Озера Німеччини: ТОП-16 чарівні водойми – фото, назви, опис

Озера Німеччини – фото, назви, опис

За кількістю озер та річок Німеччина – одна з країн-лідерів на теренах Європи. Чимало водойм підходять не лише для прогулянок узбережжям, але й для купання та різноманітного водного відпочинку. Нижче наведені найвідоміші та найкрасивіші озера Німеччини з фото та описом.

Боденське озеро чи Бодензее – найбільше на теренах Німеччини

Це озеро Німеччини територіально належить до ще двох країн – Швейцарії та Австрії. Загальна його площа становить 538 кв. км, а максимальна глибина – 252 м.

Серед інших альпійських озер Європи Боденське озеро є одним з найглибших. На теренах Німеччини воно є найбільшим озером та одним з найпопулярніших місць відпочинку у країні. На його узбережжі розташована ціла низка відомих курортів.

Боденське озеро – найбільше на теренах Німеччини

Боденське озеро є судноплавним. Пасажирські перевезення тут здійснюють усі 3 країни, до яких належить ця водойма Європи. На Боденському озері ще досі курсує найстаріше судно цього водного регіону – колісний пароплав 1913 р.

Боденське озеро розташовано у найтеплішому місці Німеччини. Окрім самої водойми, варто відвідати сусіднє місто Констанц. Воно має багату історію та ідеально підходить для вечірньої прогулянки після дня, проведеного на озері.

Найкращий варіант дістатися до Боденського озера – спочатку доїхати до міста Фрідріхсгафен на автобусі чи поїзді. Штутгарт та Мюнхен – найближчі великі міста поблизу цього озера Німеччини.

Цікавий факт! На дні Боденського озера виявлено пірамідальні споруди часів неоліту, які отримали назву «підводного Стоунхенджу». Проте розташовані вони уздовж швейцарської берегової лінії водойми.

Найбільші озера Німеччини: Мюріц

У загальному списку озер Німеччини Мюріц поступається лише Боденському. Проте серед озер, які знаходяться винятково на теренах країни, воно є найбільшим. Площа його поверхні становить 117 кв. км, середня глибина – 6,5 м, а максимальна – 31 м.

Найбільші озера Німеччини - Мюріц

Озеро Мюріц утворилося під час останнього льодовикового періоду. Воно знаходиться на північному сході країни, на теренах однойменного національного парку у Мекленбурзі.

Ландшафти цієї місцевості сформувалися льодовиковими моренами. На теренах національного парку Мюріц існує сотня озер, безліч маленьких водойм та боліт. Понад половину його загальної площі становлять ліси.

Тут можна замовити прогулянку на човні або орендувати велосипед для подорожі узбережжям. Поціновувачі бердвотчінгу можуть побачити та сфотографувати тут рідкісного орлана-білохвоста. Крім того, на теренах національного парку Мюріц мешкає до сотні інших рідкісних птахів.

Озеро Мюріц у Німеччині - фото та опис

Дивовижний вигляд озеру Мюріц надають ще й чудові барвисті будиночки для човнів. Варен – найближче місто до цієї водойми Німеччини.

До нього можна легко дістатися на автобусі з Нойбранденбурга. Найближчий аеропорт – Берлін-Тегель розташований за 2 години їзди від озера Мюріц.

Цікавий факт! Назва озера Мюріц означає «маленьке море».

Кімзее/Хімзее чи Хімське озеро у Німеччині

Це прісноводне озеро Баварії нерідко звуть Баварським морем через його чималу площу та припливи. Кімзее посідає третє місце серед найбільших озер Німеччини після Боденського та Мюріц.

Його поверхня охоплює майже 80 кв. км. Середня глибина цього німецького озера становить 25,6 м, а максимальна – 72,7 м.

Подібно до більшості баварських озер Німеччини, Кімзее сформувалося наприкінці льодовикового періоду. Науковці стверджують, що початкова площа цієї водойми становила майже 240 кв. км.

Озера Німеччини з фото та описом - Кімзее/Хімзее чи Хімське озеро

На теренах озера Кімзее/Хімзее розташовано 3 острови. Проте лише два з них є доволі відомі та популярні серед туристів. Герренкімзее чи «Чоловічий острів» приваблює мандрівників однойменним палацом, збудованим ще у 1878 р.

На іншому острові – Фрауенкімзее (перекладається як «Жіночий») знаходиться стародавній жіночий монастир. Між цими двома островами знаходиться третій – Краутінзель чи «Трав’яний острів», де немає ніяких споруд.

Взагалі, за свідченнями археологів, поселення на узбережжі Кімзее існували ще за бронзової доби. Цю місцевість населяли спочатку кельти, а згодом – римляни, яких потім потіснили германські племена.

Цікавий факт! Німецьке слово «See», яке у транскрипції звучить як «Зее», означає «озеро», «море».

Красиві озера Німеччини з фото: Кенігзее

Кенігзее – найглибше, найчистіше та найкрасивіше озеро Німеччини. Середня його глибина становить 98 м, а максимальна – 190 м. Завдовжки це озеро Німеччини простягається на 7,7 км, а вшир – на 1,7 км.

Розташоване Кенігзее в окрузі Верхня Баварія. Значна його частина належить до території національного парку Берхтесгаден у німецьких Альпах. Назва цього красивого озера Німеччини, що вражає кришталево чистою водою, перекладається як «Королівське озеро».

Мальовничі краєвиди Кенігзее трохи нагадують норвезькі фіорди. Через це озеро доволі популярне серед фотографів та мандрівників.

Церква Святого Варфоломея на озері Кенігзее у Німеччині

Тут можна замовити прогулянку на човні до старовинної церкви Святого Варфоломея. Вона була збудована на західному узбережжі озера Кенігзее ще у 1134 році.

Інший варіант – взяти в оренду човен та насолоджуватися краєвидами у власному темпі. Слід зазначити, що ще з початку 20-го ст. на озері заборонено переміщення на човнах з двигунами внутрішнього згоряння. Вважається, що саме завдяки цій забороні Кенігзее зберегло свої неймовірно чисті та прозорі води.

До уваги! Найближча залізнична станція знаходиться у Берхтесгадені. Звідти можна сісти на автобуси до Кенігзее та Шенау.

Дивовижні озера Німеччини: Альпзее

Славу найкрасивішого озера Німеччини Альпзее надає розташування поблизу дивовижних середньовічних замків. Розташоване воно у районі Остальгау у Баварії. Озеро Альпзее має майже 5 км берегової лінії, а його найбільша глибина становить 62 м.

Поблизу цієї водойми знаходяться два казкові замки країни – Нойшванштайн та Хоеншвангау. У поєднанні з красою високогір’я Альгой озеро Альпзеє є одним з наймальовничіших у Німеччині.

Красиві озера Німеччини - Альпзее

Розташована посеред величних скель скель та темних лісів водойма є ідеальним місцем для сімейного відпочинку. Вітрильний спорт, серфінг, катання на човнах та піші прогулянки, а взимку – катання на лижах та ковзанах та снігові походи – головні розваги цього озера Німеччини.

Фюссен – найближче місто до Альпзее, а у Мюнхені знаходиться найближчий аеропорт до нього. Поїздка на автівці з Мюнхена до Фюссена займає приблизно 3 години.

Цікавий факт! Німецькі регіони – Баварія та Передня Померанія є лідерами за кількістю великих озер Німеччини.

Озера Німеччини з фото: Лаах чи Лахерзее

Складно повірити, що це озеро Німеччини знаходиться всередині вулкана. Розташовано воно у долині Рейну та являє собою заповнену водою кальдеру у гірському хребті Айфель.

Виверження вулкана тут відбулося майже 13 тисяч років тому. Воно було настільки сильним, що попіл від виверження все ще можна знайти у деяких частинах Північного моря.

Озера Німеччини з фото - Лаах чи Лахерзее

Деякі геологи стверджують, що вулкан все ще досі активний. Такий висновок зроблено через періодичну появу «бульбашок» на озері, спричинених вуглецем, що свідчить про наявність магми глибоко під водоймою. Відвідувачі можуть насолоджуватися красою озера Лаах, взявши в оренду човен.

Кобленц – найближче місто до озеро Лаах. Воно розташоване за 37 км на південний схід від нього. Звідти можна орендувати авто, оскільки до озера немає організованого громадського транспорту.

Красиві озера Німеччини: Айбзее

Це ще одно неймовірно красиве озеро Німеччини, фото якого часто з’являються на сторінках Instagram. Воно має кришталево чисту воду смарагдового кольору та оточено різноколірними деревами та горами.

До того ж озеро Айбзее розташоване прямо під найвищою горою Німеччини – вершиною Цугшпітце. З висоти майже 3000 м відкривається дивовижний панорамний вид на озеро та його околиці. Дістатися до вершини від Айбзее можна на канатній дорозі.

Красиві озера Німеччини з фото - Айбзее

Айбзее з вісьмома невеликими островами вважається прихованою перлиною Баварських Альп. Воно розташоване на висоті 973 м та є найвисокогірнішим озером на теренах Німеччини. Максимальна його глибина становить 35,4 м. Вода тут неймовірно прозора та дозволяє спостерігати рельєф дна.

Дивовижні озерні краєвиди Айбзее можна досліджувати як на човні, так і пішки, адже уздовж узбережжя прокладено чимало туристичних стежок. Взимку ця водойма замерзає, що перетворює її на чарівний зимовий край та рай для лижників.

До уваги! Озеро Айбзее розташоване за 9 км на південний захід від Гарміш-Партенкірхена, до якого можна дістатися потягом з головного залізничного вокзалу у Гарміші.

Озера Німеччини з фото: Тегель

Це дивовижне озеро Німеччини розташоване поблизу берлінського аеропорту Тегель. Воно має славу одного з найкращих місць поблизу Берліну для сімейного відпочинку з дітьми. Також воно є другим за розміром озером поряд зі столицею Німеччини.

Озеро Тегель у Німеччині

Тут можна взяти в оренду велосипеди (можна переглянути цю можливість за наведеною вище формою) та проїхатися на них уздовж узбережжя. Також поблизу озера Тегель розташований ігровий майданчик Робінзона Крузо. Крім того, обід у ресторані на набережній з романтичним краєвидом стане чудовим завершенням відпочинку.

До уваги! Озеро Тегель з’єднане з судноплавною річкою Хафель та є судноплавним. Проте більша його частина знаходиться у приватній власності.

Красиві озера Німеччини з фото: Тітізее

Це найбільше природне озеро у Шварцвальді є однією з найпопулярніших пам’яток регіону. Воно розташоване серед непрохідних густих лісів та пагорбів. Середня його глибина сягає 20,5 м, а максимальна – 39 м.

Красиві озера Німеччини з фото - Тітізее

Як більшість озер Німеччини, Тітізее має льодовикове походження. Розташоване воно на півдні країни, на висоті понад 800 м. За старовинними легендами, на дні озеро Тітізее розташоване ціле підводне місто з духами його мешканців, які таким чином були навічно покарані за свої гріхи.

Озерна панорама з навколишнього високогір’я така ж захоплива, як і прибережний краєвид з човна при подорожі озером. Тітізее також ідеально підходить для занять вітрильним спортом та віндсерфінгом.

Красиві озера Німеччини: Аммерзее

Це тихе озеро Німеччини розташоване на висоті 520 м, на теренах Баварії, неподалік від Мюнхена. Воно ідеально підходить як для неквапливого, так і для активного відпочинку.

Озеро Аммерзее має льодовикове походження. Воно з’явилося приблизно 18-20 тисяч років тому. За площею поверхні, що становить 47 кв. км, Аммерзее посідає 6 місце у списку великих озер Німеччини. Середня його глибина становить 37,8 м, а максимальна – 81 м.

Красиві озера Німеччини - Аммерзее

Озеро Аммерзее вражає блакитними водами та кольоровими човниковими будиночками, які часто зображують на листівках з цим місцем Німеччини. До того на задньому тлі можна побачити мальовничі скелі, які теж додають краси цій водоймі.

Озеро Аммерзее – чудове місце для занять водними видами спорту та піших прогулянок. Восени цей регіон вражає теплими жовтими та червоними відтінками. Взимку, вкрите снігом та оповите туманом, крижане озеро набуває просто сюрреалістичної краси.

Озеро Штарнбергер у Німеччині

Це озеро, розташоване лише за 30 км від Мюнхену, є справжньою перлиною Південної Баварії. Водойма з блакитними водами оточена темними горами, що надають чарівної краси озерним краєвидам.

Озеро Штарнбергер у Німеччині

Озеро простягається у довжину майже на 8 км. Свою видовжену форму воно отримало під час льодовикового періоду. Розташоване озеро Штарнбергер на висоті 584 м. Найбільша його глибина сягає 127,7 м.

Щоб повною мірою насолодитися красою озера Штарнбергер, краще за все орендувати човен для прогулянки. За час цієї подорожі можна побачити чимало колоритних містечок, які розташовані на узбережжі. Головним же містом на узбережжі цього озера Німеччини є Штарнберг.

Озеро Муммельзее у Німеччині

Це дивовижне озеро, розташоване на висоті 1036 м, є перлиною Шварцвальд Хохштрассе. Воно оповите міфами та легендами про водяних духів та короля Муммельзее, який живе у його водах. Саме це й зумовило назву водойми, що перекладається як «Озеро привидів».

Озеро Муммельзее у Німеччині

Поблизу цього озера Німеччини можна помітити пам’ятну дошку, на якій зазначено, що саме тут брати Грімм черпали своє натхнення. Все це надає привабливості та романтичного ореолу водоймі.

Розташоване озеро Муммельзее між вершинами гір Хорніс, неподалік від відомого курорту Баден-Баден. Тут чимало пішохідних та велосипедних стежок, а також гарні умови для парапланеризму.

Озеро Тегернзе

Це дивовижне блакитне озеро розташовано у Баварських Альпах. Воно є одним з найпопулярніших озерних курортів країни. На озері Тегернзе чимало можливостей для піших прогулянок, катання на велосипедах та заняття екстремальними видами спорту.

Озеро Тегернзе

Тегензе виникло під час сходу льодовика ще 18 тисяч років тому. Разом з деякими іншими відомими озерами Німеччини льодовикового походження воно вважається одним з найчистіших на теренах країни.

Озеро Тегернзе розташоване на півдні Німеччини, неподалік від Мюнхена та кордону з Австрією. Воно відоме своїми мінеральними джерелами у Кройті. Ще у 19 ст. тут було збудовано комплекс громадських бань.

Озера Німеччини з фото: Шлухзее

Це озеро Німеччини має природне походження. Проте його площа суттєво збільшилась внаслідок утворення тут греблі у 1930-х роках. Розташоване воно на півдні Шварцвальда, на висоті 930 м. Його площа становить 5,1 кв. км, а максимальна глибина – 61 м.

Озера Німеччини з фото - Шлухзее

Озеро Шлухзее – відомий туристичний центр Німеччини. Воно приваблює туристів приголомшливими панорамами та кришталево чистою водою. До того ж тут чудові можливості для занять низкою водних видів спорту.

Катання на човні з можливістю спостереження чарівних краєвидів Шварцвальду також додає привабливості відпочинку у цьому регіоні. Озеро Шлухзее також доволі популярне серед любителів вітрильного спорту.

Штайнгудське озеро

Це озеро є найбільшим у північно-західному регіоні Німеччини. Розташоване воно приблизно у 30 км від Ганновера, на теренах природного парку. Сформувалася ця природна водойма, подібно до більшості альпійських озер Німеччини, при останньому льодовиковому періоді.

Штайнгудське озеро у Німеччині

Площа поверхні Штайнгудського озера становить 29,1 кв. км, а максимальна глибина – 2,9 м. При цьому слід зазначити, що рівень води у водоймі може коливатися. Через накопичення органічних відкладень, у Штайнгудському озері доволі каламутна вода.

Красиві озера Німеччини з фото: Вальхензее

Вальхензее – одне з найбільших та найглибших альпійських озер Німеччини. Воно охоплює площу 16,4 кв. км, а його максимальна глибина сягає 192,3 м. Розташоване це неймовірно красиве німецьке озеро посеред Баварських Альп. Відстань до Мюнхена становить приблизно 70 км.

Від чарівних краєвидів озера Вальхензее можна лише затамувати подих. Дивлячись на ці ландшафти, можна навіть забути, що знаходишся саме у Німеччині.

Красиві озера Німеччини з фото - Вальхензее

Лише побачивши на фото озеро Вальхензее, можна вже не дивуватися, чому воно відоме ще як «Баварські Мальдіви». Його води мають дивовижний смарагдовий відтінок. Вони неймовірно прозорі, та дозволяють спостерігати за підводним світом до відмітки 40 м від поверхні.

Ця особливість Вальхензее приваблює сюди дайверів. Крім того, озеро влітку також популярне серед віндсерферів та любителів вітрильного спорту.