
Насправді невідомо, скільки дерев росте на Землі. Лише за приблизними підрахунками, їхня кількість може перевищувати 3 трильйони. До них належать як доволі поширені, так і рідкісні види. Через промислову вирубку лісів та лісові пожежі кількість деревної рослинності у світі суттєво скоротилася. Нижче наведені рідкісні дерева (з фото та описом), яким загрожує зникнення.
Рідкісні види дерев: адансонія Грандідьє (Adansonia grandidieri)
Це рідкісне дерево – найбільший та найвідоміший вид мадагаскарського баобаба. Воно є ендеміком флори острова Мадагаскар та визнано видом, що зникає через вирубку лісів заради розширення сільськогосподарських угідь.
Баобаб Грандідьє має величезний масивний стовбур циліндричної форми, що сягає до трьох метрів у діаметрі та вкритий червонувато-коричневою корою.

Заввишки це рідкісне дерево може сягати до 25-30 м. На ньому ростуть їстівні плоди, багаті на вітамін С та рослинну олію.
У період цвітіння на верхівці баобаба Грандідьє можна побачити красиві білі квіти. Росте цей вид баобабів у посушливій місцевості, поблизу сезонних річок, переважно на заході Мадагаскару.
Рідкісні дерева з фото: волемія (Wollemia nobilis)
Волемія благородна, також відома як сосна Воллемі, є одним з найстаріших та найрідкісніших дерев у світі. Науковці вважали, що вона вже зникла, але у 1994 р. під час спуску до важкодоступного каньйону у національному парку Волемі в Австралії була виявлена група дерев, що нагадували звичайні сосни.

Саме так знову була відкрита світу волемія благородна, що існувала на Землі ще за часів Юрського періоду. Ці вічнозелені дерева можуть сягати до 25-40 м заввишки. Кора у них схожа на пористу губку.
Загальна кількість цих рідкісних дерев сягає близько 70. У 2006 р. фонд дикої природи Австралії подарував 1 екземпляр волемії благородної київському ботанічному саду ім. Гришка.
Рідкісні види дерев: медузагіна (Medusagyne oppositifolia)
Ці рідкісні дерева зустрічаються лише на Мае – найбільшому острові Сейшельського архіпелагу. Ростуть вони у найважче доступних ущелинах, в оточенні гранітних скель, на висоті 905 м.

Діаметр стовбура медузагіни сягає 20 см, а висота – до 9 м. Вона має щільну парасолькоподібну крону та блідо-зелене листя, що з віком червоніє.
Коробочки насіння у медузагіни нагадують маленьких медуз, що й посприяло появі видової назви. Існує близько 80-90 цих рідкісних деревних рослин.
Рідкісні дерева: драцена драконова чи драконник (Dracaena draco)
Це рідкісне дерево, також відоме як драконове, є ендеміком флори острова Сокотра. Росте воно винятково у горах та передгір’ях на висоті понад 500 м. Зазвичай його можна побачити у гірській місцевості Сокотри на висоті 1300-1600 м.
Драконове дерево має дуже щільну крону, що нагадує парасольку. Воно виділяє смолянистий червоний сік, який дуже швидко застигає.

Мешканці Сокотри у давнину вважали, що це «кров дракона». Наразі цей сік використовують у медицині та для фарбування тканин.
Листя драконової драцени сягають 60 см завдовжки та до 3 см вшир. Їх використовують для створення шпагату, через що ці рідкісні дерева часто вирубують.
Види рідкісних дерев: акація Вітбелт (Acacia brachypoda)
Цей рідкісний вид акації росте лише у регіоні Вітбелт у Західній Австралії. Посушливі місцевості та заболочені низини – основне середовище його існування у цьому обмеженому ареалі.

Акація Вітбелт має вигляд невисокого чагарникоподібного деревця з дрібним жовтуватим листям. Лісові пожежі, будівництво доріг та збільшення солоності ґрунту – головні причини суттєвого зменшення її кількості. Ще у 1950 р. ці акації були занесені до переліку рідкісної флори Австралії, якій загрожує зникнення.
Рідкісні дерева з фото: сагайдачне дерево чи кокербом (Aloe dichotoma)
Цей рідкісний вид дерев зустрічається у посушливих регіонах Південної Африки. Північно-Капська провінція та Південна Намібія – його основне середовище поширення.

Сагайдачне дерево належить до сукулентів роду Алое. М’ясисте листя та гілки дозволяють йому виживати в умовах посушливого клімату. З гілок цих дерев бушмени створювали сагайдак для стріл.
Заввишки сагайдачне дерево сягає 9-10 м, а діаметр стовбура біля основи – до 1 м. Коричнева кора вкрита порошкоподібною речовиною, що захищає від випаровування вологи. Ці дерева належать до унікальної флори, якій загрожує зникнення.
Рідкісні види дерев: пальма тахіна (Tahina spectabilis)
Цей рідкісний вид належить до ендемічної флори Мадагаскару. Зустрічається він на обмеженій площі (менш ніж 4 кв. км) у найважче доступному регіоні на північному заході острова. Цей вид був відкритий у 2005 р.

Тахіна сягає до 18-20 м заввишки та має величезне віялоподібне листя. На теренах Мадагаскару це найбільший вид пальми. Її чисельність дуже обмежена. Тахіна також відома як «пальма-самогубець» через те, що плодить лише раз у житті, а потім гине.
Види рідкісних дерев у світі: вільха приморська чи струмкова (Alnus maritima)
Цей рідкісний вид є ендемічним для флори Північної Америки. Зустрічається він лише на теренах трьох штатів, до яких належать Джорджія, Делавер та Оклахома, де добре росте на солоному ґрунті.

Вільха приморська має гладку кору сіруватого кольору та листя з зубчастими краями. Заввишки вона може сягати до 10 м. Цвіте приморська вільха жовтими квіточками протягом осені.
Рідкісні дерева: араукарія бразильська (Araucaria angustifolia)
Цей рідкісний вид хвойних дерев також відомий як бразильська сосна. Зустрічається він на півдні Бразилії та у прикордонних регіонах Аргентини та Парагваю. Висота стовбура цих вічнозелених дерев може сягати до 25-40 м.

Араукарія бразильська має жорстке листя трикутної форми. Майже 97% лісів з цих дерев були зрублені з метою заготівлі цінної деревини та розширення сільськогосподарських угідь.
Рідкісні види дерев: ялиця Фрейзера (Abies fraseri)
Цей рідкісний вид хвойних дерев належить до ендеміків флори Сполучених Штатів. Зустрічається він переважно у Північній Кароліні, на сході Теннессі та на південному заході Вірджинії у горах Аппалачі. Гірські схили заввишки 1200-2300 м – основне середовище росту хвойних лісів з цього виду деревних рослин.

Ялиця Фрейзера сягає до 25 м заввишки та має стовбур діаметром до 75 см. Крона у неї конічної форми, а листя – голчасте.
На теренах США ялиця Фрейзера використовується переважно як новорічна ялинка. Саме через це майже 80% цих дерев знищено, і вид належить до переліку тих, яким загрожує зникнення.
Види рідкісних дерев: араукарія чилійська (Araucaria araucana)
Ці рідкісні хвойні дерева ростуть на півдні Чилі, заході Аргентини та південному сході Бразилії. Ще у 2013 р. вони були занесені до переліку рослин, яким загрожує зникнення.

Чилійська араукарія у Чилі визнана національним деревом країни. Заввишки вона сягає 40-60 м, тоді як діаметр стовбура – до 1,5 м.
У 2002 р. ліса цих дерев були знищені під час пожежі. Збір насіння чилійської араукарії місцевими мешканцями також сприяє зменшенню її чисельності у природі.
Рідкісні дерева: каламбака чи алойне, райське або орлине дерево (Lignum aloes)
Ароматична кора каламбака використовується у парфумерії, при створенні парфумів та пахощів. У Тибеті, Китаї та Індії вона використовується ще й у народній медицині при лікуванні шкірних захворювань та відкритих ран.

Росте каламбака на теренах Південної та Східної Азії. Заввишки алойне дерево сягає до 23 м. Цвіте воно білими квітами.
Вирубка лісів призвела до суттєвого скорочення кількості алойних дерев у природі. Через надмірну заготівлю та втрату середовища існування їм загрожує зникнення.