Чапля північна: американський птах з родини Чаплеві

Чапля північна - фото, опис, цікаві факти

Чапля північна (Ardea herodias) – великий птах з родини Чаплеві, який широко розповсюджений в Північній Америці. Вона привертає увагу вражаючим розмахом крил та гарним оперенням. За повір’ями північноамериканських індіанців, цей птах вважається символом мудрості, еволюції та прогресу.

Чапля північна – фото та опис

Ці птахи мають блакитно-сіре оперення з чорними смугами. Молодь відрізняється коричневим пір’ям. Довжина тіла у чаплі північної не перевищує 1,4 м, а розмах крил сягає 2,2 м. Вага цих птахів сягає до 2,5 кг.

Опис чаплі північної
Чапля північна у польоті

Саме за великими габаритами чаплю північну можна відрізнити від чепури блакитної, яка має схожий ареал розповсюдження та подібне забарвлення оперення.

Дзьоб у цих чапель жовтого кольору, а ноги – зеленого забарвлення. Самців можна відрізнити від самиць за більшими розмірами тіла та характерним чубчиком на голові.

Де живе чапля північна?

Ареал цих птахів охоплює території від півдня Канади до самих північних частин Південної Америки, аж до Галапагоських островів. Зазвичай вони зустрічаються на болотах, уздовж річок і берегів. Чапель північних можна побачити по всій південній частині Сполучених Штатів, на мілководді біля доріг, де вони шукають їжу.

Де живе чапля північна

Точна кількість цих птахів у природі невідома. За приблизними оцінками популяція чаплі північної нараховує від 100 до 250 тисяч осіб. Тому їхній статус у дикій природі поки що класифікується як птахів, які викликають найменше занепокоєння.

Різниця між північною та сірою чаплями

Північна та сіра чапля є найближчими родичами. Вони належать до роду Ardea і мають спільні риси великих птахів з довгими дзьобами та ногами-ходулями.

Обидві чаплі гніздяться в чагарниках поблизу водойм і мають подібний раціон. Проте вони мають різні місця існування.

Різниця між північною та сірою чаплями

Північна чапля зустрічається в Північній та Центральній Америці та у Карибському басейні, а сіра – в Європі, Азії та Африці. Махові пір’я в неї мають більш темний, сланцево-блакитно-сірий відтінок у порівнянні з сірим кольором сірої чаплі.

По боках у північної чаплі є червонувато-коричневі та чорні смуги, а на стегнах – червонувато-коричневі. Крім того, ці птахи трохи більші за сірих родичів.

Спосіб життя та раціон чаплі північної

Ці птахи гніздяться на деревах. Вони полюють на їжу і вдень, і вночі, завдяки відмінному нічному зору. Зазвичай вони роблять це, пробираючись по мілководдю.

Що їсть чапля північна

Основним джерелом їжі для північних чапель є риба, на яку вони полюють на мілководді. Проте їхній раціон значно ширший. Ці птахи споживають низку різних тварин, включаючи черепах, змій, комах, інших птахів і іноді дрібних ссавців.

Чаплі північні здатні вбити людину своїм міцним дзьобом. Проте зазвичай ці птахи не агресивні і не нападають на людей.

У відео нижче можна побачити, як чапля північна полює та споживає велику рибину, яку зловила.

Розмноження чаплі північної

Період розмноження у чапель північних триває з березня по травень у Північній кулі, та з лютого по квітень – у Південній кулі. Ці птахи відкладають від 2-х до 7-ми блідо-блакитних яєць.

Висиджує їх як самка, так і самець. Інкубаційний період триває приблизно 25-30 днів. Вже за 60 днів після появи на світ пташенята чаплі північної здатні літати. Після цього проходить ще місяць, і вони покидають батьківське гніздо.

Пташенята чаплі північної

Вік деяких чапель північних, які зустрічались у дикій природі, сягав до 24 років. Проте зазвичай ці птахи досить часто гинуть у молодому віці.

У дорослих чапель північних дуже мало природних хижаків. Молодняк та яйця нерідко стають здобиччю ворон і граків, орлів, яструбів, грифів, ведмедів та єнотів.