
Білі квіти – одні з найкрасивіших у світі. Вони символізують чистоту, оновлення та досконалість та найкраще підходять для вираження поваги й щирості. Нижче наведені відомі квіти білого кольору (з фото та назвами), які зазвичай зустрічаються у дикій природі.
Весняні білі квіти: підсніжники (Galanthus)
Ці чарівні білі квіти вважаються першими вісниками весни. Вони пробиваються ще з-під снігу, та контрастують з ним своїм зеленим листям та смарагдовими кінчиками внутрішніх пелюсток.

Ці білі квіти символізують перемогу тепла над холодом, весни над зимою та дарують надію на краще. Існує близько 20 видів підсніжників, що зустрічаються у дикій природі на теренах Європи та Західної Азії.
Переважна більшість з них цвіте у період від кінця зими до весняного рівнодення. Найпоширенішим та найвідомішим в Європі та Україні є підсніжник звичайний чи білосніжний.
Відомі білі квіти: ромашка польова (Matricaria)
Через ніжні білосніжні пелюстки ці квіточки ще відомі як «невістулька» та «невістка». В Україні ці чарівні літні квіти здавна називали «роман». Не дивно, що саме на пелюстках ромашки полюбляють гадати на кохання.
Ромашки є віддаленими родичками осінніх квітів – айстр, адже також належать до родини Айстрові. Зазвичай це однолітні рослини, що сягають заввишки від 15 до 60 см, мають розгалужене стебло з перисторозсіченим листям та дрібні квіточки у вигляді суцвіття-кошиків.

Зазвичай ромашка польова має білі пелюстки та жовту серцевину. Цвітіння відбувається протягом літа, з червня по серпень. Найвідомішим видом цих білих квітів є ромашка лікарська, що має дуже насичений аромат.
Цікавий факт! В Україні ромашка польова символізує здоров’я та силу, а у Китаї є символом життєвої енергії, зцілення та щастя.
Кала біла чи зантедескія біла (Zantedeschia aethiopica)
Ці дивовижні білі квіти нерідко помилково вважають різновидом лілії чи аруму. Білі кали походять з Південної Африки. До Європи вони потрапили у 17 ст., і зараз поширені по всьому світу.

Існує чимало декоративних сортів цих білих квітів. Їх нерідко використовують у букетах. За легендою, білі кали допомагають дівчатам у боротьбі за їхнє щастя та оберігають їх. Вважається, що не лише сама квітка, але й навіть її зображення оберігає від «лихого ока» та допомагає подолати стрес.
Біла кала має жовте суцвіття-початок, що огорнуте білими приквітком-покривалом. Листя у цієї білої квітки стрілоподібне та блискуче, а коріння має вигляд підземних клубнів.
Білі болотні квіти: образки болотяні чи білокрильник (Calla palustris)
Ці білі квіти – доволі поширені болотні рослини. Їх можна побачити на болотах України та у заболочених водоймах майже скрізь. Зовні вони нагадують декоративні білі кали, але ростуть у воді та мають деякі відмінності.

Образки болотяні чи болотні кали мають дуже дрібні квіточки, зібрані у суцвіття-початок. Останні огорнуті великим покривалом, що біле зсередини та зеленуватого відтінку зовні. Ці болотні квітучі рослини також привертають увагу плодами у вигляді неїстівних яскраво-червоних ягід.
До уваги! Образки болотяні є отруйною рослиною, що зустрічається на болотах Європи та Північної Америки.
Квіти білого кольору: лілія біла (Lilium candidum)
Біла лілія вважається другою королевою саду після троянд. Вона символізує чистоту, благородство та невинність, та нерідко використовується у весільних букетах.


Назва цієї білосніжної квітки походить від давньогалльського слова, що означає «білий-білий». Білі лілії нерідко зображують на іконах з Богородицею, адже за легендою саме їх приніс Діві Марії архангел зі звісткою про народження Христа.
Біла лілія має від 5 до 20 великих білосніжних квіточок з жовтими тичинками. Вони неймовірно ароматні, що при утриманні у великій кількості у замкнутому приміщенні можуть викликати навіть запаморочення. Цвіте біла лілія у червні-липні.
Білі кімнатні квіти: спатифілум (Spathiphyllum)
Ця популярна кімнатна рослина також відома як «жіноче щастя» та «квітка миру». Пов’язано це з тим, що за повір’ям, спатифілум приносить у домівку затишок, гармонію та щастя (особливо жінкам).
Стверджують, що горщик з цією кімнатною рослиною у будинку сприятиме покращенню родинних стосунків. Незаміжнім жінкам ця біла квітка допоможе відшукати справжнє кохання та створити родину.

У дикій природі спатифілум росте у вологих та заболочених лісах, поблизу річок та струмків. Більшість його різновидів зустрічаються винятково у Центральній Америці. Наразі ця рослина поширена як декоративна кімнатна у багатьох куточках світу.
Цікавий факт! У багатьох культурах спатифілум символізує вірність та відданість у стосунках.
Кімнатні квіти білого кольору: фаленопсис білий (Phalaenopsis)
Фаленопсис – найпоширеніший вид кімнатних орхідей. Вони привертають увагу рясним цвітінням та своїми великими квітками. Правильний догляд дозволяє тривалий час спостерігати цю квітучу красу на підвіконні.

Білий фаленопсис – доволі поширена кімнатна квітка, що має штучне гібридне походження. Вона обов’язково є у колекцію поціновувачів цих гарних орхідей. Подібно до білого кольору, ці квіти символізують невинність, чистоту та побажання душевного спокою.
Білі квіти на луках: королиця (Leucanthemum)
Ці красиві квіти доволі поширені на луках та полях, а також у лісах з відкритим пологом. Нерідко їх можна побачити навколо чагарників.

Королицю помилково називають польовою ромашкою, але це зовсім інша рослина, хоча й доволі схожа на неї. Подоби їй надають білі пелюстки, розташовані симетрично навколо жовтої серцевини. Від справжньої ромашки королиця відрізняється листям. Воно у неї не перисте, а цілісне.
Більшість видів королиці поширені на теренах Європи та у помірних зонах Азії. Королиця звичайна була завезена та добре адаптувалася у кліматі Північної Америки, Нової Зеландії та Австралії.
Білі квіти у горах: едельвейс чи білотка (Leontopodium)
Ця дивовижна біла квітка зустрічається у дикій природі винятково у горах. На теренах України едельвейси можна побачити у Карпатах, на горі Пів Іван та горі Близниця.

Едельвейс чи інакше – білотка альпійська – поширена трав’яниста рослина в Альпах. Її можна побачити у цій гірській місцевості на висоті 1700-2300 м. Зазвичай едельвейс росте на вапнякових схилах. У садах ці квітучі рослини вирощують як декоративні, переважно у рокаріях та альпінаріях.
Нарцис білий (Narcissus poeticus)
Білий нарцис – один з найкрасивіших різновидів цих весняних квітів. На стеблині росте лише одна білосніжна квітка з маленькою жовтуватою серцевиною. Пелюстки у білих нарцисів неймовірно тонкі, наче паперові.
Одним з найвідоміших підвидів білого нарциса є нарцис вузьколистий. Він є поширеною весняною квіткою, що цвіте у квітні-травні у високогірних регіонах Південної Європи.

Саме цей підвид нарцисів росте в Українських Карпатах. Також ці білі квіти зустрічаються в Альпах, у Південних Карпатах, на Балканах та у Середземноморському регіоні.
В Україні вузьколистий нарцис занесено до Червоної книги. Долина нарцисів поблизу Хуста на Закарпатті є найвідомішою локацією, де ростуть ці білі квіти.
Зірчасті білі квіти: рястка чи птахомлечник (Ornithogalum)
Існує від 100 до 300 видів рястки. Зазвичай це переважно білі квіти з загостреними пелюстками, які формують зірочку. Цвітуть вони дуже рясно, що й зумовило появу видової назви рослини.

Латинське найменування перекладається як «пташине молоко», що пов’язано саме з білосніжними квіточками рястки. Поширені назви цієї квітки в європейських країнах – «молочні зірки» та «вифлеємська зірка» пов’язані з формою та кольором квіточок.
Найбільша кількість різновидів рястки зустрічається у Середземномор’ї, на півдні Африки та у Західній Азії. В Україні поширені 14 видів цих білих квітів, серед яких найвідомішою є рястка відігнута.
Квіти білого кольору: конвалія звичайна (Convallaria majalis)
Конвалія – найвідоміші білі квіти, що зустрічаються як у лісах, так і садах. Зазвичай вона цвіте у травні, через що ще відома як травнева конвалія.

Квіти конвалії зазвичай зібрані на верхівці стебла по 6-10 штук у китиці. Вони мають вигляд дуже маленьких дзвоників. Конвалія розпочинає цвісти наприкінці весни, а її цвітіння може тривати до середини літа.
Цікавий факт! Конвалія вважається символом радості, легкості та здійснення бажань. Ця біла квітка також символізує пробудження природи.
Білоцвіт звичайний (Leucojum vernum)
Ці красиві квіти зовні доволі схожі на конвалію. У флорі України вони є доволі рідкісним видом, занесеним до Червоної книги. Білоцвіт звичайний має чимало народних найменувань. Він відомий як біла весняна фіалка та козібородка.

Ці білі квіти ростуть переважно у горах, від півдня Англії до Середземномор’я та від сходу Франції до Карпат в Україні. Зазвичай їх можна відшукати у букових та дубових лісах та на луках.
Водні квіти білого кольору: латаття біле (Nymphaea alba)
Цей найвідоміший вид латаття має найвишуканіший вигляд саме через білосніжні пелюстки квітів. Він зустрічається майже на всіх мілководних водоймах по всій території України.

За давньогрецьким міфом, на ці водні білі квити Афіна перетворила німфу, яка втопилася від нерозділеного кохання. Біле латаття є символом дівочої чистоти та дівочих чар.
Пелюстки цих водних квітів виробляють особливу речовину, через яку бруд до них не прилипає. Саме тому біле латаття завжди залишається білосніжним.
Білі квіти: тюльпан Регеля (Tulipa regelii)
Цей дикорослий вид тюльпанів має вишукані білі пелюстки, кінчики яких ближче до жовтої серцевини плавно переходять у жовтий колір. Він має один чи зрідка два великих листя, що значно більші за саму квітку.

Цвітіння цього виду диких тюльпанів відбувається від кінця березня до середини квітня. Зустрічаються вони винятково на теренах Середньої Азії, переважно у гірських регіонах Казахстану.
Тюльпан туркестанський (Tulipa turkestanica)
Це ще один вид диких тюльпанів, що також мають білі пелюстки та жовту серцевину. Форма квіточок у нього також зірчаста. Зустрічається цей вид тюльпанів у дикій природі на теренах Центральної Азії.

Крім того, він поширений у декоративному садівництві. Популярність туркестанського тюльпана серед садівників зумовлена його морозовитривалістю та здатністю витримувати значні морози.
Білі квіти з фото: іпомея біла зірка (Ipomoea alba)
Цей різновид білої іпомеї у дикій природі зустрічається у тропічних та субтропічних регіонах Південної та Північної Америки. Цвіте він вночі, через що ще відомий як «місячна квітка» чи «місячна лоза».

Іпомея біла – трав’яниста ліана, що сягає заввишки від 5 до 30 м. Квіти у неї дуже запашні, великі (до 14 см у діаметрі) та зазвичай білі. Вони розкриваються надвечір та залишаються відкритими протягом всієї ночі, аж до появи ранішньої роси.
Завдяки красивим білим квітам іпомея біла культивується як декоративна рослина. Вона швидко росте та добре в’ється, через що нерідко використовується для озеленення балконів та створення вертикальних зелених огорож у саду.
Рослини з білими квітами: тубероза чи поліантес бульбоносний (Polianthes tuberosa)
Ця красива рослина родини Холодкові вражає сливочно-білими квітами воронкоподібної форми, що розпускаються з червоних бруньок. Чимало квіточок у суцвіттях на тонких стеблах виглядають неймовірно вишукано.

Вони мають дуже насичений аромат. В Індії ця рослина навіть відома як «королева ароматів», а у Таїланді – як «берегиня запаху».
Тубероза походить з Мексики, але є доволі поширеною декоративною рослиною у садах. На Гаваях її білі квіти використовують для створення весільних гірлянд, якими прикрашають нове подружжя. В Індії квітами туберози прикрашають весільне сарі нареченої.
Дикі білі квіти з фото: амі (Ammi)
Ця рослина з дрібними білими квіточками, зібраними у рясне суцвіття-парасольку, доволі поширена на теренах Південної Європи, у Південно-Західній Азії та на півночі Африки. В Україні найвідомішою є амі велика, що зустрічається майже всюди.

Не менш поширеною є амі зубна чи віснага. Вона є відомим медоносом, а також вирощується як корм для домашньої худоби. Зазвичай амі зубна цвіте у липні, і спочатку її квіти приваблюють метеликів, а вже згодом – бджіл.
Болотні рослини з білими квітами: білозір болотяний чи болотний (Parnassia palustris)
Ця болотна рослина доволі поширена на болотах та вологих луках Полісся та рідше зустрічається у Лісостепу. Вона квітне красивими поодинокими п’ятипелюстковими білими квітами. Цвітіння відбувається у липні-серпні.

Дуже рідко ці красиві білі квіти вирощують у саду. Білозір болотяний зазвичай росте невеликими дернинами. Заввишки він сягає від 8 до 40 см. Якщо придивитися уважно, то на білих пелюстках можна побачити темні прожилки.
Торф’яниця чашечкова чи хамедафна чашкова (Chamaedaphne calyculata)
Ця болотна рослина належить до родини Вересові. Вона доволі поширена на сфагнових болотах та у заболочених соснових лісах на теренах Східної Європи, в Азії, Сполучених Штатах та Канаді.

Торф’яниця чашечкова має вигляд невеликого чагарничка заввишки від 15 до 50 см. Молоді гілочки у неї вкриті лусочками. Дрібнозубчасте листя на зиму не опадає.
Дикі рослини з білими квітами: бобівник трилистий (Menyanthes trifoliata)
Ця типова рослина боліт має найвишуканіші білі квіти, що ростуть у дикій природі. Зустрічається вона у багатьох країнах Європи, майже в усій голарктичній Азії, у Північній Америці та ще у Марокко. В Україні бобівник трилистий можна побачити майже у будь-якому куточку країни, хоча у степах доволі рідко.

Зазвичай ця рослина з білими квітами росте на болотах, вологих луках, серед вільшняків, уздовж канав та струмків. Цвіте бобівник трилистий у травні-червні.
Квіточки у нього спочатку блідо-рожеві, але у міру розпускання набувають білого кольору, тоді як серцевина блідо-жовта. Особливо вишуканий вид їм надають пухнасті краї пелюсток.
Плавушник болотяний (Hottonia palustris)
Ця трав’яниста водна рослина з білими квіточками доволі поширена на болотах та заболочених водоймах Європи та Туреччини. Подекуди вона утворює справжні водні зарості, доволі мальовничі під час цвітіння. На болотах Полісся в Україні ця рослина є доволі поширеною.

Заввишки плавушник болотяний сягає 20-60 см. Білосніжні квіточки з жовтою серцевиною зібрані у китиці по 3-6 штук, переважно на верхівці стеблини.
Болотні рослини з білими квітами: підмаренник болотяний (Galium palustre)
Це ще одна доволі поширена болотна рослина, що цвіте білими квітами. Зустрічається вона на болотах Європи, Північної та Західної Азії, півночі Північної Америки та у Південно-Західній Африці.

В Україні болотяний підмаренник росте майже всюди на болотах та вологих луках. Заввишки ця трав’яниста рослина сягає від 20 до 60 см. Дрібні білі квіточки утворюють воронкоподібний вінчик.
Красиві білі квіти з фото: орхідея «Велика біла чапля» (Pecteilis radiata)
Цей вид диких орхідей є найдивовижнішою білою квіткою у світі. У природі вони зустрічаються на доволі обмеженій території, але подекуди можуть утворювати неймовірно мальовничі великі скупчення.
Ареал поширення цієї білої орхідеї охоплює Японію, Корею та північний схід Китаю. Зустрічається вона переважно у заболоченій місцевості, хоча може рости на різних субстратах. Її можна побачити як на сфагнових мохах, так і на піщаних ґрунтах.

В Японії орхідея біла чапля також культивується як декоративна рослина. Її можна побачити у багатьох японських садах.
Зазвичай орхідея «Велика біла чапля» сягає до 20 см заввишки. Вона має 1 (зрідка – 2-3) квітку, що нагадує білосніжну чаплю у польоті. Цвітуть ці дивовижні білі квіти з середини та до кінця літа.