Зелені птахи: ТОП-30 види – фото, назви, опис

Зелені птахи – фото, назви, опис

Зелені птахи не настільки відомі як білі, але вони не менш розповсюджені в дикій природі. Переважна більшість з них належить до папуг, але не обмежується лише ними. Нижче наведені найкрасивіші зелені птахи (з фото та описом), що існують в світі.

Птахи зеленого кольору в природі

Взагалі зелене забарвлення більш поширене серед тварин, що мешкають в лісах або такому середовищі, де їх колір збігається з навколишнім світом. Наприклад, чимало ящірок мають зелений колір, адже мешкають серед трави, де таким чином найменш помітні.

Аналогічні причини зумовили й появу такого маскувального кольору серед представників орнітофауни. Зелені птахи мешкають переважно у тропічних лісах, де їхнє забарвлення сприяє маскуванню від потенційних хижаків. Також яскраві кольори найчастіше за все мають самці, які таким чином привертають увагу потенційної супутниці.

Птахи зеленого кольору в природі

Сліпучі кольори птахів виникають завдяки трьом основним пігментам, які надають забарвлення пір’ю. Це – меланін, каротиноїди та порфірини. До останніх належить тураковердин – пігмент, відповідальний за зелене оперення у птахів. Проте його мають лише птахи турако.

У більшості інших зелених птахів яскраві кольори, які бачать люди, насправді є результатом заломлених або зігнутих світлових хвиль. Цей ефект спричинений мікроструктурами пір’я, які розсіюють довгі хвилі та відбивають коротші, включаючи сині, фіолетові та зелені.

Зелені птахи світу: білозірка фіолетова (Tachycineta thalassina)

Ці невеликі пташки зустрічаються в лісах та каньйонах на теренах Північної Америки. Вони є близькими родичами ластівки звичайної. Зовнішньо ці птахи доволі схожі, а крім того належать до однієї родини, тому також відомі як «американські ластівки». Найчастіше за все вони гніздяться в дуплах хвойних дерев.

Зелені птахи - Білозірка фіолетова (Tachycineta thalassina)

Розмір тіла у дорослої білозірки фіолетової сягає 12 см, а вага – 14 г. Самці мають більш виразне яскраво-зелене забарвлення голови та верхньої частини тіла, тоді як у самиць воно темно-зеленого кольору з темно-синім відтінком.

При цьому у обох черевце біле, а щоки білі у самців та темні – у самиць. Краї крил у цих птахів блискуче фіолетові, що й посприяло появі видової назви. Молоді птахи від дорослих відрізняються сірувато-коричневим забарвлення спини та голови.

Зелені птахи: зеленогрудий колібрі-манго (Anthracothorax prevostii)

Цей маленький зелений птах також відомий як колібрі Прево – на честь французького натураліста. Зустрічається він на узліссях тропічних та мангрових лісів, а також в садах і парках на теренах Південної та Центральної Америки, а також в Мексиці. Побачити цю маленьку зелену пташку можна на висоті до 1200 м.

Зеленогрудий колібрі-манго (Anthracothorax prevostii)

Довжина тіла у зеленогрудого колібрі-манго сягає 10-12 см, тоді як вага варіюється в межах 6,8-7,2 г. Самці мають неймовірно яскраве та блискуче зелене забарвлення, через що вважаються одним із найкрасивіших колібрі в світі.

Голова у них темно-зелена, спина – блискуча яскраво-зелена, а горло та нижня частина тіла – синьо-зелені. На грудях можна помітити чорну пляму.

Нижня частина пір’я – темно-фіолетова. Самиці зеленогрудого колібрі-манго мають переважно бронзово-зелене забарвлення.

Зелені пташки світу: пая жовточеревна (Cyanocorax luxuosus)

Ці зелені птахи є віддаленими родичами сороки та сизойки. Зустрічаються вони на теренах Центральної та Північної Америки (у Мексиці, Сполучених Штатах). Зазвичай ці птахи зеленого кольору живуть в сухих та сезонно вологих лісах та заростях чагарників.

Зелені пташки - Пая жовточеревна (Cyanocorax luxuosus)

Пая жовточеревна – птах середнього розміру. Довжина тіла в неї сягає 25-29 см, а вага – до 110 г. Крила та більша частина тіла у цих птахів вкрита трав’янисто-зеленим пір’ям, але голова та шия синьо-чорні.

Черевце у південних підвидів паї жовточеревної яскраво-жовте, а у північних – блідо-зелене. Пір’я на крилах та хвості має блакитно-зелений відтінок. Ці птахи зустрічаються поодинці, парами або невеликими зграями до 7-х особин.

Зелений рибалочка (Chloroceryle americana)

Цей невеликий зелений птах поширений на американських теренах – від півдня Техасу у Північній Америці до центральної Аргентини у Південній Америці. Зазвичай він живе біля затоплених лісів, озер, струмків і річок, облаштовуючи гніздо у вигляді плаского тунелю на узбережжі.

Зелений рибалочка (Chloroceryle americana)

Зелений рибалочка сягає до 20 см у довжину та важить приблизно 30 г. Голова, спина та крила у цих птахів глянцево-зелена, але на пір’ї чимало білих крапин, а черевце – біле. У самців на грудях помітна широка смужка шоколадного кольору. Самиці мають більш брудно-зелений відтінок.

Зелені птахи: віреон червоноокий (Vereo olivaceus)

Ці дрібні зелені птахи з роду віреон доволі поширені на американських теренах. Зустрічаються вони в усіх типах лісів Америки, але найчастіше за все – в лісистій місцевості з листяними деревами. Нерідко цих оливково-зелених птахів можна помітити в міських садках у змішаних зграях із синицями та очеретянками.

Зелені птахи з фото - Віреон червоноокий (Vereo olivaceus)

Довжина тіла у віреона червоноокого сягає 12,5 см. Оперення у цього птаха оливково-зелене, а черевце – біло-сіре. Навколо червоних очей помітна темна лінія. Найчастіше за все ці зелені птахи ховаються серед листя дерев, звідки можна почути лише їхній щебет.

Зелені птахи світу: червоїд оливковий (Leiothlypis celata)

Ці маленькі зелені пташки не дуже помітні. Їхнє забарвлення залежно від популяції може варіюватися від оливково-зеленого до жовто-зеленого. Навколо очей у червоїда оливкового помітні світлі дуги, а між очима проходить темна смуга.

Червоїд оливковий (Leiothlypis celata)

Ці маленькі зелені пташки поширені від Центральної Америки до півдня Сполучених Штатів. Зазвичай вони шукають комах серед чагарників на узліссі низьких густих лісів.

Зелені птахи з фото та описом: амазон зеленощокий (Amazona viridigenalis)

Ці зелені папуги в дикій природі зустрічаються у північно-східній частині Мексики. Інколи їх також можна побачити в американському штаті Техас.

Зазвичай ці зелені птахи мешкають в лісових заростях поблизу річок, на узліссі та сухих схилах на висоті до 1300 м. Вони створюють величезні зграї, що найбільш гомінкі вранці та перед настанням сутінок.

Зелені папуги - Амазон зеленощокий (Amazona viridigenalis)

Довжина тіла у амазона зеленощокого сягає 44 см (разом із хвостом). Цей птах повністю зелений, за винятком світло-жовтого дзьоба та яскраво-червоної ділянки на голові перед дзьобом.

Також біля ока ледь помітна синьо-сіра смужка. Крила у цих папуг мають більш темно-зелений відтінок, ніж щоки.

Зелені птахи: калита сіроволий або папуга-ченець (Myiopsitta monachus)

Це ще один доволі відомий вид зелених папуг. Зустрічається він в тропічних лісах Південної Америки. Проте деякі групи цих зелених птахів були завезені до Сполучених Штатів та навіть Європи, де збігли з кліток та створили невеликі дикі популяції.

Зелені папуги - Калита сіроволий або папуга-ченець (Myiopsitta monachus)

Довжина тіла у папуги-ченця сягає 30 см, а вага – 100 г. Оперення в нього лаймово-зелене, грудка – блідо-зеленувата із поперековими зеленими смугами, шия – біла, а дзьоб – рожевий. Кінчики крил мають блакитний відтінок.

Цікавий факт! Папуга-ченець – єдиний представник родини Папугові, що будує гнізда із палиць та гніздиться колоніями, в яких налічується більше 200 гнізд.

Зелений птах: бджолоїдка мала (Merops orientalis)

Ці маленькі зелені пташки поширені в Північній Африці та від Аравійського півострова до В’єтнаму та Індії. Мешкають вони зазвичай зграями до 20 особин, в сухих лісах, на луках та серед рідкісних чагарників, а також на бавовняних плантаціях, проте завжди поблизу водойм. Подекуди ці малі зелені птахи можуть зустрічатися на висоті 5000-6000 метрів.

Зелений птах - Бджолоїдка мала (Merops orientalis)

Існує 7 підвидів малої бджолоїдки, тому існує декілька варіацій забарвлення цих птахів залежно від регіону. Взагалі ці маленькі птахи мають яскраво-смарагдово-зелене оперення тіла та голови.

Проте підборіддя та горло в них синього відтінку, а нижні пір’їни яскраво-руді. Також на горлі помітна тонка чорна смуга. Азійські підвиди відрізняються від африканських наявністю коричневою «шапочки» на голові. Довжина тіла у дорослих птахів сягає 15-18 см, а вага – 15-20 г.

Рогодзьоб смарагдовий (Calyptomena viridis)

Ці невеликі зелені птахи з ряду Горобцеподібні зустрічаються на теренах Азії. Ареал їх поширення охоплює М’янму та Таїланд, Малакський півострів та деякі острови Індонезії. Зазвичай ці зелені птахи мешкають у низинних дощових лісах та на болотах.

Довжина тіла у рогодзьоба смарагдового становить 17-20 см, а вага – до 115 г. Ці птахи вражають своїм смарагдовим забарвленням, особливо самці, адже самиці більш блідо-зелені.

Зелені птахи з фото - Рогодзьоб смарагдовий (Calyptomena viridis)

Тіло та голова у рогодзьоба смарагдового повністю яскраво-зелені. Крила та хвіст мають схоже забарвлення, але відрізняються наявністю чорних смуг.

Дивовижний вид цим птахам надає короткий дзьоб, що має пучок зеленого пір’я біля основи. Здається, що вони зрослися з мохами, яких чимало у тропічних дощових лісах.

Циса зелена (Cissa chinensis)

Ці дивовижні зелені птахи є віддаленими родичами сойки та ворони. Зустрічаються вони в нижніх Гімалаях на теренах Індії, а також у Південно-Східній Азії. Зазвичай ці зелені птахи мешкають у вічнозелених лісах, подекуди – навіть на вирубках та серед чагарникових заростів.

Циса зелена (Cissa chinensis)

В дикій природі циса зелена має неоново-зелене оперення, яке в умовах неволі вицвітає до бірюзового. Забарвлення кінчиків крил може варіюватися від червонувато-коричневого до бордового. Очі оточені чорною лінією, яка нагадує маску, а дзьоб та ноги мають яскраво-коралових відтінок. 

Зелені птахи: папуги Крамера (Psittacula krameri)

Ці зелені птахи – одні з найпопулярніших серед поціновувачів домашніх папуг. В дикій природі вони мешкають в Африці та Південній Азії. Цікаво, що в Україні папуги Крамера є рідкісним залітним видом. Можливо, це популяція птахів, які втекли з неволі.

Зелені птахи - Папуги Крамера (Psittacula krameri)

Самці та самиці папуги Крамера мають світло-зелене забарвлення. Відрізняються вони за наявністю у перших вузької чорної смужки («нашийника») на шиї.

Дзьоб у цих зелених папуг червоний, а колір хвоста варіюється від бірюзового до жовто-зеленого. Проте папуги Крамера, вирощені у неволі, можуть мати цілу гаму різних кольорів.

Зелені птахи: нерозлучники (Agapornis)

Це ще одні найбільш відомі зелені птахи з родини Папугові, що частіше за все утримуються в домашніх умовах. В дикій природі існує 9 видів нерозлучників, які мешкають переважно в Африці та на острові Мадагаскар.

Зелені папуги - Нерозлучники (Agapornis)

Ці папуги мають в основному зелене оперення, проте окремі ділянки в них можуть мати інше забарвлення. Колір дзьобу може відрізнятися залежно від певного виду цих птахів.

Нерозлучники – одні з найменших папуг. Довжина тіла в них становить 10-17 см, хвоста – 6 см, а вага сягає 40-60 г.

Слід зазначити, що існує чимало нерозлучників з доволі барвистим забарвленням. Проте всі вони виведені в неволі шляхом селекційного розведення.

Танагра-білозір зелена (Chlorochrysa phoenicotis)

Ці дивовижні зелені птахи зустрічаються гірських і хмарних тропічних лісах Колумбії та Еквадору на висоті від 700 до 2200 м. Найчастіше за все їх можна побачити на західних схилах Центральних Анд.

Танагра-білозір зелена (Chlorochrysa phoenicotis)

Довжина тіла у зеленої танагри-білозір сягає 13 см, а вага – приблизно 21 г. Оперення у цих маленьких пташок повністю яскраве смарагдово-зелене. Виняток становлять лише невеликі пучки сіруватого та помаранчевого пір’я за очима.

Зелений тукан (Aulacorhynchus)

Цей рід зелених птахів родини Туканові налічує 11 видів. Більшість з них має переважно зелене забарвлення. Зустрічаються ці птахи в гірських та хмарних лісах від півдня Мексики до Болівії та Гайани, на висоті 900-3000 м.

Найбільш впізнаний вид зеленим туканам надає довгий дзьоб – відносно невеликий у порівнянні з іншими птахами родини Туканові. Голова та тіло в цих птахів зазвичай зелене, а горло – біле, сіре або блакитне.

Зелені птахи з фото - Зелений тукан (Aulacorhynchus)

Також нижня сторона хвоста може мати відмінний від загального колір. Розмір тіла варіюється у межах 30-44 см.

Найбільш яскраво-зеленим представником цього роду птахів є тукан оливковоголовий. Він має оливковий колір голови, лаймовий відтінок грудей та крила нефритового кольору. Зустрічається цей зелений птах у гірських та вологих тропічних лісах Центральної Америки та Мексики.

Зелений птах: ара нікарагуанський (Ara ambiguous)

Цей вид папуги ще відомий як великий зелений ара через характерне забарвлення оперення. Він має приголомшливе лаймово-зелене забарвлення шию та грудей, що підкреслюють блакитні крила та малинове чоло. Довжина тіла в нього сягає 80-85 см.

Зелені папуги - Ара нікарагуанський (Ara ambiguous)

Зустрічається цей великий зелений папуга в тропічних долинах на висота 700 м від Гондурасу до Еквадору. Проте в останні роки спостерігається значне зменшення його популяції через знищення його природного середовища існування.

Зелені птахи світу: танагра червононога (Chlorornis riefferii)

Цей невеликий зелений птах зустрічається в Андах на теренах Колумбії, Перу, Еквадора та Болівії. Зазвичай він мешкає на узліссі вологих гірських тропічних лісів на висоті від 1500-1800 м до 3400 м. Ці птахи літають парами або невеликими зграйками (до 6 особин).

Зелений птах - Танагра червононога (Chlorornis riefferii)

Довжина тіла в цих пташок Анд становить 20 см, а вага – 53 г. Забарвлення в нього переважно смарагдово-зелене, а підхвістя та маска на обличчі – каштанові, тоді як дзьоб і ноги – яскраво-червоні.

Зелені птахи: квезал (Pharomachrus)

Ці дивовижні зелені птахи родини Трогонові зустрічаються переважно в країнах Центральної Америки. Мешкають вони у вологих гірських та тропічних лісах.

Існує 5 видів квезаля. Всі вони мають вражаюче забарвлення з перевагою зеленого кольору. Черевце у квезалів зазвичай червоне або червоних відтінків (залежно від виду). У самців забарвлення значно яскравіше, ніж у самиць.

Зелені птахи з фото - Квезал (Pharomachrus)

Вражаючим металево-зеленим кольором спини та голови відрізняються самці квезаля чубатолобого. Груді та черевце у них яскраво-червоні. Над коротким дзьобом у самців цього виду помітний короткий гребінець, який відсутній у самиць, що мають коричневу голову.

Найбільш зелене забарвлення має квезал червонодзьобий, у якого лише нижня частина черевця червона. Не менш дивовижно виглядає квезал венесуельський.

Голова у самців оливково-зелена, а спина та груди – яскраво-зелені, тоді як низ тіла переважно червоний, а хвіст і крила – чорні. Самиці відрізняються від них більш тьмянішим забарвленням.

Амакиги зелений (Chlorodrepanis virens)

Ці маленькі зелені пташки мають довжину приблизно 10 см. Вони є одним із найпоширеніших видів птахів на Гавайях. Забарвлення тіло у цих гавайських пташок яскраве жовто-зелене, лише короткий вигнутий дзьоб чорний. Крила та хвіст мають оливково-сірий відтінок, а ноги – сірі.

Амакиги зелений (Chlorodrepanis virens)

Ці маленькі пташки мають трубчастий язик, пристосований для споживання нектару з квітів. Проте при необхідності вони можуть висмоктувати сок із фруктів. Також ці зелені пташки полюють на павуків та комах серед дерев та чагарників.

Павич зелений (Pavo muticus)

Ці яскраві зелені птахи родини Фазанові є одним з двох видів азійських павичів. На відміну від звичайного павича вони мають більше зеленого кольору та металевий відлив та значно яскравіші за нього. Самиці менші за розміром, але за забарвленням майже не відрізняються від самців.

Павич зелений (Pavo muticus)

Павич зелений має коричнево-зелену голову та верхню частину шиї. Нижня частина шиї зелена із золотисто-зеленою облямівкою з лускатим малюнком.

Груди та верх спини у цих яскравих птахів синьо-зелені з жовтими та червоними плямами. Крила – темно-зелені, а на голові є довгий зелений гребінь. Самці також мають вражаючий хвіст-віяло.

Нявкун зелений (Ailuroedus crassirostris)

Ці вражаючі зелені птахи є ендеміками Австралії. Зустрічаються вони переважно в субтропічних евкаліптових лісах на узбережжі. Оперення у цих птахів смарагдово-зелене – більш темнішого відтінку на спині та крилах.

Нявкун зелений (Ailuroedus crassirostris)

Груди та черевце у нявкуна зеленого жовтувато-зелені з білими крапками, тоді як голова – оливково-зелена. Білі крапки також помітні й на крилах. Самці та самиці мають однакове забарвлення.

Цікавий факт! Ці зелені птахи Австралії відомі не лише своїм чаруючим забарвленням, але й доволі різкими та навіть моторошними криками, що нагадують котяче нявкання або крик немовля.

Зелені птахи: тоді (Todus)

Ці мініатюрні зелені пташки – ендеміки Великих Антильських островів. Існує 5 їх підвидів, які поширені на Ямайці та Кубі, в Пуерто-Ріко та на Гаїті. Найчастіше за все цих птахів можна побачити на тінистих кавових плантаціях.

Зелені птахи з фото - Тоді (Todus)

Розмір тіла у тоді становить всього 10-11 см. Забарвлення переважно яскраво-зелене у верхній частині тіла та білувате на черевці.

Під червоним дзьобом у цих птахів помітно яскраво-червона пляма. Гніздяться ці зелені пташки переважно у норах, які викопують лапами та дзьобом.

Зелений птах: саї великий (Chlorophanes spiza)

Ці птахи зеленого кольору мешкають у вологих тропічних та субтропічних лісах Центральної та Південної Америки та Мексики. Їх можна зустріти на висоті до 1600 м.

Зелений птах - саї великий (Chlorophanes spiza)

Довжина тіла у саї великого становить 13-14 см, а вага – до 23 г. Самці та самиці мають різне забарвлення. У перших воно переважно синьо-зелене, тоді як голова, крила та хвіст чорні, але пір’я на краях зелене.

Самиці відрізняються яскравим трав’янисто-зеленим забарвленням, лише горло трохи світліше, а черевце – зелено-жовтувате. Молоді птахи схожі з ними.

Зелені птахи: тілопо смугастобокий (Ptilinopus superbus)

Ці голуби зеленого кольору мешкають в мангрових, гірських тропічних та вологих рівнинних лісах на теренах Австралазії. Вони зустрічаються на висоті до 1600 м. Ці птахи мешкають переважно на деревах та дуже рідко спускаються на землю.

Зелені птахи - Тілопо смугастобокий (Ptilinopus superbus)

Самці мають оливково-зелену спину, крила та хвіст. Груди в них сіруваті, а задня частина шиї – помаранчева. На горлі помітні синьо-фіолетові вкраплення, а на голові – подоба фіолетової «шапки».

Самиці тілопо смугастобокого мають не менш чарівне забарвлення. Вони переважно зелені, але на тім’ячку в них помітна фіолетова пляма.

Яскраво-зелений птах: бородастик червоногорлий (Psilopogon mystacophanos)

Ці дивовижні зелені птахи нагадують яскраві коштовності. Забарвлення у них переважно зелене. Проте самці мають червоні плями на голові та горлі, жовту пляму біля основи дзьобу та чорні плямки – над очима.

Зелені пташки з фото - Бородастик червоногорлий (Psilopogon mystacophanos)

Також у них є незначні вкраплення синього кольору біля очей та під горлом. Самиці забарвленні менш яскраво.

Зустрічаються ці невеликі птахи (довжина тіла в них – 22-24 см) у Південно-Східній Азії. Низинні вологі тропічні ліса та болота – головне середовище їхнього існування.

Зелена пташка України: жовна зелена (Picus viridis)

Це ледве не єдиний зелений птах, що зустрічається у фауні України. Взагалі жовна зелена поширена від заходу Євразії до півночі Скандинавії та до Середземноморського узбережжя та Малої Азії. В Україні цей зелений птах зустрічається переважно на Поліссі та у пониззях річок Дністер та Дунай.

Зелені птахи України - Жовна зелена

Самець жовни або дятла зеленого має оливково-зелений колір верхньої частини тіла. Низ у нього білувато-зеленкуватий, а на голові помітна червона «шапочка».

Чорні плями біля очей створюють ефект маски на обличчі. Самиця має майже схоже зеленувате забарвлення. Довжина тіла у цих зелених птахів сягає 33-37 см, а вага – до 250 г.

Зелені птахи України: зеленяк звичайний (Carduelis chloris)

Ці зелені співочі птахи зустрічаються на теренах Європи, Малої та Середньої Азії і Північно-Західної Африки. В Україні цей вид є гніздовим та зимуючим. Зазвичай зеленяк звичайний зустрічається в розріджених лісах, гаях, садах та парках.

Зелена пташка України - Зеленяк звичайний (Carduelis chloris)

Розміром ці зелені птахи трохи більші за горобця. Довжина тіла в них сягає приблизно 15 см, а вага – 25-34 г. Дорослі самці мають зеленувато-оливковий верх та жовтувато-зелений низ. Крила в них зелені, а підхвістя – жовтувато-біле. Дорослі самиці значно тьмяніші.

Зелений птах: папужка червонощокий (Cyclopsitta diophthalma)

Ці маленькі зелені папуги – ендеміки Австралії та Нової Гвінеї. Зустрічаються вони у вологих гірських (на висоті до 1600 м) та рівнинних, а також мангрових лісах. Подекуди їх можна побачити навіть у міських садах та парках.

Зелені папуги - Папужка червонощокий (Cyclopsitta diophthalma)

Довжина тіла у цих папужок сягає 13-16 см, а вага – 25-55 г. На теренах Австралії вони є найменшим видом ендемічних для країни папуг. Забарвлення у цих птахів переважно трав’янисто-зелене, але низ – із жовтуватим відтінком.

Самців та самиць можна відрізнити за кольором плям на голові та обличчі. У самців переважають червоні вкраплення, а під очима є синьо-зелені плями. У самиць червоні плями на голові відсутні, але є фіолетово-синя плямка на лобі.

Конота зелена (Psarocolius viridis)

Ці зелено-оливкові птахи зустрічаються у вологих тропічних лісах Амазонії та Гвіанського нагір’я. Довжина тіла у самців сягає 43 см, а у самиць – 37 см. Вони мають однакове забарвлення та відрізняються лише за розміром.

Конота зелена (Psarocolius viridis)

Голова, спина та груди у цих птахів блідувато-оливково-зелені, а крила – сірувато-зелені. Нижня частина та хвіст мають каштанове забарвлення. Конота зелена  гніздиться колоніями та нерідко створює великі зграї, змішані з іншими тропічними птахами.

Зелені птахи: турако або бананоїди (Tauraco)

Турако – єдині зелені птахи в світі, забарвлення яких зумовлено природним зеленим пігментом, а не структурою пір’я, як у інших видів. Налічується 14 видів бананоїдів. Більшість з них має переважно металево-зелене забарвлення та характерний прямий гребінець із пір’я на голові.

Найбільш вражаючий зелений колір має турако зеленочубий (Tauraco persa). Цей птах зустрічається у лісистих саванах та тропічних лісах Центральної та Західної Африки.

Зелені птахи - Турако або бананоїди (Tauraco)

Розмір тіла у турако зеленочубого становить 40-43 см, а вага – до 290 г. Оперення у нього переважно блискуче зелене, тоді як низ тьмяно-чорний, а хвіст і крила темно-фіолетові.

Найбільш ефектного вигляду турако зеленочубому надає напівкруглий зелений гребінь на голові. Дзьоб у цього зеленого птаха червоний, а навколо очей помітні білі та чорні плями.