
Фіолетові тварини у природі майже не зустрічаються, але існують види, що мають пурпурові відтінки. Виявити їх дуже складно, адже ссавці не виділяють пігмент, що відповідає за цей колір. Різні пурпурові відтінки існують у птахів, комах та морських істот. Нижче наведені відомі тварини фіолетового кольору, які зустрічаються у дикій природі.
Фіолетові тварини з фото: шпак-куцохвіст аметистовий (Cinnyricinclus leucogaster)
Цей представник родини Шпакові – один з найвідоміших фіолетових птахів. Металеві відтінки пурпурового кольору в оперенні зазвичай мають самці цього виду. Завдяки яскравому забарвленню вони можуть привертати увагу самиць. Останні менш яскраві та мають переважно коричневий колір з рідким вкрапленням інших барв.

Зустрічаються ці фіолетові птахи у тропічних лісах Африки на південь від Сахари. Харчуються вони переважно фруктами та комахами. Останніх ці птахи зазвичай ловлять під час польоту.
Зазвичай аметистові шпаки-куцохвости утворюють зграї, особливо для ночівлі вночі поза сезоном розмноження. У сезон розмноження вони гніздяться парами у дуплах дерев чи серед густого листя чагарників. Зазвичай ці птахи мають 2-4 пташеня у кладці.
Фіолетова морська зірка (Pisaster ochraceus)
Цю фіолетову тварину у дикій природі побачити надзвичайно важко. Зустрічається вона на глибині кількох метрів на теренах Тихого океану, переважно у приливних зонах. Побачити фіолетових морських зірок у цього регіоні простіше, ніж червоні чи помаранчеві види, що належать до глибоководних.
Фіолетові морські зірки можуть сягати до 20 см у діаметрі. Зазвичай вони мають 5 променів, хоча іноді може бути 4 чи 6 променів. Шорстка колюча поверхня забезпечує цим морським зіркам захист від хижаків.

Ці фіолетові тварини – єдиний вид з таким забарвленням, що не використовує його для маскування чи приваблення партнера. Своїм яскравим кольором вони попереджують потенційних хижаків триматися від них якомога далі.
Ці морські зірки можуть відновлювати свої кінцівки після пошкодження чи втрати. Вони є ненажерливими хижаками, які полюють переважно на мідій, вусоногих молюсків та морських равликів. Ці фіолетові тварини відіграють вирішальну роль у підтримці біорізноманіття своєї екосистеми.
Фіолетові тварини: індійська пурпурова жаба (Nasikabatrachus sahyadrensis)
Ці дивовижні фіолетові тварини мешкають у горах Західні Гати на теренах Індії. Побачити їх доволі складно, бо майже весь час вони ховаються під землею. Лише іноді ці земноводні виходять на поверхню. Харчуються вони переважно термітами.

Характерною особливістю зовнішнього вигляду цих дивовижних жаб є незвичайне забарвлення та загострена форма носа. Довжина тіла у них сягає 6-9 см.
Ці амфібії не отруйні, як помилково вважають через їхній яскравий колір. Вони не становлять ніякої загрози для людей. Місцеві здавна ловили цих жаб та споживали як лікарський засіб.
Фіолетові тварини: фіолетоволобий колібрі-лісовичок (Thalurania colombica)
Ця яскрава фіолетова пташка належить до родини Колібрієві. Зустрічається вона у вологих лісах субтропічних та тропічних широт у Белізі, Гватемалі та на півночі Перу. Довжина тіла у дорослих особин цього виду сягає 10 см.

Верхня частина спини, горло та черевце у самців мають фіолетовий колір. Самиці відрізняються від них яскраво-зеленим кольором. Нерідко відтінки фіолетового чи зеленого слабко виражені у молодих птахів. Лише з віком їхнє оперення набуває насиченого кольору.
Фіолетові тварини з фото: пурпуровий краб-скелелаз (Metopograpsus spp.)
Ці яскраві краби зустрічаються у прибережних водах Індо-Тихоокеанського регіону. Їх можна побачити у приливних зонах цього регіону у Південно-Східній Азії та біля північного узбережжя Австралії.

Пурпурові краби-скелелази мають яскраво-фіолетовий колір, що забезпечує їм маскування серед каміння та коралів у їхньому середовищі існування. Дорослі особини мають панцир завширшки 3-4 см, що робить їх доволі невеликими істотами.
Стрункі та подовжені ноги дозволяють цим крабам легко лазити та пересуватися кам’янистою приливною зоною. Ці морські істоти є дуже спритними та мають дивовижні навички лазіння, що дозволяє їм уникати риб та птахів, які можуть полювати на них.
Пурпуровий астрильд (Granatina ianthinogaster)
Ці горобцеподібні птахи зустрічаються на теренах Східної Африки. Пір’я у пурпурового астрильда зберігає фіолетовий колір протягом всього життя пташки.

Самці відрізняються яскравішим забарвленням. Вони використовують насичену фіолетову гаму свого оперення для привертання уваги самиць. Поєднання каштаново-коричневих та тьмяних фіолетових барв надає цим рідкісним пташкам статус одних з найкрасивіших птахів Африки.
Тихоокеанський пурпурний морський їжак (Strongylocentrotus purpuratus)
Цей яскравий вид морських їжаків зустрічається уздовж тихоокеанського узбережжя Північної Америки, від Аляски до Нижньої Каліфорнії. Він відіграє важливу роль у формуванні підводної екосистеми через підтримку балансу між водоростевими підводними луками та організмами, що їх населяють.

Ці морські їжаки харчуються переважно водоростями, включно з гігантською ламінарією. Проте через їхній надмірний випас на ламінарії можуть утворюватися так звані «пустощі морських їжаків».
Подібно до інших представників свого роду, ці морські тварини мають сферичне тіло, вкрите гострими шипами, що слугують і захистом, і засобом переміщення. Вони сягають від 5 до 10 см у діаметрі. Відрізняються ці морські їжаки від більшості інших видів неймовірно яскраво-фіолетовим забарвленням.
Фіолетові тварини з фото: каліпта аметистовоголова (Calypte costae)
Ця фіолетова пташка є різновидом колібрі, що зустрічається на півдні Північної Америки. Її можна побачити переважно на теренах пустель Сонора та Мохаве.

Довжина тіла у цих колібрі у межах від 7,6 до 8,9 см, а вага – близько 3 г. Пурпурове пір’я з відтінками білого та зеленого мають винятково самці. Фіолетовий колір допомагає їм привертати увагу самиць.
Фіолетові комахи з фото: турун фіолетовий (Carabus violaceus)
Цей надзвичайно яскравий вид турунів зустрічається по всій Європі та у деяких частинах Азії (переважно в Японії). Фіолетові туруни також доволі поширені у лісах та парках у різних регіонах України.
Ці комахи мають райдужно фіолетові чи багряно-блакитні надкрила (тверді передні крила) та металево-зелену грудну клітину. Завдовжки вони сягають 2-3 см.

Ці комахи добре відомі своєю спритністю та швидкістю, через що відомі як ефективні хижаки у своєму середовищі. Харчуються вони різними безхребетними, включаючи слимаків, равликів та дрібних комах. Полюють фіолетові туруни переважно вночі.
Цей вид турунів населяє різноманітні середовища існування, включаючи ліси, живоплоти, сади та луки. Зазвичай він надає перевагу вологому середовищу. Найчастіше за все фіолетових турунів можна побачити під камінням, колодами, листям. Ці комахи вважаються корисними для садівників, адже допомагають контролювати популяції шкідників.
Тварини фіолетового кольору: актинія розкішна (Heteractis magnifica)
Ці рідкісні фіолетові тварини зустрічаються в теплих океанських водах Індо-Тихоокеанського регіону, на глибині до 20 м. Хоча мацаки у них можуть бути світло-бежевими чи білими, справжня краса – в їхніх фіолетових колоніях, що виростають до 1 м у діаметрі.
Зустрічаються також сині, зелені, червоні та рожеві відтінки. Яскраве забарвлення цих морських істот зазвичай залежить від кольору водоростей, що їх оточують.

Актинія розкішна нерідко викликає асоціації з рибою-клоуном, оскільки між ними існує певний зв’язок. Актинія забезпечує захист цих рибок від хижаків, тоді як вони приносять їй їжу та допомагають видаляти сміття з мацаків.
Розкішні актинії зустрічаються переважно на коралових рифах, де прикріплюються до каміння чи мертвих коралів. Вони можуть змінювати своє положення, щоб отримувати більше сонячного світла.
Фіолетові тварини: морський слимак «Іспанська шаль» (Flabellinopsis iodinea)
Цей різновид голожаберних зустрічається у водах Тихоокеанського узбережжя Північної Америки. Ареал його поширення простягається від Британської Колумбії до Нижньої Каліфорнії. Зазвичай ці фіолетові тварини мешкають у припливно-відливній зоні та припливно-відливних водах на глибині до 30 м.

Морські слимаки «Іспанська шаль» – доволі маленькі океанські істоти. Довжина тіла у них сягає лише 2-7 см. При цьому ці морські слимаки мають просто фантастичне забарвлення. Вони поєднують яскраво-фіолетові та помаранчеві фарби.
Неймовірно яскраве забарвлення цих фіолетових тварин зумовлено наявністю каротиноїдного пігменту – астаксантина. Помаранчеві зябра дозволяють морському слимаку «Іспанська шаль» маскуватися під час полювання за здобиччю. Яскраві пурпурові відтінки відлякують від нього хижаків.
Фіолетові тварини з фото: рибка антіас тука (Pseudanthias tuka)
Ця дивовижна коралова рибка мешкає у західній частині Тихого океану. Зазвичай її можна побачити у водах поблизу Філіппін, Індонезії та австралійського Великого Бар’єрного рифу. Вона також доволі популярна серед акваріумістів через свої невеликі габарити та дивовижне забарвлення.

Самці рибки антіас тука мають насичений фіолетовий колір тіла, що контрастує з яскраво-жовтими смугами. Самиці переважно помаранчеві з однією жовтою смужкою на тілі. Самці сягають до 12 см завдовжки, тоді як самиці трохи менші за них.
Ці риби зустрічаються на глибині 25-40 м, переважно навколо коралових рифів. Харчуються вони зоопланктоном. Відомо, що ці рибки часто збираються у великі зграйки на чолі з одним домінантним самцем, що наглядає за гаремом з самиць.
Фіолетові голозяброві (Flabellina funeka)
Ці морські черевоногі молюски зустрічаються у водах Атлантики на теренах Європи та у Середземному морі, а також у проливі Ла-Манш. Завдовжки вони сягають лише 3-5 см. Ці молюски мають приголомшливий фіолетовий колір тіла, що контрастує з ніжно-помаранчевими чи червоними виступами на спині.

Попри яскраве забарвлення, фіолетових голозябрових складно помітити. Зазвичай вони ховаються серед скель чи в ущелинах. Харчуються ці молюски переважно гідроїдами.
Риби фіолетового кольору: пурпурний чи лавандовий губан (Cirrhilabrus lineatus)
Ці яскраві коралові рибки є одним з різновидів губанів Браяна Гріна. Зустрічаються вони серед коралових рифів поблизу Австралії та Нової Каледонії. Довжина тіла у цих рибок сягає 12 см.
Вони мають переважно пастельно-фіолетове забарвлення. Лише плавці жовті, і здається, що вони наче зникають у фіолетовому тілі. Більша частина тіла позначена тонкими горизонтальними синіми лініями. В окремих рибин вони можуть бути виразнішими, ніж в інших.

Лавандовий губан – одна з найяскравіших риб у світі. Тому не дивно, що її утримують у багатьох морських акваріумах. Зазвичай догляд за цими акваріумними рибками не викликає труднощів.
Проте варто бути обережними під час поселення нової риби до акваріума. Лавандовий губан може виявляти агресію до нових сусідів.
Фіолетова жаба-арлекін (Atelopus barbotini)
Ці дивовижні жаби фіолетового кольору мешкають серед високогір’я центральної частини Французької Гвіани та, можливо, Сурінаму. Дорослі особини сягають від 2,5 см (самці) до 3,5 см (самиці). Вони мають дивовижні яскраво-фіолетові візерунки на темно-фіолетовому тілі.

Цей вид жаб є одним з найрідкісніших у світі. Його популяція значно скоротилася через вирубку лісів та хвороби, які впливають на тривалість життя цих амфібій. Близько 70% представників цього виду знаходиться під загрозою зникнення.
Фіолетові тварини: рибка псевдохроміс Фрідмана (Pseudochromis fridmani)
Ці невеликі морські рибки зустрічаються у Червоному морі. Завдовжки вони сягають близько 7,5 см. Ці рибки добре відомі своїм яскраво-фіолетовим чи лавандовим забарвленням. Через невеликі розміри та яскравий вигляд вони є популярним вибором для домашніх акваріумів.

У дикій природі ці фіолетові рибки мешкають серед скелястих рифів. Часто вони ховаються в ущелинах чи серед коралів.
Цей вид доволі територіальний та агресивний, та виявляє агресію до будь-яких рибок, які менші за нього. Ці рибки фіолетового кольору харчуються дрібними безхребетними: креветками, планктонними ракоподібними.
Фіолетові комахи: мінливець великий чи райдужниця велика (Apatura iris)
Цей яскравий метелик також відомий як «фіолетовий імператор». Зустрічається він у густих лісистих районах від Центральної Європи до Західного Китаю. В Україні ці яскраві метелики поширені всюди, крім степу та Криму. Зазвичай вони мешкають серед листяних та мішаних лісів.

Розмах крил у самців мінливця великого сягають 6-7 см, а у самиць – від 6,9 до 8 см. Самці цього виду мають чорні чи дуже темно-коричневі крила. Проте райдужний блиск робить їх багряно-блакитними чи фіолетовими при певному освітленні та куті погляду на них.
Забарвлення у представників обох статей однакове, але лише самці мають райдужний відтінок, що надає їм характерного фіолетового блиску. Саме через мінливість забарвлення ці метелики отримали назву «мінливець». Крила зверху у них вкриті білими плямами, частина з яких утворює поперечну смужку.
Риби фіолетового кольору: центропіг двухколючковий (Centropyge bispinosa)
Ця дивовижна риба є різновидом морських риб-ангелів, що зустрічаються в Індо-Тихоокеанському регіоні. Вона також відома під назвою «коралова красуня». Пов’язано це з її існуванням серед коралів та неймовірним забарвленням.

Основний колір тіла у цієї коралової рибки темно-фіолетовий. З боків вона має яскраво-жовту чи жовто-помаранчеву смужку, що робить контраст двох кольорів просто фантастичним. Ці тропічні рибки є одними з найпоширеніших видів, які тримають в акваріумах.
Тварини фіолетового кольору: пурпурова златка (Chlorocala africana oertzeni)
Цей вид жуків златка зустрічається у тропічних частинах Африки. Існує кілька його кольорових різновидів. Деякі з них можуть бути глянцево-фіолетовими, тоді як інші зелені чи блакитні.

Нерідко ці твердокрилі відомі як «квіткові жуки». Пов’язано це з їх звичкою підповзати до квіточок, щоб поживитися нектаром та пилком, що становлять їхню головну їжу.
Фіолетові риби: гамма королівська (Gramma loreto)
Ці яскраві рибки зустрічаються серед коралових рифів у тропічній частині Західної Атлантики. Вони також доволі популярні серед акваріумістів та нерідко утримуються в акваріумах. Найбільші представники цього виду тварин коралових рифів сягають 8 см завдовжки.

Голова та передня частина тіла у гамми королівської мають яскраво-фіолетовий колір. Задня частина тіла має яскраво-сонячно-жовтий колір. У передній частині спинного плавця добре помітна чорна пляма, а на кожному оці є чорна смужка.
Фіолетовий колібрі-шаблекрил (Campylopterus hemileucurus)
Ці фіолетові пташки є найбільшим видом колібрі на теренах Північної Америки. Довжина тіла у них сягає 14-15 см, а розмах крил – 8,3 см. Загалом цих пташок можна побачити у лісах, садах та на плантаціях від Мексики до Панами.

Самці та самиці мають доволі яскраве забарвлення. Самці переважно блакитно-зелені, але обличчя, нижня частина тіла та верх спини у них насичено-фіолетові. Самиці мають фіолетове горло, тоді як решта тіла у них переважно бронзово-зелена.
Фіолетові тварини з фото: пурпурний вогняний бичок (Nemateleotris decora)
Ці яскраві рибки мешкають у тропічних водах Індо-Західно-Тихоокеанського регіону. Зазвичай вони зустрічаються на глибині від 25 до 70 м. Довжина тіла у них сягає до 7,5 см.

Ці рибки мають струнке тіло. Основний колір у них перлинно-білий, тоді як поверх нього розташований яскраво-фіолетовий. Плавники мають яскраво-помаранчеве забарвлення.
У деяких особин яскраво-фіолетове забарвлення поширюється на частину тіла. Ці рибки доволі популярні серед акваріумістів через яскравий колір, стійкість до хвороб та неагресивний характер щодо інших мешканців акваріума.
Кальмар сепіоліда (Sepiolida order)
Ці маленькі кальмари мешкають у прибережних водах більшої частини Тихого океану. Вони також зустрічаються у деяких частинах Індійського та Атлантичного океанів. Мантія у представників цього виду доволі округла, а мацаки короткі. Через біолюмінесценцію вони мають фантастичний вигляд.

Розмір тіла у цих кальмарів у межах від 1 до 7,5 см. Деякі з представників цього виду мають яскраво-фіолетовий колір. Завдяки біолюмінесцентним бактеріям, ці кальмари можуть світитися. Таким чином вони не дозволяють хижакам бачити свій силует.
Фіолетові тварини: палаванський пурпурний краб (Insulamon palawanense)
Ці прісноводні краби зустрічаються вздовж узбережжя Філіппін. Вони є ендеміками острова Палаван та доволі поширені на ньому. Розмір тіла у них сягає від 2,5 до 5,3 см вшир.

Ці краби мають надзвичайно яскраве фіолетове забарвлення з райдужним відтінком. Лише кінцівки у них яскраво-помаранчеві, що створює дивовижний контраст на тлі тіла.
Чимало різновидів крабів мають яскравий колір, але серед них дуже мало райдужних. Дослідники вважають, що райдужні переливи можуть допомагати палаванському пурпурному крабу розпізнавати представників свого виду. Хоча, можливо, що райдужне забарвлення не має жодної мети.
Фіолетові риби: псевдохроміс чудовий крапчастий (Manonichthys splendens)
Ці яскраві коралові рибки мешкають у водах Індо-Західно-Тихоокеанського регіону. Завдовжки вони сягають до 13 см. Їх характерною відмінністю є неймовірно красивий та яскравий візерунок на тілі.

Основний колір у цих рибок лимонно-жовтий. Тіло має плямистий чи павутинний візерунок темно-фіолетового, а іноді синього кольору. Хвіст у цих рибок яскраво-жовтий, а на обличчі часто помітна невелика біла пляма.
Багато особин цих риб жовті з фіолетовими плямами. Деякі риби мають плями, які ближче до чорних чи дуже темно-синіх. Іноді цих яскравих рибок можна побачити в акваріумах, але порівняно з іншими видами вони є відносно рідкісними.