Паокалані.

Час від часу їх можна побачити всередині країни, але зазвичай вони літають над океанськими водами в тропічній частині Тихого та Індійського океанів. В сезон розмноження ці білі птахи виконують складні шлюбні ритуали, під час яких літають задом наперед, голосно кричачи та утворюючи вертикальні кола.

Сула жовтодзьоба – великі білі птахи тропічних вод

Ці великі білі птахи гніздяться на островах в океані та зазвичай не зустрічаються поблизу материкової частини. Нерідко їх можна побачити, коли вони харчуються групами разом із іншими морськими птахами (крячками, іншими сулами та буревісниками).

Білі птахи - Сула жовтодзьоба

Дорослі птахи переважно білі з помітною лінією на краю крил, чорним хвостом та темною маскою біля основи міцного дзьоба. Молоді особини мають білі плями на маківці і шиї та коричневий верх.

Від інших птахів родини Сулові сула жовтодзьоба відрізняється тим, що нижній бік крил в неї майже повністю білий. При довжині тіла 70-80 см сула жовтодзьоба є найбільшим видом олуш (сулових).

Мартин білий (Pagophila eburnea)

Ці птахи білого кольору зустрічаються лише у відкритому прибережному середовищі (дуже рідко – всередині країни). Мертва риба та інше падло становлять головне джерело їхньої їжі.

Білі птахи - Мартин білий (Pagophila eburnea)

Майже все своє життя білі мартини проводять на плавучій паковій кризі. У Північній Америці вони гніздяться лише в канадській Арктиці.

Дорослі птахи повністю білі, як сніг, але мають чорні ноги та зеленуватий дзьоб з жовтим кінчиком. У молодих особин на обличчі помітні темні плями, а на кінчиках пір’я крил та хвоста – темно-сірі, тоді як дзьоб у них темно-сірий.

Пелікан рогодзьобий – великий білий птах з довгим дзьобом

Ці білі птахи є надзвичайно великими та мають славу одних із найбільших в світі. Тіло в них повністю біле, лише кінчики крил чорні. Дзьоб дуже довгий, довжиною 10-15 см, помаранчевого кольору, з мішком для вилучення риби з моря. Під час сезону розмноження у верхній його частині з’являється «ріжок», що займає приблизно третину довжини дзьобу.

Дорослі птахи сніжно-білі з чорними маховими пір’їнами, які помітні лише при розправлених крилах. Навесні невеликий шматочок декоративного пір’я на грудях іноді жовтіє. Молоді птахи зазвичай також білі, але голова, шия та спина в них мають змінний темний колір.

Білі птахи - Пелікан рогодзьобий

Рухаються ці великі білі птахи парами, плаваючи разом для здобуття їжі. Нерідко вони ковзають групами, під час міграції або при переміщенні між місцями годування.

Батьківщиною пелікана рогодзьобого є Північна Америка. За розмахом крил (2,4-3 м) він посідає друге місце на цьому континенті. Зазвичай пелікан рогодзьобий гніздиться у внутрішніх районах Північної Америки. Взимку він переміщується до узбережжя та центральної частини Південної Америки.

Ці білі птахи живуть парами, створюючи значні колонії, де налічується по декілька сотень пар. Під час міграції вони перетинають гори та озер, але уникають відкритих океанів.

Журавель американський – великі білі птахи з довгою шиєю

Ці великі білі птахи є одними з найрідкісніших та найбільших на теренах Північної Америки. У 1940-х роках вони майже вимерли, але суворе регулювання призвело до того, що їхня дика популяція збільшилася з 15-ти до понад сотні.

Білі птахи - Журавель американський

Журавель американський – повністю білий птах, лише голова, ноги та кінці крил в нього чорні. Поширений він у лісах Канади, а на зимівлю відлітає до Техасу. Харчуються ці журавлі на мілководді, найчастіше за все – блакитними крабами.

Американський журавель – найвищий птах Північної Америки. Висота тіла в нього становить 1,2-1,6 м, а довжина – 1,3 м. За розмірами тіла цей білий птах займає приблизно 4-е місце в світі. Його гучний голос можна почути на відстані 1 км. Зазвичай птах використовує ці голосні крики для попередження свого партнера про небезпеку.

Канюк білий – красиві білі птахи-хижаки

Цей вид яструба має ефектне біле оперення з чорними кінчиками крил та чорною смугою на хвості. У молодих птахів крила повністю чорні. На відміну від більшості яструбів, канюк білий має сіру основу дзьоба та чорні, а не жовті очі.

Білі птахи - Канюк білий

Ці ефектні білі птахи з великими крилами та маленьким хвостом зустрічаються на теренах рівнинних тропічних лісів. Їх нерідко можна побачити ширяючими високо в небі близько полудня.

Куріпка тундрова або полярна – білий птах, що зливається зі снігом

Ці маленькі білі птахи, що є віддаленими родичами фазанів, зустрічаються в Арктиці. Зазвичай вони гніздяться в скелястих відслоненнях між льодом та снігом на відкритих рівнинах цього холодного регіону.

Білі птахи - Куріпка тундрова або полярна

Протягом більшої частини року куріпка тундрова чисто-біла, що дозволяє їй зливатися з кольором снігу. Проте за літо вона тричі линяє. Це робиться для залучення партнерів. В цей час ці птахи змінюють своє білосніжне оперення на коричневе, а восени знову стають повністю білими.